Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Infidelitate

* * * - - 12 votes
  • Please log in to reply
2154 replies to this topic

#2125
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019

View PostMembruAnonim, on 07 mai 2019 - 17:57, said:



Pai e f dificil. Ca societatea te judeca. :)

De cele mai multe ori se afla, si tot esti judecat... Si-atunci?

#2126
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSekene, on 07 mai 2019 - 18:04, said:

Subscriu. Da o chestie incorectă la noi, ca femeile primesc de cele mai multe ori copiii...

Am fost martor intr un caz de custodie. Ce e la noi, in sala de judecata, e apa de ploaie. Pe nimeni nu intereseaza de nimeni. Judecatorii n au timp, rabdare, nu le pasa. D aia e bine ca cei care divorteaza sa se inteleaga fara sa ajunga acolo. Pt binele copiilor.

Edited by MembruAnonim, 07 May 2019 - 18:08.


#2127
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Cum sa ia tatal copiii cand el era cu amanta si mama crestea si educa copiii? Asta e cea mai buna gluma

#2128
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019

View PostMembruAnonim, on 07 mai 2019 - 18:06, said:



Binele superior al copiilor este custodia comuna.
Ce intelegi prin custodie comuna? Ea va exista, ideea e ca nu e ok sa obligi copiii sa schimbe cuibul saptamanal.

#2129
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postthebestversionofmyself, on 07 mai 2019 - 18:07, said:

De cele mai multe ori se afla, si tot esti judecat... Si-atunci?

Ei, ei traiesc cu impresia ca nu se va afla in veci. Barbatii s prosti la faze d astea.

View Postthebestversionofmyself, on 07 mai 2019 - 18:08, said:

Ce intelegi prin custodie comuna? Ea va exista, ideea e ca nu e ok sa obligi copiii sa schimbe cuibul saptamanal.

Ba e f ok. Asta daca nu locuiti in orase diferite. Copiii se adapteaza. Daca au peste 9 ani, parca, oricum vor fi intrebati. Asta daca sunteti si voi de acord.

#2130
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019

View Postsilesax, on 07 mai 2019 - 17:29, said:

pai pana me, cand ai ganduri serioase cu unu /una nu te interesezi de trecutu lui?!
Istoricul parea ok :))) Dar aici mai e vorba si de criza varstei de mijloc care pare o chestie destul de serioasa... Mi-e mila de tinerii avizi de nunti si familii, cand ma gandesc cum o sa li se spulbere iluziile una cate una...

#2131
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Haide, mah, insala oamenii si la 50+, ce ai? Nu i mai cauta scuze! :lol:

#2132
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009

View Postthebestversionofmyself, on 07 mai 2019 - 18:12, said:


Istoricul parea ok :))) Dar aici mai e vorba si de criza varstei de mijloc care pare o chestie destul de serioasa... Mi-e mila de tinerii avizi de nunti si familii, cand ma gandesc cum o sa li se spulbere iluziile una cate una...
până la urmă si casatoria e o. loterie, ideia e sa analizezi bine, sa nu ti para rau după..

#2133
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019

View PostMembruAnonim, on 07 mai 2019 - 18:09, said:



Ei, ei traiesc cu impresia ca nu se va afla in veci. Barbatii s prosti la faze d astea.



Ba e f ok. Asta daca nu locuiti in orase diferite. Copiii se adapteaza. Daca au peste 9 ani, parca, oricum vor fi intrebati. Asta daca sunteti si voi de acord.
Copiii se adapteaza, dar se obisnuiesc si ei cu niste standarde. Ce vor face cand vor creste, vor sta intr-un loc al lor fericiti? De unde sa aiba obisnuinta asta? Eu stiu copii care au facut asta si dupa 1-2 ani au inceput sa ceara sa stea doar intr-un loc, si copii adolescenti anorexici. E o sabie cu 2 taisuri, si nu stiu daca avem maturitatea necesara sa o manuim.

#2134
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,875
  • Înscris: 26.01.2010

View Postsilesax, on 07 mai 2019 - 17:40, said:

cum dracu sa iei un partener /partenera care a umblat din floare n floare?


Sile , pare greu de crezut dar un partener care a umblat din floare in floare e mai de dorit decat unu fara experienta. Astia cu experienta nu mai au intrebari legate de cum ar fi cu alta persoana si atunci cand aleg sa ramana doar cu un partener , o fac in cunostiinta de cauza si-s fideli pe perioada relatiei.
Eu personal , prefer unu de asta decat un virgin.

View Postthebestversionofmyself, on 07 mai 2019 - 17:50, said:

Cerebrala la maxim. Eu gasesc scuze oricui Posted Image

Atata timp cat nu te minti singura e ok sa gasesti scuze !

#2135
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
nu cred ca i cauta scuze, daca cauta nu divorța, alegea sa trăiască n minciuna

#2136
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019

View PostMembruAnonim, on 07 mai 2019 - 18:14, said:

Haide, mah, insala oamenii si la 50+, ce ai? Nu i mai cauta scuze! :lol:
Criza respectiva nu vine la o varsta fixa ;)

#2137
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postthebestversionofmyself, on 07 mai 2019 - 18:15, said:

Copiii se adapteaza, dar se obisnuiesc si ei cu niste standarde. Ce vor face cand vor creste, vor sta intr-un loc al lor fericiti? De unde sa aiba obisnuinta asta? Eu stiu copii care au facut asta si dupa 1-2 ani au inceput sa ceara sa stea doar intr-un loc, si copii adolescenti anorexici. E o sabie cu 2 taisuri, si nu stiu daca avem maturitatea necesara sa o manuim.

Depinde numai de voi doi. Ideea este sa nu duceti un razboi de orgolii pe carca lor.

View Postthebestversionofmyself, on 07 mai 2019 - 18:16, said:

Criza respectiva nu vine la o varsta fixa Posted Image

Io nu cred in criza varstei de mijloc.

#2138
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009

View PostNoua_pe_site, on 07 mai 2019 - 18:15, said:



Sile , pare greu de crezut dar un partener care a umblat din floare in floare e mai de dorit decat unu fara experienta. Astia cu experienta nu mai au intrebari legate de cum ar fi cu alta persoana si atunci cand aleg sa ramana doar cu un partener , o fac in cunostiinta de cauza si-s fideli pe perioada relatiei.
Eu personal , prefer unu de asta decat un virgin.



Atata timp cat nu te minti singura e ok sa gasesti scuze !
eu nu am zis de virgini. dar unu care fu.. tot ce prinde sigur nu o sa fie partener de nadejde. idem si versus.nici eu nu am luat sotie virgina, a mai avit vreo doua.. poate tre, dracu stie clar, relatii, dar nu era panarama care se f.. in fiecare săptămână cu altu.

#2139
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsilesax, on 07 mai 2019 - 18:15, said:

nu cred ca i cauta scuze, daca cauta nu divorța, alegea sa trăiască n minciuna

Ho ca poate se impaca. :P

#2140
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019

View PostMembruAnonim, on 07 mai 2019 - 18:17, said:



Depinde numai de voi doi. Ideea este sa nu duceti un razboi de orgolii pe carca lor.
Personal am gandit-o pe toate partile, si m-am documentat. In afara parintii au inceput sa schimbe ei casa saptamanal ca cei mici sa ramana in acelasi "cuib". E de preferat decat sa traumatizezi omuleti in formare, dar atata timp cat de multe ori e absent fatza de ei, nu tine cont de ce au nevoie cu adevarat etc... Spun nu.

#2141
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
fraiera ar fi, o belea nu o schimbi

#2142
Sekene

Sekene

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 18.11.2017

View Postrodica1978, on 07 mai 2019 - 18:07, said:

Cum sa ia tatal copiii cand el era cu amanta si mama crestea si educa copiii? Asta e cea mai buna gluma
Aici asistam la o barfa din aia ca intre femei fara sa cunoastem toata problema, de unde stim noi cat de mult s-a implicat sau nu tatal in cresterea copiilor, ea nu a precizat, ori nu am vazut eu pentru ca nu am citit toate cele 120 de pagini. Totusi din ce a zis pana acum tatal nu pare alcoolic, drogat, agresiv, etc.

View Postthebestversionofmyself, on 07 mai 2019 - 18:12, said:

Istoricul parea ok Posted Image)) Dar aici mai e vorba si de criza varstei de mijloc care pare o chestie destul de serioasa... Mi-e mila de tinerii avizi de nunti si familii, cand ma gandesc cum o sa li se spulbere iluziile una cate una...
Nu ai de ce, moda casatoriei la noile generatii este in scadere, eu personal nu vreau sa ma casatoresc legal in momentul asta. Imi doresc o familie dar nu simt nevoie casatoriei in acte, mai ales cea in fata lui "Dumnezeu" la biserica.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate