Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Infidelitate

* * * - - 12 votes
  • Please log in to reply
2154 replies to this topic

#2107
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
cum dracu sa iei un partener /partenera care a umblat din floare n floare?

View Postrodica1978, on 07 mai 2019 - 17:38, said:

Suntem monogami si ne dorim asta pentru ca iubim. Scopul nostru nu mai e acela de a impuia pamantul. Cine nu isi poate tine sula in pantaloni mai bine sa nu incurce vreo femeie, e mai cinstit asa. Ii apreciez pt chestia asta pe vesnicii burlaci
zau vreun bărbat.. ca nu doar barbatii sunt curvari :))

#2108
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postrodica1978, on 07 mai 2019 - 17:38, said:

Suntem monogami si ne dorim asta pentru ca iubim. Scopul nostru nu mai e acela de a impuia pamantul. Cine nu isi poate tine sula in pantaloni mai bine sa nu incurce vreo femeie, e mai cinstit asa. Ii apreciez pt chestia asta pe vesnicii burlaci

Da' stii ca iubirea se termina, da?

#2109
Sekene

Sekene

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 18.11.2017

View Postrodica1978, on 07 mai 2019 - 17:38, said:

Suntem monogami si ne dorim asta pentru ca iubim. Scopul nostru nu mai e acela de a impuia pamantul. Cine nu isi poate tine sula in pantaloni mai bine sa nu incurce vreo femeie, e mai cinstit asa. Ii apreciez pt chestia asta pe vesnicii burlaci
Nu avem cum sa stam abtinenti pe viata, avem nevoie sa relationam cu oameni. Cum un barbat poate incurca o femeie e valabil si vice versa.

#2110
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019

View PostNoua_pe_site, on 07 mai 2019 - 16:55, said:



Ii cauti scuze pentru ca inca il iubesti sau pentru ca esti mai cerebrala de felul tau ?
Cerebrala la maxim. Eu gasesc scuze oricui :D

#2111
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
nu contează ca iubirea se termina, de fapt ea nu se termina, dispare doar emotiile. continua respectul fata de partener.

#2112
Sekene

Sekene

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 18.11.2017

View Postrodica1978, on 07 mai 2019 - 17:38, said:

Suntem monogami si ne dorim asta pentru ca iubim. Scopul nostru nu mai e acela de a impuia pamantul. Cine nu isi poate tine sula in pantaloni mai bine sa nu incurce vreo femeie, e mai cinstit asa. Ii apreciez pt chestia asta pe vesnicii burlaci
Nu avem cum sa stam abtinenti pe viata, avem nevoie sa relationam cu oameni. Cum un barbat poate incurca o femeie e valabil si vice versa.
Si ce se intampla daca iubesc o femeie si dupa ani nu o mai iubesc, si incep sa iubesc alta femeie, este vina mea in situatia din cauza? Sau daca iubesc 2 femei pentru lucruri diferite? Sau in familile arabilor unde au aia 4 sotii, inseamna ei nu iubesc nici o sotie?

View Postsilesax, on 07 mai 2019 - 17:51, said:

nu contează ca iubirea se termina, de fapt ea nu se termina, dispare doar emotiile. continua respectul fata de partener.
Iubirea implica sa ai emotii pentru celalalt, nu doar respect, altfel ramanem prieteni, prieteni cu beneficii sau orice altceva.

#2113
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSekene, on 07 mai 2019 - 17:51, said:

Sau daca iubesc 2 femei pentru lucruri diferite? Sau in familile arabilor unde au aia 4 sotii, inseamna ei nu iubesc nici o sotie?

Nu poti iubi 2 femei in acelasi timp, lasa harneala! :lol: Nu, nu iubesc, nu i evident?

#2114
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
într-o relație contează mult respectul nu iubirea.. astia care cauta iubire cu fior într-una nu s pentru relatii

bai nene emotiile le ai în primii ani, nu le poti avea toată viata

si nici nu i bine

#2115
Sekene

Sekene

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 18.11.2017

View PostMembruAnonim, on 07 mai 2019 - 17:53, said:


Nu poti iubi 2 femei in acelasi timp, lasa harneala! Posted Image Nu, nu iubesc, nu i evident?
Pacat ca nu avem un arab cu mai multe sotii sa ne spuna o parere.

#2116
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019

View PostSekene, on 07 mai 2019 - 17:31, said:


Ah, sa nu ne pierdem in invataturile crestine si sa revenim la intelegerea a de ce este asa. La inceput omul a fost poligam, avand o familie tribala, de ce am facut tranzitia la monogamie? (cea mai lunga perioada a omului am fost poligami, mai mult decat suntem acum monogami. Firesc e ceva subiectiv, tu spui ca e firesc ceva, altul nu o sa creada ca e la fel de firesc. Exemplu: de ce mananci porc, vaca, nu iti faci circumcizie, etc.
Casatoria chiar nu este obligatorie... Si nici sa ramai intr-o relatie daca nu esti multumit. Inselatul e buba... Nu cred ca e o norma sa fii monogam, dar e de dorit sa fii sincer cu tine si cu ceilati..

#2117
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postthebestversionofmyself, on 07 mai 2019 - 17:56, said:

Casatoria chiar nu este obligatorie... Si nici sa ramai intr-o relatie daca nu esti multumit. Inselatul e buba... Nu cred ca e o norma sa fii monogam, dar e de dorit sa fii sincer cu tine si cu ceilati..

Pai e f dificil. Ca societatea te judeca. :)

View PostSekene, on 07 mai 2019 - 17:56, said:

Pacat ca nu avem un arab cu mai multe sotii sa ne spuna o parere.

Lasa, ma poti crede pe cuvant. Am vorbit eu cu multi arabeti. :lol:

#2118
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
și ce ziceau?

#2119
Sekene

Sekene

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 18.11.2017

View Postthebestversionofmyself, on 07 mai 2019 - 17:56, said:

Casatoria chiar nu este obligatorie... Si nici sa ramai intr-o relatie daca nu esti multumit. Inselatul e buba... Nu cred ca e o norma sa fii monogam, dar e de dorit sa fii sincer cu tine si cu ceilati..
Da, cel mai bine este sa nu incurci 2 persoane, si sa comunici partenerului situatia ta atunci cand te-as decis ca ai alt drum decat el. Dar ti-am raspuns si pe pagina trecuta, daca va judecati pentru copii nu cred ca o sa ii iei pe amandoi, uitate de exemplu in cazut lui Jeff Bezos, chiar daca sotia nu a fost CEO Amazon, ea a luat o suma importanta de bani pentru ca a contribuit cu timp, etc. La fel si la tine, tu poate ai fost langa copii dar el a contribuit cu bani, timp, sfaturi, etc. Deci un partaj al copiilor nu cred ca e asa floare la ureche cum poate iti pare tie acum, ca o sa ai castig de cauza asa usor. Cati ani au copiii?

#2120
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019

View PostSekene, on 07 mai 2019 - 17:24, said:


1. Banuiesc ca el a sustinut financiar familia pana acum?
Banii mei au intrat tot in casa, si am si muncit mult mai mult decat el pentru familie. Asta nu conteaza? Oricum, in final ce conteaza e ca cei mici sa fie ok. Daca as considera ca e un parinte mai bun decat mine i-as lasa lui copiii. Dar mamele au acel instinct matern si abnegatie pe care multi barbati nu o au. Cunosc un barbat care a fost inselat crunt de nevasta, si acum trebuie sa plece dupa ce a muncit mult mai mult decat ea pentru familie (in casa, cu copiii), si acum sarmanul trebuie sa se detaseze. Asta mi se pare cu adevarat dureros. L-as fi vazut un model si un suport mai bun pentru copiii lui.

Edited by thebestversionofmyself, 07 May 2019 - 18:02.


#2121
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ba va avea castig de cauza ca nu e vreo drogata. La noi se dau f greu copiii tatalui. Eu as merge pe custodie comuna. Mi se pare echitabil.

#2122
Sekene

Sekene

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 18.11.2017

View PostMembruAnonim, on 07 mai 2019 - 18:02, said:

Ba va avea castig de cauza ca nu e vreo drogata. La noi se dau f greu copiii tatalui. Eu as merge pe custodie comuna. Mi se pare echitabil.
Subscriu. Da o chestie incorectă la noi, ca femeile primesc de cele mai multe ori copiii...

#2123
thebestversionofmyself

thebestversionofmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.01.2019

View PostSekene, on 07 mai 2019 - 18:00, said:


Da, cel mai bine este sa nu incurci 2 persoane, si sa comunici partenerului situatia ta atunci cand te-as decis ca ai alt drum decat el. Dar ti-am raspuns si pe pagina trecuta, daca va judecati pentru copii nu cred ca o sa ii iei pe amandoi, uitate de exemplu in cazut lui Jeff Bezos, chiar daca sotia nu a fost CEO Amazon, ea a luat o suma importanta de bani pentru ca a contribuit cu timp, etc. La fel si la tine, tu poate ai fost langa copii dar el a contribuit cu bani, timp, sfaturi, etc. Deci un partaj al copiilor nu cred ca e asa floare la ureche cum poate iti pare tie acum, ca o sa ai castig de cauza asa usor. Cati ani au copiii?
Mi se pare ca omitem din discutie partea importanta a povestii: binele superior al copiilor.

#2124
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postthebestversionofmyself, on 07 mai 2019 - 18:04, said:

Mi se pare ca omitem din discutie partea importanta a povestii: binele superior al copiilor.

Binele superior al copiilor este custodia comuna.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate