Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Loto 6 din 49,noroc sau inselatorie?

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#19
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostPopaXXX, on 16 martie 2019 - 13:41, said:

As accepta dar pe urma i-as demasca sa afle lumea.
Si daca ti-ar lasa tie tot i-ai mai demasca ? :)

#20
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017
Cine are dubii ca sunt trucate poate sa joace la casele de pariuri la loteriile internationale
Chiar daca ar fi trucate loteriile respective, ar fi trucate pentru cei care joaca pentru potul mare ..acolo in tara lor
O varianta se repeta spre exemplu la mai multe case de pariuri cu castigul maxim fortuna, stanleybet, superbet, mozzart pentru cine cauta castiguri enorme
Dar problema e ca nu o sa ghiciti numerele :)

#21
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,011
  • Înscris: 02.11.2009

View Postmihaicozac, on 16 martie 2019 - 13:31, said:

Sunt şanse mai mari să te prăbuşeşti cu avionul decât să câştigi la LOTO.

Adevarat. Bine ca nu esti si tu nu esti conspirationisto-fatalist ca ante postatorii tai.

#22
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017

View Postsuper8, on 16 martie 2019 - 13:52, said:

Loto 6 din 49 e 100% inselatorie !
Parerea mea e ca dupa anul 2000 a inceput sa se masluiasca jocul
Eu am observat ca premiul cel mare e mereu castigat atunci cand Statul Romaniei are gauri in buget si nu au de unde sa plateasca pensiile, ajutoarele sociale si alocatiile la copii.
Nu joc la Loto ca stiu ca e masluit jocul; de ce sa bag bani intr-un joc cand stiu ca niciodata nu voi castiga ?!

Statul oricum ia 60% din toti banii care se joaca (doar 40% se intorc inapoi la jucatori sub forma de castig). Ulterior la castigarea potului mare statul ia din nou cu alta  mana sub forma de impozit vreo 25+% din ei, deci in final jackpotul e maruntis fata de cat incaseaza statul din sumele jucate

#23
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,011
  • Înscris: 02.11.2009

View PostPopaXXX, on 16 martie 2019 - 13:41, said:

As accepta dar pe urma i-as demasca sa afle lumea.

Exact, de asta nici nu i-a demascat nimeni pana acum pentru ca nu s-a intamplat asa, cel mai probabil.

View Poststalker2142, on 16 martie 2019 - 13:58, said:


Statul oricum ia 60% din toti banii care se joaca (doar 40% se intorc inapoi la jucatori sub forma de castig). Ulterior la castigarea potului mare statul ia din nou cu alta  mana sub forma de impozit vreo 25+% din ei, deci in final jackpotul e maruntis fata de cat incaseaza statul din sumele jucate


Parca impozitul pe castiguri era de 20% dar cam asa e, deja isi trag arhi suficient, nu e nevoie sa-si mai riste libertatea nimeni ca sa "masluiasca" omului castigul.

#24
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Loteria castiga multi bani din asta, dar mai dau si la jucatori cateodata ca sa fie pe bune :))
A castigat acum vreo 10 ani sau chiar mai bine, vreo 20-29 miliarde daca nu gresesc, unul din zona mea. Erau foarte multi bani in acel moment. Era o persoana normala, iar in acest moment a ajuns mai sarac decat a fost inainte sa castige marele premiu. Posted Image  Ideea e ca daca ii dai bani unei persoane care nu stie ce sa faca, cu ei, e o problema. Multi l-au pacalit cu afaceri, cu politica... si s-a dus in jos.

#25
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,011
  • Înscris: 02.11.2009
Loteria in lume e indeobste pe bune, sigur ca sunt si manarite dar e foarte usor sa acuzi fara sa ai insight-ul necesar doar asa pe ce zice lumea, pe ce scrie presa sau ce crede fiecare.

Se castiga rar/greu pentru ca sansele matematice sunt mici si pentru ca se joaca relativ putine variante din total si nu se castiga doar de sarbatori/alegeri.

E la fel de greu sa demonstrezi ca tragerile sunt pe bune cum e sa demonstrezi fara dovezi veritabile ca tragerile sunt trucate.

Am cazut si eu in capcana asta demult, ca trebuie sa fie ceva necurat la mijloc insa dupa ani de investigatii am conchis ca cel mai probabil tragerile sunt la liber, 9 din 10 sanse.

View PostTruculMagic, on 16 martie 2019 - 14:07, said:

Loteria castiga multi bani din asta, dar mai dau si la jucatori cateodata ca sa fie pe bune Posted Image)
A castigat acum vreo 10 ani sau chiar mai bine, vreo 20-29 miliarde daca nu gresesc, unul din zona mea. Erau foarte multi bani in acel moment. Era o persoana normala, iar in acest moment a ajuns mai sarac decat a fost inainte sa castige marele premiu. Posted Image  Ideea e ca daca ii dai bani unei persoane care nu stie ce sa faca, cu ei, e o problema. Multi l-au pacalit cu afaceri, cu politica... si s-a dus in jos.


In cazul lui, la fel ca in cazul majoritatii care castiga e vorba despre norocul prostului, de aia a irosit banii dar nu toti jucatorii sunt asa cu toate ca mitul asta e foarte popular prin presa "blestemul castigatorului la loto"...

#26
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Hai sa vedem care se baga la niste pronosticuri si promit sa bag maine bilete sa vedem daca se castiga?

#27
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Poststalker2142, on 16 martie 2019 - 13:55, said:

O varianta se repeta spre exemplu la mai multe case de pariuri cu castigul maxim fortuna, stanleybet, superbet, mozzart pentru cine cauta castiguri enorme
Dar problema e ca nu o sa ghiciti numerele Posted Image

Bravo.. Noi credeam ca o sa le ghicim.

#28
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Exista o zicere, cu iz de gluma, dar bazata pe date:
Statistic, ai mai multe sanse sa mori in drum spre loterie decat sa castigi premiul cel mare.

#29
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015

View Postasda, on 16 martie 2019 - 13:54, said:



Pfuuu, a fost o categoria a doua decenta sau ai prins-o secata?
Cred ca e cel mai greu sa prinzi 5 si sa fii atat de aproape de jackpot.



Compari si tu mere cu prune, una e pacaneaua, alta e loteria.
Am jucat cod 5/0  adică 10 numere ,am prins una la categoria a doua  și doua la a treia,că și cuantum..Cam trei salarii decente.
Al șaselea număr (34) a fost pe celălalt bilet,să fac infarct.Nu a fost report la categoria a 2,era numai fond de câștiguri.

#30
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Pana sa-mi iasa si mie 5 numere la fel ziceam si eu ca e manarie si credeti-ma ca n-am niciun fel de pila la loterie.
E chestie de noroc pur si simplu, trebuie sa joci saptamanal si sa crezi mereu ca vei castiga. Un proverb german spune asa : "daca joci la loto e posibil sa nu castigi dar daca nu joci sigur nu vei castiga"

#31
rigmarole

rigmarole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 29.01.2019
Nu e nici un aranjament, totul e corect. Eu am cistigat potul cel mare in 2012, 2015 si 2017.
Puteam sa renunt la servici dupa primul cistig, dar imi place slujba mea de la Loteria Nationala.

#32
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
5 numere e mai usor de prins, mai ales cand e potul mare, imposibil de gasit 6 numere pe care nimeni nu le-a jucat, musai sa bagi pe aia cu 5. N urma cu ceva ani, cand era un pot f mare, Ogica a organizat o cheta, pt un superbilet, cu care, dupa socoteala lui, era imposibil sa nu castigi. Lumea s-a ingramadit sa cotizeze, au adunat o caruta de bani, a iesit un singur numar. Tot in urma cu ceva ani, a vuit presa, in Bulgaria au uitat sa schimbe bilele, au iesit aceleasi numere de doua ori la rand. V-am mai zis sa cautati pe net editec, dar vad ca nu a avut nimeni curiozitatea, preferati sa va.dati cu presupusul.

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
16, 17, 23, 30, 31, 38.

View PostI2O, on 16 martie 2019 - 14:19, said:

Hai sa vedem care se baga la niste pronosticuri si promit sa bag maine bilete sa vedem daca se castiga?


#34
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostMembruAnonim, on 16 martie 2019 - 15:25, said:

16, 17, 23, 30, 31, 38.
Sa notat
Maine pun poze cu biletele....sa vedem cine mai are curaj sa ofere pronosticuri

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mai mari sase de castig sunt la pariuri, decat la Loto.

View Postrumegus, on 16 martie 2019 - 15:01, said:

...N urma cu ceva ani, cand era un pot f mare, Ogica a organizat o cheta, pt un superbilet, cu care, dupa socoteala lui, era imposibil sa nu castigi. Lumea s-a ingramadit sa cotizeze, au adunat o caruta de bani, a iesit un singur numar.
A jucat si ceva schema de 15 numere pe atunci.

Edited by MembruAnonim, 16 March 2019 - 15:35.


#36
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postct13mey, on 16 martie 2019 - 14:29, said:


Al șaselea număr (34) a fost pe celălalt bilet,să fac infarct.Nu a fost report la categoria a 2,era numai fond de câștiguri.

N-ai de ce sa faci infarct ca e o pura intamplare, "iluzia gamblerului" se numeste, care vrea sa para mai destept decat este si se uita pe toate biletele, de parca ar avea vreo importanta.
Pensionarii se imbarbateaza pe ei insisi cand vad ca ei au bifat 21 si a iesit 22, unii dintre ei se lauda la prieteni cat de aproape au fost.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate