Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

Samsung Galaxy Note 10 (zvonuri)

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
604 replies to this topic

#73
Filoteu

Filoteu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 06.02.2007
Pentru mine, pot face ecranul cu margini subțiri, iar camera frontală, să o facă ca la oneplus 7. Să o pună pe sistem cu arc, ca la pix. Nu mă deranjează. Autonomie mare la baterie și un preț de 999euro, ar fi perfect. Bineînțeles, 1 terra memorie internă.

#74
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Vise taica, atat costa AZI un S10+ de 128 Gb.

#75
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
Sa-i intrebam pe cei de la Samsung daca ne putem face telefoane pe comanda,nu de alta dar fiecare vrea altceva. 😂

#76
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Cu riscul sa ma repet: Note nu are nicio treaba cu selfie-ul. E altă clasa. Tot mai mult cred ca raman cu Note 9 cat va rezista. E ultimul din clasa lui...

#77
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Dar pentru apeluri video este ? Nu de alta dar foloseste fix aceeasi camera !

#78
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Da de ce nu le spuneti cum sa faca telefoanele?Poate stiti voi mai bine.Camera selfie nu mai e un moft,ci o necesitate.Gandti-va ca trebuie sa vorbesti cu cineva pe apel video(Watsapp,messenger,etc)pai ce faci?Sucesti telefonul ca sa te vada celalalt?Pana si consolele portabile au camera selfie.

#79
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014

View PostSSpantzer, on 11 mai 2019 - 18:08, said:

Dar pentru apeluri video este ? Nu de alta dar foloseste fix aceeasi camera !

Ma refer ca e mai important un display integru decat unul gaurit. Camera ar putea s.o lase unde e acum sau sa o bage in pen, sau retractabila, etc. Acum am impresia ca au sacrificat display.ul pentru a baga camera.

#80
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postskyspot1, on 12 mai 2019 - 16:38, said:

Ma refer ca e mai important un display integru decat unul gaurit. Camera ar putea s.o lase unde e acum sau sa o bage in pen, sau retractabila, etc. Acum am impresia ca au sacrificat display.ul pentru a baga camera.
Ar fi incomod so o bage in s-pen.Plus ca e nevoie de camera aia.Sau ar fi putut sa o puna cumva pe rama de sus.Totusi nu ma deranjeaza atat de mult bretonul.Uita-te la s10,au facut o minunatie de ecran si au si stiut sa pozitioneze camera.

#81
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Ca le-a iesit de gaaa..ura e alta discutie !

In S-pen care sa faca pop-up, sa iese din locas la declansare camera ar fi fost atat de demential incat unii l-ar fi luat numai pentru asta !

Edited by SSpantzer, 13 May 2019 - 13:07.


#82
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
Voi glumiti 😂 cu camera in spen.A fost o idee a unuia dar e foarte greu de implementat tinand cont de dimensiunile spen.ului plus electronica de care dispune la ora actuala.Cred cu tarie ca nu vom avea niciodata camera in spen.


Ceea ce astept e noul display,la care se lucreaza,cu toti senzorii si camerele sub display insa cred ca de la anul vom avea vesti.

#83
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,034
  • Înscris: 18.12.2007
Au fost multi care au crezut ca o carcasa de metal nu va putea decola si zbura, dar li s-a demonstrat contrariul.
Exista deja camere foarte mici. Aici e vorba mai mult despre necesitate si usurinta in manevrare decat despre tehnologie.

#84
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014

View PostAlexEn, on 13 mai 2019 - 13:46, said:



Un punct de vedere foarte corect!
Tehnologic se poate,nu e imposibil insa va trebui ca locasul spen.ului sa fie mai mult ca sigur in partea de sus,nu in cea de jos ca acum.Aici implica regandirea unei parti a proiectului.E necesar?Parerea mea e ca nu.Sa ai spen.ul iesit deasupra e ciudat si peste mana.Hai sa spunem ca-l vor lasa tot in partea de jos.Deschizi o convorbire live,arata ciudat,trebuie rotit telefonul.Segmentul de refuz va fi mult mai mare fata de un accept pe problema aceasta.Folosesc doar Note de la aparitie.Sa-mi fac un selfie privind spen.ul,scos,in telefon,oriunde e ciudat.El are o utilizare definita.Nu ca nu as accepta noul insa mi-ar pare foarte incomod.Pe langa asta va avea un pret destul de mare in cazul in care il strici.Pot aparea defecte la camera in urma manipularii,cazaturilor,etc.Per total o camera intr-un colt al display.ului pare o alegere mult mai simpla pentru producator.

Se lucreaza intens la noul display infinity cu toata tehnologia inclusa sub el,deci fara notch,hole si camere culisante insa de la anul se pare ca avem vesti.

#85
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Anul trecut s-a inclus la N9 butonul de camera foto pe s-pen.Asta a fost primul pas catre integrarea camerei.Ar fi o idee buna dar cu tehnologia de azi...Si ca veni vorba de spen,cine a avut/are Note,l-a folosit vreodata asa mult?Eu unul nu.

Edited by Crbl2001, 13 May 2019 - 17:29.


#86
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
Butonul era pe spen.Ce s-a introdus nou a fost bluetooth.ul cu care accesezi anumite functii.

Cine nu foloseste spen.ul nu vad de ce sa-si cumpere Note.Eu de exemplu nu am folosit niciodata un S,doar Note.

Edited by lawrence74, 13 May 2019 - 17:50.


#87
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postlawrence74, on 13 mai 2019 - 17:48, said:

Butonul era pe spen.Ce s-a introdus nou a fost bluetooth.ul cu care accesezi anumite functii.

Cine nu foloseste spen.ul nu vad de ce sa-si cumpere Note.Eu de exemplu nu am folosit niciodata un S,doar Note.
Am S,dar am avut si N,dar nu prea am folosit s-penul.Imi pare incomod si imi aduce aminte de ds.Doamne cat ma chinuiam cu stylusul pe chestia aia....

#88
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
Acum e o placere sa-l folosesti.E super smooth.

Fata de versiunile mai vechi e foarte subtire si responziv.

#89
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019

View Postlawrence74, on 13 mai 2019 - 15:42, said:


Sa ai spen.ul iesit deasupra e ciudat si peste mana.
Ciudat si peste mana?
Am un pocketPc din 2006 care are stylusul fix in partea dreapta sus, pe spate, tragi in sus de el si iese din locas !

Este cum vrei tu numai peste mana nu !
Miscarea naturala este sa tragi in sus si sa il pui pe ecran , nu invers !
Cand scoti stiloul din buzunarul de la piept ai gaura la baza lui ? Dar cand il scoti din capac ?
Miscarea naturala este tras in sus si pus pe hartie/ ecran !
Numai la samsung devine natural si normal tot ce e pe dos !

Edited by SSpantzer, 13 May 2019 - 18:13.


#90
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postlawrence74, on 13 mai 2019 - 18:10, said:

Acum e o placere sa-l folosesti.E super smooth.

Fata de versiunile mai vechi e foarte subtire si responziv.
N-am mai avut Note din 2016.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate