Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pensie de întreținere din Germania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
Pai si daca nu te lasa sa iti vezi copilul si ii spune mizerii despre tine tu ii mai trimiti bani?

#20
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Ce legătură are asta cu pensia de întreținere a copilului?

Edited by althea, 17 March 2019 - 19:44.


#21
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008

View Postwiseguy76, on 17 martie 2019 - 19:39, said:

Pai si daca nu te lasa sa iti vezi copilul si ii spune mizerii despre tine tu ii mai trimiti bani?

Nu e prima data cand face asa.
Au mai fost perioade dar bani am trimis lunar deoarece, indiferent daca vb sau nu cu mine, este copilul meu.

#22
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

View PostGroh, on 17 martie 2019 - 19:46, said:

Nu e prima data cand face asa.
Au mai fost perioade dar bani am trimis lunar deoarece, indiferent daca vb sau nu cu mine, este copilul meu.

Sunt in aceeasi situatie, tot afara muncesc, sunt divortat si am un copil care sta cu ma-sa, dar il iau la mine cand sunt acasa, am fost impreuna in vacanta, etc. Altfel nu-i trimiteam nici un ban, putea sa se duca si la ministrul justitiei.

#23
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
La ce clasă de impozitare ești în Germania ? Caută un berater fiscal (consultant) și explică problema, dacă ea te dă în judecată din România pentru mărire de pensie oricum nu obține mărire pentru că nu domiciliează copilul în Germania și vor considera că suma stabilită de instanța română este cea corectă, în plus pe baza deciziei instanței din Germania poți solicita reintegrarea într-o clasă de impozitare mai mică deoarece ai copil în întreținere.

#24
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Clasa 1 sunt acuma.

#25
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View PostGroh, on 17 martie 2019 - 20:23, said:

Clasa 1 sunt acuma.

Cea mai proastă, dar doar cu un berater te lămurești, vezi că diferă reglementările și de la land la land aici.

#26
Disstrack

Disstrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 29.04.2018

View PostGroh, on 17 martie 2019 - 18:53, said:

Ea vrea doar sa isi faca ambitie si are pretentia ca orice lucru mai scump ii cumpara copilului, gen telefon laptop, sa contribui si eu cu jumate, pe langa cei 1300 roni.
Imi pare acel gen de femeie-scorpie. Chiar nu reusesc sa concep cum de ai reusit sa faci un copil cu femeie asta...  Posted Image

Edited by Disstrack, 18 March 2019 - 17:11.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate