Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Masculinitatea in istorie - nelamuriri

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostGreasy-Man, on 16 ianuarie 2019 - 11:46, said:

S-a terminat boss cu vremea cand barbatul alfa cu succes la femei era unul agresiv, bataios,  marlan, priceput la toate,   puternic.  Femeile nu mai vor asa ceva tocmai din cauza violentei domestice mediatizate in ultima vreme de presa si organizatiile feministe.  
Femeia  vrea  acum un barbat docil, cultivat, educat, ingrijit, bland, dar suficient de puternic si bogat  ca sa o  apere. Poti sa fii combativ in a le proteja de alti agresori , dar nu la modul sa te cuplezi cu ele cu forta, sa le tratezi ca pe niste obiecte si sa le spui ce sa faca, cum sa arate, sa le comanzi.  
Ca-ti place sau nu, in societatea de azi   locul barbatilor agresivi si batausi   e la puscarie, asta daca deja  nu umplu mormintele din cimitirele veteranilor participanti la operatiunile militare din ultimul timp sau nu se afla intr-un spital unde sunt izolati, desfigurati si amputati.  
Stiu ca multora nu le convine, dar sa le multumiti   lui  tuturor criminalilor ca Hitler   si bisericii crestine   in general pentru ca avem feminism la modul extrem in ziua de azi.  
Suntem 7 miliarde boss!
Planeta asta nu mai duce mult boss!  
Nu prea mai are sens  indemnul divin  "cresteti si inmultiti-va " boss fiindca suntem prea multi si am distrus natura.
Mariajul era oricum  o afacere in vremuri stravechi, care implica zestre si mosteniri.
Iar copii erau facuti doar pentru alocatie, sau pentru a avea o mana de ajutor in plus la gospodarie:  taranii faceau in medie sapte copii   pentru a-i organiza - ala mezinu'  cu gainile,  unu' la grajdul de porci, unul mai lenes dar astent cu oile, caprele si vacile la pasunat,   unu'  mai fortos la sapat si seceris,  ala mai mare cu caruta si transportat marfa, iar ala mai inteligent si mai dibaci la vandut prin piata.  
Daca murea de tifos, asta e nevasta', mai facem altul.  Tatal era managerul si mama se ocupa de mancare si curatenie in casa.  
Familia era practic o afacere.  Si daca nevestei nu-i convenea si se satura sa mai stea cu un barbat betiv si basinos , isi lua la palme si la pumni si aia era, stateau impreuna pana la adanci batraneti.
Astazi, casatoria si copii sunt niste mofturi costisitoare pentru albul de rand.   Cresterea unui singur copil costa acum o avere. Nu mai ai voie sa-ti cresti copii ca-n evul mediu.  
Plus ca nu prea poti sa mai locuiesti cu o singura femeie pana la adanci batraneti.
Dragostea ideala e un mit .  
Ai spus de toate si nimic. Daca o sa te obosesti sa verifici o sa vezi ca, gospodarita judicios planeta poate suporta mult mai mult de 7 miliarde. Atentie, am spus gospodarita judicios!! Nimeni nu a spus ca barbatii ar trebui sa fie agresivi si batausi. Doar ca nici fluturasi ca aia de-i vezi pe la prezentarile de moda nu e cazul sa ajungem. Barbatul e barbat, femeia femeie nu le mixati ca iese rau.
docil, cultivat, educat, ingrijit, bland, dar suficient de puternic si bogat  ca sa o  apere ” Daca esti docil cum pana mea vrei sa aperi o femeie care se simte atacata de violentu ala de spui ca ar trebui sa stea la mititica? Cu bani? Ce spui tu pute a popo.
”Femeile nu mai vor asa ceva tocmai din cauza violentei domestice mediatizate in ultima vreme de presa si organizatiile feministe.”
Acum ai spus tu ceva, problema nu e barbatul ci cum este el vazut de propaganda feminista si de media aservita.

#20
Greasy-Man

Greasy-Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.01.2019

View Postarsmundis, on 16 ianuarie 2019 - 12:30, said:


docil, cultivat, educat, ingrijit, bland, dar suficient de puternic si bogat  ca sa o  apere ” Daca esti docil cum pana mea vrei sa aperi o femeie care se simte atacata de violentu ala de spui ca ar trebui sa stea la mititica? Cu bani? Ce spui tu pute a popo.

Eu n-am zis nimic ca sustin asa ceva.
Spun doar ce se intampla.



Sa-i multumiti bisericii care a marginalizat femeia ,inclusiv    criminalilor si tampitilor care si-au agresat nevestele de-a lungul istoriei fiindca din cauza lor avem FEMINISM.

Lui Hitler si altor colonisti europeni  sa-i multumiti ca avem corectitudine politica.

Edited by Greasy-Man, 16 January 2019 - 12:53.


#21
zz_dop

zz_dop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,643
  • Înscris: 09.08.2018

View PostGreasy-Man, on 16 ianuarie 2019 - 11:46, said:

Nu stiu daca ati observat, dar moda vestimentara s-a schimbat mai des la barbati decat la femei.
n-am observat.
ai studiat mult fenomenul?

View PostGreasy-Man, on 16 ianuarie 2019 - 12:12, said:

Cata pilozitate aveam inainte si cata avem acum!
stai relaxat, ca descopera stiinta si leacul pentru chelie la un moment dat, poate chiar in mai putin de un milion de ani.
pana atunci, peruca. in orice culoare doresti.

Edited by zz_dop, 16 January 2019 - 13:08.


#22
Greasy-Man

Greasy-Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.01.2019

View Postzz_dop, on 16 ianuarie 2019 - 12:55, said:

n-am observat.

stai relaxat, ca descopera stiinta si leacul pentru chelie la un moment dat, poate chiar in mai putin de un milion de ani.
pana atunci, peruca. in orice culoare doresti.
Dar daca pur si simplu  oamenii nu vor mai avea nevoie de par?

#23
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007

View PostGreasy-Man, on 16 ianuarie 2019 - 12:12, said:

S-a ajuns la prostia asta pentru ca voi feministele i-ati facut sa fie asa.  

Da, bietii barbati neajutorati au fugit sub fusta feministelor sa se ascunda acolo si au iesit pensati.

#24
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostGreasy-Man, on 16 ianuarie 2019 - 14:20, said:

Dar daca pur si simplu  oamenii nu vor mai avea nevoie de par?
De parca acuma avem nevoie de par...ca numai de cald nu-mi tine.

#25
Greasy-Man

Greasy-Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.01.2019
Alo, mai usor cu   tonul folosit.  
Inteleg ca aveti o zi proasta....sau o dispozitie generala proasta constanta de la viata mizerabila pe care o traiti in tara asta , dar pastrati-va carcotelile si intepaturile pentru topicele de Politica.

Eu am deschis topicul asta sa discut despre istorie, nu sa ne impungem unii cu altii.
Cui nu-i convine subiectul sa nu posteze aici.

Edited by Greasy-Man, 16 January 2019 - 19:22.


#26
Sierra_Tango

Sierra_Tango

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 11.01.2019
Pentri a arata masculin nu trebuie sa areti neaparat ca un Leonardo da Vinci. In ziua de astazi e contraproductiv la locul de munca.
Pentru barbati au ramas deci doua modele. Tuns sport, adica mai scurt si ras pe fata, eventual cu o mustata ingrijita, sau maximum cu barba de 3 zile.
Deci Gillet este okay

Edited by Sierra_Tango, 16 January 2019 - 19:39.


#27
Greasy-Man

Greasy-Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.01.2019
Freza, hainele si lenjeria - cam ce   purtau barbatii  in ultimul secol  



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3-tJ5erxh4Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DaSkMWVlFUU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P-lFrs8UwEs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]








Si ce purtau femeile :  Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LOyVvpXRX6w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M4z90wlwYs8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/q6qdwiigvlg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]








[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L3e8MvTntkE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Greasy-Man, 16 January 2019 - 21:25.


#28
Greasy-Man

Greasy-Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.01.2019
------

Edited by Greasy-Man, 16 January 2019 - 21:31.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate