Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Masina atinsa in parcare

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Conteaza mult ce declari la CASCO ca s-a intamplat si seriozitatea firmei. Daca reiese ca ar fi vandalism, te trimit la politie.
Eu zic ca poti sa ti-o rezolvi pe CASCO fara acte de la politie. Iar de fun, poti sa faci si plangere la politie sa il gasesti pe nesimtit.

#20
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Daca ai casco ti-o repari pe casco fara nimic de la politie.
Dupaia faci plangere la politie si ceri numarul de inregistrare.
Cu numarul de inregistrare faci cerere scrisa la hotel pentru acces la video in ziua x, intre orele x si y. Sper sa ai noroc sa vezi numarul de inmatriculare corect. Dupa care hotelul sa printeze screenshoturi cu masina respectiva + accidentul. Cu ele te duci la politie frumos.

#21
drucker

drucker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 11.01.2008
Sal, doar o parere personala, nu iti face mari iluzii, celalalt sofer nu va pati nimic, orice accident trebuie raportat in 24 de ore dar cel mai probabil va declara pur si simplu ca nu a vazut/simtit nimic, vorbim de o lovitura in parcare.

#22
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Mare lucru nu are ce sa pateasca, dar iti faceai daunele pe RCA-ul lui, astfel nu iti cresteai tu rata la CASCO.

#23
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Bre, terminați cu nr de înregistrare la hotel.
Hotelu' oferă imaginile (dacă le are) doar poliției.

#24
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Ca fapt divers, mi-am gasit masina vandalizata (parbriz facut praf, capota indoita, o parte din elementele din bord facute praf) si nu s-au obosit sa investigheze nimic. Cica venim noi peste cateva zile sa intrebam pe aici. Au trecut 3-4 ani.... aia chiar meritau prinsi si bagati la parnaie.  

Asa ca pentru o infundatura, sa nu ai mari sperante.

#25
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
Am fost iar la politie.
Au facut poze aripii, si mi-au dat voie sa o infund mai tare, sa pot deschide si folosi portiera de la sofer. A zis ca oricum o schimba, si daca comenteaza careva, am poze (facute de el) constataoare.
mi-a zis ca se rezolva, sa mai merg marti la el, sa-l pistonez, sa aflu cine a preluat cazul, si sa imi dea personal filmarea sa verific, ca nu are timp (s-a intamplat in intervalul orar 9-17, nu au cum sa stea sa verifice atatea ore).
Astept marti.
Eu zic ca daca stii sa mergi, sa vorbesti frumos, logic, rational, se poate rezolva.

Edited by TheRipper, 15 March 2019 - 21:29.


#26
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
Confirm ca azi am vizionat inregistrarile din ziua respectiva.
Pe baza imaginilor, am indicat politiei cine e faptasul, le-am oferit numar inmatriculare. Trebuie doar sa astept sa ma sune cei de la politie, pentru ca vor trimite instiintare la adresa proprietarului masinii, sa se prezinte la politie.
Pedeapsa va fi suspendarea permisului pentru 30 zile, amenda, si obligatia de a-mi repara masina ( pe asigurare sau cum o vrea. Singura pretentie o am sa fie facut cu piesa originala, in reprezentanta Renault ).

#27
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
Salut,
Am gasit faptasul. O tanara de 18 ani si 5 luni. Si-a cerut scuze, facem amiabila. Azi mergem impreuna la politie, urmand sa programez vizita pt evaluare cu asiguratorul ei. Singura reparatie pe care o accept e aia in reprezentanta.
Morala: Nu conteaza cat de mici sunt sansele, lupta pentru ce-i al tau.
Va multumesc enorm pentru sfaturi
Puteti da lock topic Posted Image

Edited by TheRipper, 13 April 2019 - 04:51.


#28
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Nici n-a primit permisul bine că tre' să-l dea înapoi. :)))
A început bine...

#29
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 TheRipper, on 13 aprilie 2019 - 04:50, said:

Singura reparatie pe care o accept e aia in reprezentanta.

Bravo. Dar degeaba ne tot intaresti noua asta :) Asiguratorul iti poate pune bete in roate, nu noi :)

#30
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Corect, asiguratorul are parteneriate cu diverse service-uri. Ei îți pun la dispoziție o listă și tu trebuie să-ți alegi de-acolo.
Dacă nu-i reprezentanța ta mult dorită, nașpa.

Cel puțin așa mi s-a întâmplat mie la Carpatica acum ceva ani când m-a lovit unu'.

#31
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009

 vlad29marko, on 24 aprilie 2019 - 17:36, said:


Dacă nu-i reprezentanța ta mult dorită, nașpa.
Naspa pentru ei! De vreo doi ani incoace ai dreptul sa-ti alegi orice service doresti, firma de asigurare nu-ti mai poate impune un service agreat de ei pentru reparatii.

Edited by DannyMC, 25 April 2019 - 08:44.


#32
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Cred ca de mai mult timp ai dreptul, dar chiar si asa, asiguratorul nu e de acord cu oferta transmisa de serviceul "tau", serviceul "tau" poate nu vrea sa lucreze cu asiguratorul, iti platesti reparatia si ceri banii, afli ca primesti mai putin etc.

Edited by spe_ripper, 30 April 2019 - 12:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate