Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Accident fara urmari grave - ce urmeaza?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003

View Postceanu1980, on 06 martie 2019 - 10:16, said:

initiator sa vezi ce urmeaza,descrii un caz ipotetic si acum lumea tabara pe tine ca ai fost tu,CHIAR DACA ai specificat ca o sa iei tu locul celui ce a produs
fiind si contuzii,depinde f mult de reactia partilor vatamate,dar atitudinea politistului este oarecum normala,nu este fapta penala sa ia masuri imediate
Am experienta, stiu bine sa ignor ce nu ma intereseaza :)

Edited by Bursul, 06 March 2019 - 10:44.


#38
MARlN_ION

MARlN_ION

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 20.02.2019
Inițiator - fă ce am scris eu mai sus și mergi la notariat sau fă ce a făcut userul george_alexandru că nu este GLUMĂ.

#39
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003

View PostMARlN_ION, on 06 martie 2019 - 10:46, said:

Inițiator - fă ce am scris eu mai sus și mergi la notariat sau fă ce a făcut userul george_alexandru că nu este GLUMĂ.
Am retinut.

#40
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010
Asa a intrat si o cretina pe contra sens direct in mine si mi-a facut praf jum de masina.
Data viitoare intrati in stalp si duce-ti-va dracului de posesori de permis auto, ca soferi nu sunteti.
Multumesc Posted Image

#41
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003

View PostMARlN_ION, on 06 martie 2019 - 10:46, said:

Inițiator - fă ce am scris eu mai sus și mergi la notariat sau fă ce a făcut userul george_alexandru că nu este GLUMĂ.
Pai au fost loviti 2 pasageri din masina cealalta, nu soferul.
La alexandru a fost un pieton. In cazul meu trebuie sa iau legatura cu fiecare lovit in parte?
Si cu soferul? Btw, a fost un microbuz care transporta pasageri. Deci doi pasageri s-au lovit. Astia nu trebuia sa poarte centura?

#42
MARlN_ION

MARlN_ION

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 20.02.2019
.

Edited by MARlNMembruAnonim, 06 March 2019 - 11:49.


#43
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Poate nu m-am exprimat bine. Nu s-a distrus complet microbuzul. A picat bara din fata, radiator spart. Ceva daune sunt, nu a fost o simpla indoitura si gata.
Fiind in localitate a fost viteza mica, iar masina mica a fost stersa, insa pare mai sifonata decat microbuzul. Noroc ca nu a fost accident frontal.

Nu stiu daca a luat alcoolemia, dar ma gandesc ca e o procedura standard, deci 100% au luat-o la amandoi.

Edited by Bursul, 06 March 2019 - 11:36.


#44
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,537
  • Înscris: 30.08.2017
Politistul te va lamuri cu privire la pasii urmatori. Ca idee, e irelavant daca ranitul a fost pieton sau sofer, speta este aceeasi, accident cu victime. Daca nu iei legatura cu ei, atunci politia va astepta sa treaca termenul pentru depunere plangere ca sa poata fi clasat dosarul...adica o lungesti mai mult, insa iesi mai ieftin (nu dai nici un ban victimelor)

#45
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

View PostNaijax, on 06 martie 2019 - 10:00, said:

Nu tine ...
Cum adica politistul a zis sa iti vezi de sanatate si apoi sa treci pe la el ?
Si ce cautai pe contrasens ?
Detaliile sunt insuficiente ori povestea este pur si simplu inventata
Simplu.Daca contuziile sint minore si aia refuza sa mearga la spital, e fara victime.Ca se pot razgandi, e alceva.

#46
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,394
  • Înscris: 06.02.2008
Nici nu mai contează. A spus că dosarul există deja.

#47
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Se deschide dosar penal, care se va inchide dupa ce se termina ancheta, asta daca nu cumva ai deranjat politic sau personal pe cineva care sa fie in pozitia de a te arde.
Problemele cu banii si sanatatea se rezolva cu asigurarile si procesele in civil.

Edited by projectfp, 06 March 2019 - 12:46.


#48
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,028
  • Înscris: 07.11.2006

View PostBursul, on 06 martie 2019 - 09:55, said:

Sa zicem ca am facut accident. O sa iau eu aici locul celui care a produs accidentul. Am peste 60 de ani, am intrat pe contrasens din neatentie si am lovit un alt autoturism.
Urmari: cele 2 autoturisme distruse, 2 persoane din cealalta masina lovite: una a suferit contuzie la genunchi, cealalta contuzie faciala, nimic grav.


Politistul a zis sa imi vad de sanatate si apoi sa trec pe la el.


Cum trebuie sa procedez sa scap usor de toate problemele? Orice sfat e binevenit.

PS. Probabil va trebui sa dau o declaratie, insa nu-mi amintesc cum am intrat pe contrasens.
Stie careva cum va decurge discutia ci politistul?

Iti spun io epilogu'
Daca nu se lasa cu raniti si spitalizati pe o perioada bine determinata,cazu' se claseaza si se suspenda dreptul de a conduce pentru 90 de zile.
Daca-i cu medicina legala,se lasa cu condamnare.

#49
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,537
  • Înscris: 30.08.2017
Suspendarea poate sa fie lunga dacă dosarul merge greu si procurorul nu-i da dovada de circulatie.

#50
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,227
  • Înscris: 19.03.2007
Urmeaza...povestea cu scufita rosie .

#51
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018
mai sunt accidente în care s-au îndoit bine mașinile și apare întâmplător poliția dar aceștia cam fug,se retrag la garaj dacă nu sunt victime.probele biologice presupun mersul la spital și luat sânge  de mână cu polițistul.cum adică nu știi dacă s-au luat?

a venit  smurdul?

#52
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,028
  • Înscris: 07.11.2006

View Postgeorge_alexandru, on 06 martie 2019 - 19:52, said:

Suspendarea poate sa fie lunga dacă dosarul merge greu si procurorul nu-i da dovada de circulatie.

Procurorul ii va da acea dovada atat timp cat cazul se judeca.In aceasta faza permisul este retinut fara suspendarea dreptului de a conduce.

#53
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostBursul, on 06 martie 2019 - 11:11, said:

Pai au fost loviti 2 pasageri din masina cealalta, nu soferul.
La alexandru a fost un pieton. In cazul meu trebuie sa iau legatura cu fiecare lovit in parte?
Si cu soferul? Btw, a fost un microbuz care transporta pasageri. Deci doi pasageri s-au lovit. Astia nu trebuia sa poarte centura?


Eu zic asa: de cercetare nu scapi (accident cu victime), permisul tot il pierzi pentru o vreme cu amenda cu tot. Partea de daune materiale se rezolva prin RCA (pentru pagubit). Urmeaza doar la alte daune solicitate de victime ori sa te intelegi ori sa lasi RCA-ul sa plateasca, adica nu va intelegeti si mergeti in instanta.

Daca te intereseaza daca faci puscarie, daca vei avea cazier etc.... unii au omorat oameni si nu au facut puscarie o zi....

View PostalliNdanuTz, on 06 martie 2019 - 11:00, said:

Asa a intrat si o cretina pe contra sens direct in mine si mi-a facut praf jum de masina.
Data viitoare intrati in stalp si duce-ti-va dracului de posesori de permis auto, ca soferi nu sunteti.
Multumesc Posted Image


Daca tu te juri ca esti vreun sfant si nu ai depasit niicodata neregulamentar, "duce-ne-am" dracului

#54
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View PostBursul, on 06 martie 2019 - 11:11, said:

Si cu soferul? Btw, a fost un microbuz care transporta pasageri. Deci doi pasageri s-au lovit. Astia nu trebuia sa poarte centura?

Și dacă aveau centură n-ai mai fi intrat în ei?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate