Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 

Voi beti dupa altii?

  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#109
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View PostMarianG, on 16 martie 2019 - 23:49, said:

una este lipsa apei curate, si alta este sa bei dupa un coleg
apa din care a baut un coleg = apa contaminata. Gripa, tbc, hepatita chiar, pe langa herpes si alte asemenea, sint toate posibile

#110
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6qZWMNW7GmE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#111
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View PostGingisHan2015, on 16 martie 2019 - 21:51, said:

Viata nu e ce cred unii din confortul casei cu aer conditionat cu fluturasi si unicorni roz . Are multe alte fatete .In timpul blocadei si asediului Stalingradului si Leningradului  se mancau inclusiv cadavre de copii morti .
Iar la avionul prabusit acum multi ani in munti prin America de Sus fenomenul acesta s-a intalnit  intre supravietuitorii accidentului .
Navele scufundate de submarinele Kriegs Marine, vestitele U boat -uri aveau uneori supravietuitori care mai scapau pe barci in mare, cu viata .
Lipsa apei ii determina in disperare sa bea inclusiv apa din ocean .Cu toate consecintele ulterioare si suferintele renale aferente !
https://www.dailymai...-ANNA-REID.html
1) ai zis ca ne lasi, dar bineinteles ca nu...

2) clar, sa mancam si cadavre de copii, te intreb inca o data, ce legatura are razboiul ala continuu in care pare ca traiesti (si cu mine si cu alti colegi pari ca ai fi in razboi) cu topicul...?

3) deci ce propui, sa se desfinteze statiile de epurare, sa se renunte la campaniile de vaccinare, ce anume tot ne spui aici cu cadavre, apa din copita calului (care intr-adevar este o intamplare reala, in razboi se mai bea si apa din urma lasata de copita, dar ce legatura are cu topicul?)

4) tocmai ce am terminat o epidemie de gripa cu sute de morti, scoli inchise etc. Ce mai e de spus? Incubatia e 3 zile, de ce sa risti sa lipsesti de la scoala, job etc si sa iti imbolnavesti si familia doar ca sa bei dupa altul ca sa ce? nu mai sint destule pahare?

View PostCONSTANT1708, on 16 martie 2019 - 22:05, said:

Strămoșii noștrii beau apa din urma lăsată de copita calului si nu aveau nici pe dracu, iar acum 6 pagini pentru o prostie!
Iesiti  fraților in lume si lasati teoria apei bauta!
de unde naiba stii tu ca nu aveau nici pe dracu? ai ceva statistici?
realitatea e putin diferita, speranta de viata a stramosilor nostri era undeva la 30-40 de ani
dupa inventia antibioticelor a fost saltul cel mai semnificativ in speranta de viata

Studiile la nivel mondial arată că omenirea trăieşte de două ori mai mult decât acum 150 ani. Pentru români schimbarea este şi mai drastică. Ei trăiesc aproape dublu faţă de acum 75 ani.
În anul 1940, durata medie de viaţă era de 44 ani. Actualmente, o româncă ajunge să trăiască 78 ani, în medie.
Dr. Cristiana Glavce, directorul Institutului de Antropologie „Francis I. Rainer“ al Academiei Române, pune prelungirea vieţii românilor pe seama mai multor factori. „În primul rând, se datorează evoluţiei ştiinţelor medicale şi a paliativelor - medicamentele. Esenţială este îmbunătăţirea condiţiilor de trai, oricât am vrea să spunem că trăim mai rău, adevărul este că s-au schimbat radical condiţiile de viaţă, din toate punctele de vedere. Şi nu în ultimul rând, genomul uman îşi spune cuvântul“, consideră dr. Glavce.
Citeste mai mult: http://adev.ro/pbce75

View PostGingisHan2015, on 16 martie 2019 - 21:18, said:

Pui de avicola .Doamne fere unu d-asta la razboi .Si razboiul e langa noi .N-are servetelute de la mami, si apica de la robinet lasa pusca si pleaca acasa !
ai o obsesie cu razboiul.

cine naiba bea apa de la robinet in bucuresti si imprejurimi??? Tu traiesti prin alta tara cumva?

in Romania, numai apa imbuteliata beau, in UK si Germania, da, am baut de la robinet.

In Romania, apa nu e potabila la robinet in Buftea, Bragadiru, Adunatii Copaceni etc etc etc

DSP Ilfov avertizează populația din 12 localități că apa de la rețeaua publică nu e potabilă
https://www.europafm...-nu-e-potabila/

poti sa bei tu apa cu nitriti ani de zile si sa faci un cancer abia dupa vreo 5-10 ani, depinde de educatia fiecaruia.

#112
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,296
  • Înscris: 08.11.2016

View PostGingisHan2015, on 16 martie 2019 - 21:51, said:

In timpul blocadei si asediului Stalingradului si Leningradului  se mancau inclusiv cadavre de copii morti .
Asta era in anii 44'45. Era razboi. Era stare de necesitate. In acele situatii toti am fi procedat la fel.Tu compari situatia de atunci cu ce e acum? Ai auzit de paradontoza? Aia se ia si prin bautul din acelasi recipient dupa unul bolnav. Hai sa traim ca in evul mediu! Acum mai bei apa din urme de masini? Sau din urme de copite ale cailor? Mie personal imi este sila sa beau dupa cineva, oricine ar fi.

#113
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
daca e partenera?

#114
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,296
  • Înscris: 08.11.2016
Nu conteaza cine e. Limbi peste tot dar nu-mi place sa beau din acelasi pahar. Poate ca am eu o obsesie.

#115
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007
Da, poate fi nasol. Stiu pe unu' care mai demult s-a ales cu buza sparta! Am facut posta o sticla de tarie si tampitu' s-a legat de cine nu trebuie.

#116
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
adică ti a spus ca după tine nu be?

#117
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,306
  • Înscris: 06.01.2007

View PostBombalurina, on 17 martie 2019 - 02:52, said:

Mie personal imi este sila sa beau dupa cineva, oricine ar fi.
Poate iti e sila de oameni in general.
Cu metroul mergi? Sau tot asa.. te deranjeaza, put.

#118
Papavini

Papavini

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.03.2019
Eu nu am beut in viata mea incepand cu varsta de 10 ani dupa altcineva, acasa mama si tata ma certau ca am vrut paharele/lingurile mele personale.
Cand mergeam in vizita la bunici/tara nu mancam niciodata.

Nu am avut in viata mea o problema de sanatate, numai gandul ca celalalt organism uman dealungul vietii a mancat x/facut x/baut x cu gura si eu sa beau dupa el imi provoaca o stare de greata la propriu.

Am chemat niste persoane la gratar,  si au zis baietii sa le dau o bere de 2,5L ca dau ei banii,  urmand sa fie pusa  in pahare iar ca sa nu arunc paharele ulterior ,  si eu le-am luat la toti 2 beri la ciob, separat,  pe pretextul '' hai ma ca sunt generos''

Edited by Papavini, 17 March 2019 - 13:48.


#119
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,306
  • Înscris: 06.01.2007
Si cand o sa trebuiasca sa-ti pupi prietena ce-o sa faci? Ii dai sa bea o juma de spirt inainte?

#120
Papavini

Papavini

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.03.2019

View Postunbrutus, on 17 martie 2019 - 00:54, said:

1) ai zis ca ne lasi, dar bineinteles ca nu...

2) clar, sa mancam si cadavre de copii, te intreb inca o data, ce legatura are razboiul ala continuu in care pare ca traiesti (si cu mine si cu alti colegi pari ca ai fi in razboi) cu topicul...?

3) deci ce propui, sa se desfinteze statiile de epurare, sa se renunte la campaniile de vaccinare, ce anume tot ne spui aici cu cadavre, apa din copita calului (care intr-adevar este o intamplare reala, in razboi se mai bea si apa din urma lasata de copita, dar ce legatura are cu topicul?)

4) tocmai ce am terminat o epidemie de gripa cu sute de morti, scoli inchise etc. Ce mai e de spus? Incubatia e 3 zile, de ce sa risti sa lipsesti de la scoala, job etc si sa iti imbolnavesti si familia doar ca sa bei dupa altul ca sa ce? nu mai sint destule pahare?


de unde naiba stii tu ca nu aveau nici pe dracu? ai ceva statistici?
realitatea e putin diferita, speranta de viata a stramosilor nostri era undeva la 30-40 de ani
dupa inventia antibioticelor a fost saltul cel mai semnificativ in speranta de viata

Studiile la nivel mondial arată că omenirea trăieşte de două ori mai mult decât acum 150 ani. Pentru români schimbarea este şi mai drastică. Ei trăiesc aproape dublu faţă de acum 75 ani.
În anul 1940, durata medie de viaţă era de 44 ani. Actualmente, o româncă ajunge să trăiască 78 ani, în medie.
Dr. Cristiana Glavce, directorul Institutului de Antropologie „Francis I. Rainer“ al Academiei Române, pune prelungirea vieţii românilor pe seama mai multor factori. „În primul rând, se datorează evoluţiei ştiinţelor medicale şi a paliativelor - medicamentele. Esenţială este îmbunătăţirea condiţiilor de trai, oricât am vrea să spunem că trăim mai rău, adevărul este că s-au schimbat radical condiţiile de viaţă, din toate punctele de vedere. Şi nu în ultimul rând, genomul uman îşi spune cuvântul“, consideră dr. Glavce.
Citeste mai mult: http://adev.ro/pbce75


ai o obsesie cu razboiul.

cine naiba bea apa de la robinet in bucuresti si imprejurimi??? Tu traiesti prin alta tara cumva?

in Romania, numai apa imbuteliata beau, in UK si Germania, da, am baut de la robinet.

In Romania, apa nu e potabila la robinet in Buftea, Bragadiru, Adunatii Copaceni etc etc etc

DSP Ilfov avertizează populația din 12 localități că apa de la rețeaua publică nu e potabilă
https://www.europafm...-nu-e-potabila/

poti sa bei tu apa cu nitriti ani de zile si sa faci un cancer abia dupa vreo 5-10 ani, depinde de educatia fiecaruia.

Dar sa lipsesti de la scoala/servici nu e risc, ci bucurie!

View Postmaccip, on 17 martie 2019 - 13:50, said:

Si cand o sa trebuiasca sa-ti pupi prietena ce-o sa faci? Ii dai sa bea o juma de spirt inainte?
De aia mi-am luat prietena virgina care nu a mai avut relatii niciodata, nici saruturi cu altcineva inafara de mine
Ea este pura, ca mine.

Edited by Papavini, 17 March 2019 - 13:51.


#121
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,306
  • Înscris: 06.01.2007
Pai si tu esti virgin?

#122
Papavini

Papavini

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.03.2019

View Postmaccip, on 17 martie 2019 - 13:51, said:

Pai si tu esti virgin?
Am fost eu si cu ea, insa nu mai suntem ne-am rezolvat amandoi, nu e problema.

Edited by Papavini, 17 March 2019 - 13:53.


#123
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,306
  • Înscris: 06.01.2007
Atunci ai mare grija. Miza e foarte mare.

#124
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View PostBombalurina, on 17 martie 2019 - 02:52, said:

Asta era in anii 44'45. Era razboi. Era stare de necesitate. In acele situatii toti am fi procedat la fel.Tu compari situatia de atunci cu ce e acum? Ai auzit de paradontoza? Aia se ia si prin bautul din acelasi recipient dupa unul bolnav. Hai sa traim ca in evul mediu! Acum mai bei apa din urme de masini? Sau din urme de copite ale cailor? Mie personal imi este sila sa beau dupa cineva, oricine ar fi.

Bree , mai taie din coada , auzi tu  contaminare cu paradontoza Posted Image Tu te incadrezi perfect in tulburare obsesiv compulsiva
Tulburare obsesiv-compulsivă

Principala trăsătură a tulburării obsesiv-compulsive o reprezintă prezenţa obsesiilor, adică gânduri, idei sau imagini, care sunt experimentate frecvent şi care provoacă anxietate. Pacientul nu poate controla apariţia lor, ele nu au legătură cu evenimente din viaţa cotidiană, fiind văzute ca gânduri pe care în mod normal nu ar fi trebuit să le aibă în acel moment.
Obsesiile provoacă un disconfort crescut, atât prin faptul că sunt frecvente, ocupând foarte mult din timpul pacientului, cât şi prin faptul că determină apariţia anxietăţii, care nu de puţine ori se poate manifesta ca un atac de panică. Aproximativ 60% dintre pacienţii cu tulburare obsesiv-compulsivă trec prin atacuri de panică.


Cel mai sugestiv exemplu pentru tulburarea obsesiv-compulsivă este cel al pacientului cu frică de contaminare. Chiar şi într-un mediu foarte curat, gândurile că ar putea lua microbi sunt foarte frecvente, pacientul reuşind cu greu să se concentreze la alte activităţi.

#125
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
bagativa capu in pungi cand v a sarutati, sa strangeti pungile bine pe gât :))

#126
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,165
  • Înscris: 19.09.2005

View Postursamajor, on 16 martie 2019 - 17:12, said:

Igienic nu e indicat, dar...
Dintre cele 3 ipostaze de mai jos, care zici că e perfect igienica?
- limba-n amigdalele iubitei,
- botu' pe savarina iubitei,
- bei apă din sticla din care a băut iubita.
Ar trebui să nu practici niciuna, dar eu sunt sigur că nu-i așa. Posted Image Evident, dacă e "vecinul" Ă®n locul "iubitei", treaba se schimbă dramatic.
iubita/nesvasta nu intra in discutie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate