Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Suplimente pentru ingrasare ectomorfi

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 Naijax, on 14 februarie 2019 - 14:44, said:

Mai deschizi multe topicuri ?
https://forum.softpe...sare-ectomorfi/


Acolo parca avea 3 lingurite de ceva. A mai taiat din ele.

#20
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,271
  • Înscris: 06.07.2007
Asta nu-i ala ce manca 3 paini/zi?

#21
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

 filipco831, on 14 februarie 2019 - 14:34, said:

Salut! Am 19 ani, 1.90m inaltime si 65kg.... Am tot incercat sa ma ingras dar nu am avut niciun rezultat. In ultimul timp am incercat cu cate 2 shake-uri proteice pe zi alcatuite din pro mass ( https://www.pronutri...e/pro-mass.html ) + 2 lingurite de unt de arahide + 2 lingurite de ulei de masline + 50g fulgi de ovaz si inca alte doua mese. Pe langa astea am luat si biomed 6 de ingrasat ( https://www.pilulka....0BoCxIwQAvD_BwE ) si tribulus terrestris ( https://www.paradisu...bio-125g-pv-et/ ). Tot nu am pus nici 100g pe mine. Nu am probleme de sanatate sau ceva de genu... Ce imi recomandati?

Unde ai citit tu ca proteina ingrasa? Carbohidratii ingrasa! Zaharul ingrasa! Insulina mare ingrasa!

Ce-ti recomand: multa paine, sandvisuri, si mereu cate un suc la tine (nu cumva sa fie zero). Beeereee ca si asa vine caldura, chipsuri frate ...tot ce vrei. Citeste despre insulina, atata timp cat o mentii la nivel ridicat ...depui.
+ viata sedentara, trezeste-te la 8 dimineata, fa munca de birou, mananca 3 mese mari pe zi.
Vrei un hack:
-incepe sa iei antidepresante...de preferat fluvoxamina ... iti garantez +15 kg in doar 3 luni. (experimentat pe corp propriu).

PS. Pentru ingrasare "sanatoasa" ai sfaturile colegilor mei de softpedia Posted Image

Edited by albnegru55, 14 February 2019 - 15:03.


#22
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
Daca mananci peste 3000, incearca 3500 asteapta o saptamana si vezi ce se intampla. Calculeaza tot ce mananci, introdu in MyFitnessPal. Poate te ajuta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b-2z9k0pbLE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WO-jFpv9rik?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
red_dog4ever

red_dog4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,371
  • Înscris: 22.05.2008

 TruthHurts, on 14 februarie 2019 - 11:35, said:

Suplimente cu continut ridicat de carbohidrati, dar daca nu te ingrasi de la mancare obisnuita, putin probabil sa-ti placa alea.

Dar nu prea cred ca faci "orice". Baga dulciuri gen foietaje umplute, biscuiti buni, baga pizza, baga hamburgeri cu cartofi prajiti, bea sucuri indulcite cu zahar, manaca chipsuri.

Sper ca glumesti

#24
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
nu e nicio smecherie sa te ingrasi. du-te la sala inainte sa mananci atata.

#25
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012

 41ex, on 14 februarie 2019 - 15:18, said:

nu e nicio smecherie sa te ingrasi. ...

IEZACT!!!
există o probabilitate extrem de mare ca corpul să rescrie codul intern și să te transformi într-un balon!!!
ai grijă ce-ți dorești!
la 19 ani ești perfect! (nu așa ți-a zis și maică-ta? de ce n-o asculți? :o )

distrează-te pân'la 33, apoi vezi dacă n-am avut dreptate...

PS: ca slăbănog ce ești :P poți avea cel mult depresie sau gripă, dar ca „obed” e plina softpedia de exemple...

PPS: la înălțimea ta să bagi 30 kg pe genunchii ăia reprezintă cocktail0lul mortal! oricum ai grijă că te vor lăsa primii...

#26
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Eu zic să rămâi aşa. Peste ani o să-ţi aminteşti cu drag ce bine era să fii suplu Posted Image

#27
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
Si daca omul se duce la sala? De ce ii spuneti sa ramana asa?
# Poate cand spune ca vrea sa se ingrase, inseamna ca vrea sa acumuleze cat mai multa masa musculara si cat mai putina grasime.

Edited by Edward1337, 14 February 2019 - 15:41.


#28
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010
Nu sunt un dietetician, sau fitness guru sau orice alt tip.
Insa ca sa ma crezi ca nu vorbesc prostii, iti arat un colaj de poze cu mine.  Schilod ->Gras->Slab ->Normal  (61kg -82 kg-71 kg - 73kg)  (Da scroll in stanga sa vezi si ultima poza). Nu am un corp de revista si nici nu vreau sa-l am, insa iti garantez ca rezultatele vin atunci cand te tii de un lucru cu dintii timp de luni, poate chiar ani. Pe mine, pana la 23 de ani au stat tricourile ca pe gard...dupa a inceput corpul sa o ia ra razna.
1) Intre schilod si gras am trecut printr-o boala si a fost si perioada cand am inceput sa muncesc.
2) Intre gras si slab am trecut printr-o dieta (keto la inceput si paleo dupa ...cu nr de calorii reduse)
3) intre slab si normal m-am mentinut cu Fasting si putin sport.

Attached Files


Edited by albnegru55, 14 February 2019 - 15:59.


#29
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

 red_dog4ever, on 14 februarie 2019 - 14:58, said:


Sper ca glumesti
Deloc!

#30
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

 filipco831, on 14 februarie 2019 - 14:40, said:

Mananc peste 3000 calorii/zi

 filipco831, on 14 februarie 2019 - 14:34, said:

Salut! Am 19 ani, 1.90m inaltime si 65kg.... Am tot incercat sa ma ingras dar nu am avut niciun rezultat. In ultimul timp am incercat cu cate 2 shake-uri proteice pe zi alcatuite din pro mass ( https://www.pronutri...e/pro-mass.html ) + 2 lingurite de unt de arahide + 2 lingurite de ulei de masline + 50g fulgi de ovaz si inca alte doua mese. Pe langa astea am luat si biomed 6 de ingrasat ( https://www.pilulka....0BoCxIwQAvD_BwE ) si tribulus terrestris ( https://www.paradisu...bio-125g-pv-et/ ). Tot nu am pus nici 100g pe mine. Nu am probleme de sanatate sau ceva de genu... Ce imi recomandati?
Probabil nici1000 kcal. Ce-i cu prostiile astea?auzi la ei, 2 lingurite de unt de arahide, 2 lingurite de nu stiu ce, 50 de grame de ovaz. :roflmao:

Mei copii, ia incercati menul:

sa aveti de la inceputul zilei o sticla de coca cola, pepesi, sau fanta cu zahar indulcite(din alea la 2,5 litri)
si un pachet cu biscuti de vreo 500g(ceva bun, sa aveti pofta si sa va ajunga de-a lungul zilei, poate si urmatoarea)

dimineata
bagati 3-4 strudele din alea de supermaket cu branza, mere sau visine (capatati energie de la astea)
beti 2 pahare de suc ca o sa va fie sete

amiaza
puneti la prajit vreo 400g de cartofi prajiti din aia congelati, vreo doua linguri mari de ulei, doua felii de ceafa vreo 300-400g cum se gasesc la supermaket- si ceva condimente ca sa fie bun
mai bagati doua strudele ca desert
bai beti 2-3 pahare de suc

de-a lungul zilei mai beti suc cand vi se face pofta
mai mancati biscuiti

spre seara
mai bagati o tura de cartofi prajiti 300-400g cu ceva carne mai slaba vreo 200-300g, poate cotlet sau pui, dar puneti si niste branza topita sau burduf vreo 200g
merg si niste muraturi
beti suc sa nu va fie sete

repetati timp de o saptamana cu mici variatiuni la meniu, sa nu va plictisiti... vorbim dupa! ;)

#31
filipco831

filipco831

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.01.2018

 albnegru55, on 14 februarie 2019 - 15:54, said:

Nu sunt un dietetician, sau fitness guru sau orice alt tip.
Insa ca sa ma crezi ca nu vorbesc prostii, iti arat un colaj de poze cu mine.  Schilod ->Gras->Slab ->Normal  (61kg -82 kg-71 kg - 73kg)  (Da scroll in stanga sa vezi si ultima poza). Nu am un corp de revista si nici nu vreau sa-l am, insa iti garantez ca rezultatele vin atunci cand te tii de un lucru cu dintii timp de luni, poate chiar ani. Pe mine, pana la 23 de ani au stat tricourile ca pe gard...dupa a inceput corpul sa o ia ra razna.
1) Intre schilod si gras am trecut printr-o boala si a fost si perioada cand am inceput sa muncesc.
2) Intre gras si slab am trecut printr-o dieta (keto la inceput si paleo dupa ...cu nr de calorii reduse)
3) intre slab si normal m-am mentinut cu Fasting si putin sport.
Dar ce ai facut ca sa te ingrasi?

#32
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

 filipco831, on 14 februarie 2019 - 21:08, said:


Dar ce ai facut ca sa te ingrasi?

Am fost bolnav si am urmat tratament cu antidepresante. plus ca incepusem sa am si un stil de viata sedentar. (Munca de birou si 3 mese pe zi. Momentan am doar 2 mese pe zi, una pe la 12 si una seara. In alea doua chiar daca mananc mult, tot nu strang numarul de calorii ca in 3 mese).

#33
BebePanda

BebePanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 09.10.2018

 TruthHurts, on 14 februarie 2019 - 16:58, said:




Poate omul merge la munca, nu e trantor.

#34
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
La 19 ani extrem de improbabil, desi nu ar conta, iti gatesti cand nu muncesti si dupa aia iti invarti orarul fct. de cum ai program(sau bagi o tura de ceva echivalent la vreun fast food/restaurant in pauza)

#35
bogdanfit1990

bogdanfit1990

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2019
Du-te laa muncii la magazinul de suplimente de langa ali baba , advanced nutrition se cheama si o  sa-ti recomande oamenii exact ceea ce ai nevoie si ce iti trebuie. ai nev de un gainer bun de la ei si pui masa imediat

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate