Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

De ce nu se prabuseste lira sterlina ?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#109
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Pana atunci o sa-i paraseasca guvernul actual...

#110
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
nu stiu ce sa spun, dar UE le-a dat 31.10.2019 data finala. Prin octombrie cred ca o sa pice cursul rau de tot, intrebarea este daca UK paraseste UE, mai exista sansa de o revenire a cursului sau va pica sub euro si va ramane acolo.

#111
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Daca vor iesi fara acord, in octombrie va fi nauceala... in noiembrie si decembrie poate fi calvar.
As paria pe lira intr-un singur sens.

Cred ca prin 2024 vom vedea cum s-a croit noua ordine.

#112
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 28.07.2017

View Postgushpi, on 25 februarie 2019 - 09:38, said:


uiți că UK e un regat? e un imperiu?



poți enumera CÂTE țări din europa de vest (și de nord) nu fac parte din UE?
și în câte din ele se moare de foame?

zici izolare, de parcă închide cineva granița precum coreea de nord
OK, vor fi 2 ore întârziere la vama, ȘI? o perioadă va fi mai greu, dar se vor dimensiona corespunzător serviciile respective și se va reveni la termene rezonabile
(că ACOLO chiar se fac studii de optimizare și CHIAR se aplică, nu ca la granița RO-MD unde stai ca prostul 2 ore să iasă sulifriciul vamei să vadă dacă ai mucegai în portbagaj!!!)

ia zi, ce te mai îngrijorează?
Pai cu crezi ca apartenenta la blocul comunitar se traduce doar prin timpi mai mici la vama? Asta e cel mai mic castig si tu il vezi doar pe asta deoarece te duci in UK doar ca turist.
Tarile din nordul EU si care nu sunt in comunitate au tratate semnate pe diverse domenii ptr a face parte intr-un fel sau altul din aceasta comunitate.
Si da, eu am niste ingrijorari dar din pacate nu poti sa-mi dai un raspuns la ele

#113
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012
ăăă... normal că io privesc dpdv mic! că-s mic!
dacă aș fi mare aș vedea că săptămânile trecute trump i-a suflat reginei în ureche că-i va acorda meritul „națiunii celei mai favorizate!” (precum primise și ceaușilă odată), deci că uk va intra pe piața USA fără taxe, iar băbătâia a și blocat parlamentul!!!

cât despre contractele comerciale, multe din ele-s concepute să aibă o zonă tampon de siguranță (vezi capitolul ”forța majoră”) pt a nu se-ntrerupe când vrea regina!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate