Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Praf alb cristalizat gasit in casa - drog sau nu?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#73
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Deci tu vrei sa ii instalezi camere de filmat in camera, sa-i montezi un GPS in haine si dupa te astepti sa aiba incredere in tine si sa dea doi bani pe ce sfaturi ii dai?
Because fuck logic, nu?

#74
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017

View Postdrndcg, on 24 ianuarie 2019 - 12:34, said:

Ptr asta vreau sa apelez la o camera spion ( deja am gasit ceva potrivit ) si la un dispozitiv GPS ptr localizarea lui. Ulterior, dupa ce voi avea si dovezile concrete ( nu doar deductii cum sunt acum ) voi proceda la discutia directa cu el.
  Alta intrebare ptr voi ( ptr ca nu sunt in domeniu si nici nu tin pasul cu tehnologia ) - ce dispozitiv GPS imi recomandati ptr el? Vreau ceva mic sa il ascunt de ex in haina sau adidasi, care sa imi inregistreze sa zicem timp de doua zile pana la o saptamana traseele lui si localizarea in timp real si apoi sa le pot salva undeva.
Am gasit pe net una alta dar nu ma pricep ce sa caut concret.
Astept ajutorul vostru si in aceasta privinta si va voi tine la curent cu acest caz, poate va fi de ajutor ptr cineva,
Nu te prosti cu asa ceva pentru ca nu esti de specialitate si te scapi in vorba cu cate ceva ce nu ai putea sti numai daca ai ascultat ce vorbeste si daca nu e talamb se prinde , nu din prima dar omul azi zice una , maine alta pana lovesti cu ceva de ii pica fata, clar numai spionat putea sa se afle asa ceva - atentie mare ! asta deja e o meserie .
Te prinde cu ceva si fiind suparat ori te da in judecata ori mareste doza si te fugareste cu un Fiskars prin toata casa .
Ca sa pui in evidenta ce doresti mai bine ia legatura cu un medic si vezi daca nu exista medicamente repulsive , cum este antalcolul pentru alcool , asa ceva ar pune in evidenta incontestabil prezenta unei substante interzise in organism . Daca nu exista angajeaza un profesionist , un detectiv , nu te baga ca te miroase si asa ceva inseamna sfarsitul total al relatiei voastre ca neamuri .

#75
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostAMETHIST, on 18 februarie 2019 - 21:35, said:

Deci tu vrei sa ii instalezi camere de filmat in camera, sa-i montezi un GPS in haine si dupa te astepti sa aiba incredere in tine si sa dea doi bani pe ce sfaturi ii dai?
Because fuck logic, nu?
Pai si el o fi primit niste sfaturi, tot cu pumnul in gura, la viata lui.
Si uite ce destept este acum.

View Postpacaliciosu01, on 16 ianuarie 2019 - 23:30, said:


Absolut corect

Cred ca in afara de'' a intra cumva in el ''...nu prea ai ce face mai ales ca nici nu avem institutii specializate pe toate drumurile .
Si daca ai prinde o institutie ...pe acolo se vehiculeaza marfa mai ceva ca afara .
Cred ca totul tine de ''bulan'' si de cat este prins copilul de fenomen .......in rest nu prea ai spatiu de manevra
Deci in institutiile astea "circula marfa". I-auzi.
Si te-ai facut ca nu vezi Pacalici ? Mai frumos este sa te joci de-a Mesia cu copiii nemancati si Bau Bau cu altii, nu ?

Edited by Cr1spy, 19 February 2019 - 00:08.


#76
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019

View PostCr1spy, on 19 februarie 2019 - 00:06, said:





Deci in institutiile astea "circula marfa". I-auzi.

Absolut. Poti sa vezi cu ochii tai asta.

#77
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nu am citit tot dar daca are dubii poate pune praful în cafeaua șefului si dupa 10 minute cere o mărire de salariu. Daca primeste marirea ....clar , sunt droguri.

#78
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Si "totul tine de bulan" ce inseamna ? Tu vorbesti ca infractorii.
Ai facut vreo infractiune ? Monitorizari de-astea ilegale, un bulan, ceva ?

Edited by Cr1spy, 19 February 2019 - 00:18.


#79
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Există Agenția Națională Antidrog, care are sedii în toate județele din țară și sectoarele din București, care se ocupă cu consiliere anti-drog.
Cel mai eficient este ca el să recunoască și să fie dispus să solicite ajutor. Slabe șanse ca aia să se întâmple cât timp părinții lui nu discută cu el și nu află despre ce e vorba.

Poveștile cu urmărire, camere, GPS, sunt prostii. Și dacă obții un rezultat, afli că tânărul se droghează, ești fix în același punct în care erai când ai găsit prafurile. Tot de el ține să recunoască și să accepte ajutorul.

Comunicarea, aia e baza.

#80
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
De ce este nevoie de GPS ?

#81
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
la 18 ani praf alba inseamna speed,cocaina, meth, "sare de baie" . cocaina nu are bani, meth nu exista in tara, ramane speed ( amfetamina ) sau "sarea de baie" adica un drog sintetic denumit in popor "etnobotanice" . speed e 100 lei plicul, sarea e 25-30 lei plicul. mai mult ca sigur baga sare. nu te du la politie pentru ca aia trimiti instant substantele la BCCO si i se deschide dosar penal. nu merita panicat chiar atat. trebuie confruntat si lucrat cu el cu tact calm si intelegere.

+1 la postul 72 a lui fane. nu te complica mai mult decat e cazul. puneti plicul pe masa si confruntati-l. daca are cerc de prieteni care consuma atunci 99% e otrava de aia "sare de baie" , iti face creierii terci. nu au copiii de unde cumpara cocaina ca nu ii baga nimeni in seama. de abia are bote sa isi ia, de unde un copil :)

Edited by zile_san, 22 February 2019 - 16:11.


#82
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Partea faina cu drogatii este ca indiferent ce o sa faci n-o sa ajute la nimic. Sa-l confrunti? Ce idee buna, clar o sa inteleaga si o sa se lase :first:

#83
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010
Daca e dependent vorbeste cu baiatul intr-un moment de liniste si luciditate si explica-i frumos ca de la chestia aia in cativa ani nu o sa i se scoale p--- si , si toata lumea o sa isi bata joc de el, in timp ce el nu o sa realizeze sau nu o sa mai poata sa reactioneze in vre-un fel. La final explica-i ca voi toti sunteti acolo daca simte ca are nevoie de ajutor. E singurul lucru care poti sa-l faci. E nevoie de vointa si ambitie din partea lui.

Eu am fost dependent de benzodiazepine si doar atunci am reusit sa ma las cand am inceput sa iau antidepresante si m-am hotarat eu ca "ori mor eu ...ori mori ele". Pot povesti despre cum e sa stai vara la +30 grade sub plapuma, avand frisoane, ametind si tremurand ca un cacat .

Edited by albnegru55, 27 February 2019 - 02:39.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate