Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Loto 6 din 49,noroc sau inselatorie?

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#1
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ce parere aveti despre loto 6 din 49,castigatorii sunt pe bune sau e aranjament?
Voi ce combinatii de numere jucati,a-ti jucat sau ce numere a-ti juca?

Edited by I2O, 16 March 2019 - 12:57.


#2
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Am nimerit 5 numere în'98 ,eu cred că a fost numai norocul,că pile la loterie nu am.

#3
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Este pe bune, dar trebuie sa joci toata viata, si sa cazi pe cheie, si o sa castigi undeva pe la 67 -70 de ani asta daca apuci, in rest normal ca este o smecherie facuta sa castige bani statul, mie imi spunea un inginer, care programa pacanele, daca ar face pacanelele random pe bune ar da faliment astia cu sali, ele sunt facut sa plateasca premii doar 30% din ce primesc

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
S-a scris mult, inclusiv pe.forumul asta. Cauta pe google "editec",sa te lamuresti. Din moment ce bilele au un cip, exista doua seturi, daca le amesteci, nu mai trec, e clar ca se pot alege 6 numere dintr-un set, restul din celalalt set, vor putea fi extrase doar cele din primul set.

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
E ca la "loto". Noroc chior.
De ce "a-ți"? :)

#6
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
nu stiu cum se face ca mie imi ies permanent cite 7 numere la 6 din 49, doar ca uit sa cumpar bilet de participare .. :(

I2O, daca exista, intra in arhiva numerelor extrase si vezi care-i probabilitatea matematica a iesitii a 2 numere consecutive, extragere de extragere ..

"inainte" cind nu era informatizare si de facea totul "ad labam", ieseau cistiguri la fiecare extragere, ca era un tataic cu o urna, cit se poate de manuala si probabil imposibil de masluit, dar hai sa nu zic imposibil, nu exista motiv de masluiala.

#7
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 28.02.2007
"Loto 6 din 49, noroc sau înșelătorie?"
Păi tu ce crezi că e, având in vedere că se câștigă doar de revelion, paște, alegeri ?!?

Edited by gigi_4476, 16 March 2019 - 13:28.


#8
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
masiana aia scoate ceea ce este programata sa scoata.

#9
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
Sunt şanse mai mari să te prăbuşeşti cu avionul decât să câştigi la LOTO.

#10
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Stiu  că este pe lângă subiect,dar tot în '98 am câștigat la loz în plic si un televizor, Samsung  Bio Viovison,a fost belea,deplasare la București, la sediul loteriei, de acolo la depozitul lor,după aceea la gară,...în tren ce să mai zic,dar eram încântat, oricum  s-a  defectat foarte repede,ce-i de haram de haram se duce.

#11
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Parerea mea, fara dovezi, dar sustinuta de multele dezvaluiri din presa, este ca atunci cand joci la Loto joci din start pentru categoria a doua. Categoria 1 este rezervata pentru alte persoane/organizatii.
Acum, sincer, daca ar veni la tine unul de la Loteria romana si ti-ar spune "uite, iti dam premiul cel mare, dar din 3 milioane de euro tu pastrezi doar 500000 iar restul ii luam noi", ai refuza?
Problema insa nu exista, caci nu va veni niciodata la tine, ala de pe strada, ci la oamenii lor...

#12
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019
Cazul ogica.

#13
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 r_murphy, on 16 martie 2019 - 13:22, said:

nu stiu cum se face ca mie imi ies permanent cite 7 numere la 6 din 49, doar ca uit sa cumpar bilet de participare .. Posted Image

I2O, daca exista, intra in arhiva numerelor extrase si vezi care-i probabilitatea matematica a iesitii a 2 numere consecutive, extragere de extragere ..

"inainte" cind nu era informatizare si de facea totul "ad labam", ieseau cistiguri la fiecare extragere, ca era un tataic cu o urna, cit se poate de manuala si probabil imposibil de masluit, dar hai sa nu zic imposibil, nu exista motiv de masluiala.
Zicea unul la televizor ca probabilitatea de a castiga e la fel de mare cu aceea de a prinde un bilet aruncat din elicopter pe un stadion plin cu nu stiu cate zeci de mii de persoane.

#14
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

 sorin61, on 16 martie 2019 - 13:36, said:

Acum, sincer, daca ar veni la tine unul de la Loteria romana si ti-ar spune "uite, iti dam premiul cel mare, dar din 3 milioane de euro tu pastrezi doar 500000 iar restul ii luam noi", ai refuza?
As accepta dar pe urma i-as demasca sa afle lumea.

#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 I2O, on 16 martie 2019 - 12:56, said:

Ce parere aveti despre loto 6 din 49,castigatorii sunt pe bune sau e aranjament?
Voi ce combinatii de numere jucati,a-ti jucat sau ce numere a-ti juca?

Nu stiu.. prefer sa nu joc decat sa stau sa ma gandesc ca niste escroci manipueaza aparatele alea... Macar la pariuri sportive ai o sansa sa prinzi ceva daca meciul nu e trucat.
Am jucat odata anul trecut la 5/40 si Jocker cand era potul mare si .. au iesit niste numere parca puse cu mana... si ce sa vezi... un om le-a ghicit perfect cu o varianta simpla, nene...

Edited by rosix, 16 March 2019 - 13:44.


#16
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 02.11.2009

 I2O, on 16 martie 2019 - 12:56, said:

Ce parere aveti despre loto 6 din 49,castigatorii sunt pe bune sau e aranjament?
Voi ce combinatii de numere jucati,a-ti jucat sau ce numere a-ti juca?

E pe bune, 90% probabilitate minimum.

#17
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 I2O, on 16 martie 2019 - 12:56, said:

Loto 6 din 49,noroc sau inselatorie?
Ce parere aveti despre loto 6 din 49,castigatorii sunt pe bune sau e aranjament?
Voi ce combinatii de numere jucati,a-ti jucat sau ce numere a-ti juca?
Loto 6 din 49 e 100% inselatorie !
Parerea mea e ca dupa anul 2000 a inceput sa se masluiasca jocul
Eu am observat ca premiul cel mare e mereu castigat atunci cand Statul Romaniei are gauri in buget si nu au de unde sa plateasca pensiile, ajutoarele sociale si alocatiile la copii.
Nu joc la Loto ca stiu ca e masluit jocul; de ce sa bag bani intr-un joc cand stiu ca niciodata nu voi castiga ?!

#18
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 02.11.2009

 ct13mey, on 16 martie 2019 - 13:04, said:

Am nimerit 5 numere în'98 ,eu cred că a fost numai norocul,că pile la loterie nu am.

Pfuuu, a fost o categoria a doua decenta sau ai prins-o secata?
Cred ca e cel mai greu sa prinzi 5 si sa fii atat de aproape de jackpot.

 Platon, on 16 martie 2019 - 13:05, said:

Este pe bune, dar trebuie sa joci toata viata, si sa cazi pe cheie, si o sa castigi undeva pe la 67 -70 de ani asta daca apuci, in rest normal ca este o smecherie facuta sa castige bani statul, mie imi spunea un inginer, care programa pacanele, daca ar face pacanelele random pe bune ar da faliment astia cu sali, ele sunt facut sa plateasca premii doar 30% din ce primesc

Compari si tu mere cu prune, una e pacaneaua, alta e loteria.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate