Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Loto 6 din 49,noroc sau inselatorie?

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#109
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Sau ai putea s-o intrebi pe mama Omida sau pe una din nenumaratele sale fiice (cred ca si daca era iepuroaica, n-ar fi reusit sa dea atatia urmasi... decat poate daca chiar era omida :P)

#110
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 29.10.2017
Cand sunt alegeri, sa joc si eu.
Atunci se castiga, nu stiati?

#111
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Ma bag si eu. Care-i regulamentul?

#112
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 29.10.2017

View PostBursul, on 22 martie 2019 - 12:14, said:

Ma bag si eu. Care-i regulamentul?
Joci mai multe bilete, eventual la agentii diferite.
Nu mai mult de o varianta pe bilet.
Mereu ti se spune sa joci o varianta.

(pierdere sigura, dar la ocazii e cheia succesului)
Daca ai norocul sa fii ales de sistem, te vor contacta men in blec..
Astia apar daca vezi ozn-uri si daca vei castiga la loto.
Lasa si tu usa deschisa, sa nu se duca la altii.

Edited by rixthina, 22 March 2019 - 13:55.


#113
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
De ce agentii diferite?

#114
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 29.10.2017

View PostBursul, on 22 martie 2019 - 13:54, said:

De ce agentii diferite?
Sa nu bata la ochi. Pentru ca, de fapt, joci o combinatie per total!

#115
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
baloney!

#116
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009

View PostVlad_22, on 21 martie 2019 - 22:39, said:

Ai putea face un patern,dar trebuie sa ai cunostiinte bune de statistica,matematica etc. Ai putea vedea ce numere au șanse mai mari sau mai mici de câștig etc.

Asta au facut deja altii, sunt si site-uri specializate cu astfel de statistici doar ca nu e suficient ca sa iti maresti considerabil sansele la potul mare.

#117
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,003
  • Înscris: 09.08.2005

View PostVlad_22, on 21 martie 2019 - 22:39, said:

Ai putea face un patern,dar trebuie sa ai cunostiinte bune de statistica,matematica etc. Ai putea vedea ce numere au șanse mai mari sau mai mici de câștig etc.
Posted Image Posted Image Posted Image
Ia de aici:
bila 1 - o șansă din 49
bila 2 - o șansă din 49
bila 3 - o șansă din 49
...
bila 49 - o șansă din 49

#118
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Dacă nu aplici un principiu de joc să-ți alegi numere din cele 9 baze numerice de la 1 la 9, adică luăm prima bază 1, 10, 19, 28, 37, 46, apoi baza a 2-a: 2,11, 20, 29, 38, 47 șamd, ai foarte puține șanse de câștig, spre exemplu nu alegi niciodată să joci o variantă de numere : 4, 13, 22, 31, 40, 49, după cum se vede ai jucat deja 6 numere din baza 4, toate adunate și reduse la un număr vor da baza 4 !

Dintr-o bază pot cădea 2 numere, foarte rar 3 numere și vă puteți convinge că am dreptate din statistici, niciodată în istoria loto 6 din 49 nu a fost extrasă o singură bază de numere ! Am jucat săptămânal până acum vreo 20 de ani, dar nu mai joc, cred cu tărie că extragerile loto 6 din 49 sunt controlate foarte bine de cei care trag sforile, deci puterea numerelor din ziua respectivă nu mai poate fi aplicată pe niște extrageri măsluite și controlate electronic, chiar dacă unii cred că extragerile sunt corecte, eu le doresc succes și sper ca eu să mă înșel ! Posted Image

#119
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Zi bre "clasa de resturi X modulo 9", sa priceapa si aia care fac meditatii la mate! :naughty:

(desi nu stiu cu ce te ajuta clasele astea de resturi, atata timp cat extragerea e aleatorie...)

#120
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,511
  • Înscris: 20.10.2015

View PostViorelsolar, on 30 martie 2019 - 22:55, said:

Dacă nu aplici un principiu de joc să-ți alegi numere din cele 9 baze numerice de la 1 la 9, adică luăm prima bază 1, 10, 19, 28, 37, 46, apoi baza a 2-a: 2,11, 20, 29, 38, 47 șamd, ai foarte puține șanse de câștig, spre exemplu nu alegi niciodată să joci o variantă de numere : 4, 13, 22, 31, 40, 49, după cum se vede ai jucat deja 6 numere din baza 4, toate adunate și reduse la un număr vor da baza 4 !

Dintr-o bază pot cădea 2 numere, foarte rar 3 numere și vă puteți convinge că am dreptate din statistici, niciodată în istoria loto 6 din 49 nu a fost extrasă o singură bază de numere ! Am jucat săptămânal până acum vreo 20 de ani, dar nu mai joc, cred cu tărie că extragerile loto 6 din 49 sunt controlate foarte bine de cei care trag sforile, deci puterea numerelor din ziua respectivă nu mai poate fi aplicată pe niște extrageri măsluite și controlate electronic, chiar dacă unii cred că extragerile sunt corecte, eu le doresc succes și sper ca eu să mă înșel ! Posted Image

Vorbesti prostii, dar de ce ma mir?

#121
GAWRRELL

GAWRRELL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.02.2009
Salut,

Am o mica nelamurire privind schemele reduse.
Deci am jucat un bilet combinat cu 3 scheme reduse care produc 2 numere (cod terminal 16) si am nimerit in total 4 numere din cele extrase dupa cum urmeaza:
- niciunul in Zona A;
- 2 nr. in Zona B;
- 2 nr. in Zona C.
.. iar biletul sa dovedit a fi necastigator.

Intrebari:
1) Pentru a fi castigator trebuie sa am cel putin un nr. din cele extrase in fiecare zona (A,B,C)? exemplu:
un nr. castigator in zona A, unul in zona B si unul in zona C ar produce un bilet castigator la categ IV(3/6)?
2) Pentru a fi complet castigator(categ 1) trebuie sa am cate 2 nr. din cele extrase in fiecare din zonele A,B,C?
3) Conteaza ordinea numerelor...ex: primele 2 nr. din cele extrase trebuie sa fie in zona A, urmatoarele 2 in zona B ..etc?

P.S.
Am citit brosura loto: http://www.loto.ro/j...oc/brosura.html dar aici sunt prezentate cazurile ideale si sunt descrise sumar. Ar trebui o descriere mai amanuntita, folosind diverse situatii.
Va multumesc.

#122
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,003
  • Înscris: 09.08.2005

View PostViorelsolar, on 30 martie 2019 - 22:55, said:

deci puterea numerelor din ziua respectivă nu mai poate fi aplicată
Posted Image Posted Image Posted Image

#123
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
@GAWRRELL: trebuie sa ai macar 3 numere in ACEEASI zona de joc, si daca ai pus schema redusa, sa fie pe una din variantele incluse in schema. Daca iti intra numerele pe 2 sau mai multe variante, castigi mai mult, dar din cate stiu al 3 numere se dau vreo 30 de lei, e posibil sa nu-ti scoti nici macar pretul biletului.

#124
cris z

cris z

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 14.03.2007

View PostGAWRRELL, on 30 iulie 2019 - 23:18, said:

Salut,

Am o mica nelamurire privind schemele reduse.
Deci am jucat un bilet combinat cu 3 scheme reduse care produc 2 numere (cod terminal 16) si am nimerit in total 4 numere din cele extrase dupa cum urmeaza:
- niciunul in Zona A;
- 2 nr. in Zona B;
- 2 nr. in Zona C.
.. iar biletul sa dovedit a fi necastigator.

Intrebari:
1) Pentru a fi castigator trebuie sa am cel putin un nr. din cele extrase in fiecare zona (A,B,C)? exemplu:
un nr. castigator in zona A, unul in zona B si unul in zona C ar produce un bilet castigator la categ IV(3/6)?
2) Pentru a fi complet castigator(categ 1) trebuie sa am cate 2 nr. din cele extrase in fiecare din zonele A,B,C?
3) Conteaza ordinea numerelor...ex: primele 2 nr. din cele extrase trebuie sa fie in zona A, urmatoarele 2 in zona B ..etc?

P.S.
Am citit brosura loto: http://www.loto.ro/j...oc/brosura.html dar aici sunt prezentate cazurile ideale si sunt descrise sumar. Ar trebui o descriere mai amanuntita, folosind diverse situatii.
Va multumesc.



Salut,
Poti sa verifici aici daca varianta jucata este castigatoare sau nu.
BaftaPosted Image

#125
silviu99

silviu99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 13.07.2021

 GAWRRELL, on 30 iulie 2019 - 23:18, said:

Salut,

Am o mica nelamurire privind schemele reduse.
Deci am jucat un bilet combinat cu 3 scheme reduse care produc 2 numere (cod terminal 16) si am nimerit in total 4 numere din cele extrase dupa cum urmeaza:
- niciunul in Zona A;
- 2 nr. in Zona B;
- 2 nr. in Zona C.
.. iar biletul sa dovedit a fi necastigator.

Intrebari:
1) Pentru a fi castigator trebuie sa am cel putin un nr. din cele extrase in fiecare zona (A,B,C)? exemplu:
un nr. castigator in zona A, unul in zona B si unul in zona C ar produce un bilet castigator la categ IV(3/6)?
2) Pentru a fi complet castigator(categ 1) trebuie sa am cate 2 nr. din cele extrase in fiecare din zonele A,B,C?
3) Conteaza ordinea numerelor...ex: primele 2 nr. din cele extrase trebuie sa fie in zona A, urmatoarele 2 in zona B ..etc?

P.S.
Am citit brosura loto: http://www.loto.ro/j...oc/brosura.html dar aici sunt prezentate cazurile ideale si sunt descrise sumar. Ar trebui o descriere mai amanuntita, folosind diverse situatii.
Va multumesc.

Salut, daca matematica mea nu a ruginit de tot nu trebuie sa ai numere castigatoare in toate campurile (A,B,C), prin schema jucata de tine ca sa castigi trebuie ca variantele de 6 numere rezultate din perechile de 2 nr din fiecare schema redusa trebuie sa aiba cel putin 3 numere castigatoare, poate nu ai picat pe cheie..Da, ca sa castigi potul ce mare e absolut necesar sa ai 2 nr. castigatoare din A, 2 nr. castigatoare din B si 2 nr. castigatoare din C fiindca din cele 10 ale fiecare scheme se aleg doar combinatii de doua, deci daca ti-a iesit 3 nr. castigatoare in A sau B sau C nu mai poti lua premiul cel mare fiindca niciodata prin combinatii de 10 luate cate doua nu vei avea alese 3 nr. castigatoare :)) ci doar unul sau doua ! Nu conteaza ordinea nr castigatoare fiindca numerele vor fi toate introduse cum ar veni in 3 boluri si luate cate doua din fiecare bol ca sa iasa o varianta de 6 numere.

Nu este nici un aranjament loteria, pur si simplu se joaca prea putine variante din totalul acestora (pentru Loto6/49 sunt 14mil. variante iar pentru Joker 24 mil. variante). Iar cine spune ca se castiga mai des inainte fiindca era totul manual nu are dreptate, acum 25 de ani pretul unei variante era mult mai acceptabil, mi-aduc aminte ca jucam schema redusa cu 12 nr. lejer, fara sa ma usurez prea tare la buzunar...incercati sa jucati si acum ! Poti sa bati loteria intr-un singur fel cum a facut un matematician de-am citit pe net, avea vreo 12 castiguri la loterie. Cauta loterii unde potul era de 3 ori mai mare decat costul tuturor variantelor, apoi facea un sindicat cu vreo 2000 persoane si jucau toate variantele posibile, mergeau la sigur. Normal ca apoi castigul se impartea la 2000 pentru fiecare...pentru loteriile de la noi nu se poate aplica schema, nu au potul asa mare...ar trebui sa fie de 70 mil. lei minim fara impozit la Loto 6/49 ca sa poti merge la sigur...

 cris z, on 31 iulie 2019 - 22:39, said:

Salut,
Poti sa verifici aici daca varianta jucata este castigatoare sau nu.
BaftaPosted Image


#126
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008
Inselatorie, neinselatorie, tare as vrea sa castig ca sa scap de munca si de discutiile cu costurile utilitatilor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate