Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

Beneficiile europenilor dupa primirea de migranti II

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4198 replies to this topic

#829
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
[ https://bbs.thegoyimknow.to/uploads/default/optimized/4X/7/a/5/7a575ca76807be75752f96928a7003b2fce6d12c_1_600x437.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]BBC:


About 170 people are feared to have died in two separate Mediterranean shipwrecks, the UNHCR says.
The Italian navy reports a ship sank off the coast of Libya with 117 people on board, while Moroccan and Spanish authorities have tried to find a lost boat in the western Mediterranean.
The UN’s refugee agency could not independently verify the death tolls.


More than 2,200 people lost their lives trying to cross the Mediterranean in 2018.



#830
mobiletron

mobiletron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 15.08.2018

 burkina, on 21 ianuarie 2019 - 02:47, said:

More than 2,200 people lost their lives trying to cross the Mediterranean in 2018.

Se intampla exact ce spunea Salvini anul trecut, oengistii incurajeaza imigratia ilegala cu orice pret iar aia mor pe mare din cauza asta.

Edited by mobiletron, 21 January 2019 - 06:50.


#831
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Shit happens! Dacă rămâneau la ei în deșert nu mureau înecați!

#832
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 andreic, on 20 ianuarie 2019 - 22:21, said:

Ha ha, sunt sinonime daca nu te-ai prins, unii fac intr-un fel altii altfel... oricum tot prieteni imaginari sunt... iar cand astia ajung la nivel de politca de stat 1.se ajuge la situatii ca in Iran...


2.Pai in general merge bine, exista doar temeri irationale din partea unora si altora, unii abereaza cu islamizarea altii cu Soros muhahahaha Posted Image

1.Ahhh am inteles .De aia militezi tu un ateu , asa furibund pt drepturile musulmanilor de a intra in Europa ca-n branza si a-si practica religia .
2.Iar altii abereaza cu crucea si detonarea.

Edited by mihaela5, 21 January 2019 - 08:23.


#833
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,774
  • Înscris: 07.02.2003

 mihaela5, on 21 ianuarie 2019 - 08:19, said:

1.Ahhh am inteles .De aia militezi tu un ateu , asa furibund pt drepturile musulmanilor de a intra in Europa ca-n branza si a-si practica religia .
Am mai tot spus, nu militez decat pentru libertatile fundamendtale si democratie, in niciun caz pentru o religie ha ha Posted Image

 mobiletron, on 21 ianuarie 2019 - 06:49, said:

Se intampla exact ce spunea Salvini anul trecut, oengistii incurajeaza imigratia ilegala cu orice pret iar aia mor pe mare din cauza asta.
Ei pe naiba, se intampla ce spune un populist, pai mai intai s-a intamplat si dupa aia a aberat ministrul ala... nu-l mai face armasar ca e doar tantar cu nasu pe sus Posted Image N-ai vazut poza aia celebra a lui la pupitru, fix cu nasu pe sus statea...
Uite ce zic eu, intotdeauna sunt suficienti disperati, an de an, care se ingramadesc in nave mici nefacute pentru capacitate mare si din ei unii de ineaca... altii sunt salvati de binevoitori, de organizatii ale oamenilor care ajuta etc... ceea ce conteaza in final este sa fie cat mai putine victime. Ma poti contrazice (cu argumente nu de doru lelii) ?

Edited by andreic, 21 January 2019 - 10:45.


#834
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 andreic, on 21 ianuarie 2019 - 10:42, said:

Am mai tot spus, nu militez decat pentru libertatile fundamendtale si democratie, in niciun caz pentru o religie ha ha Posted Image


Ei pe naiba, se intampla ce spune un populist, pai mai intai s-a intamplat si dupa aia a aberat ministrul ala... nu-l mai face armasar ca e doar tantar cu nasu pe sus Posted Image N-ai vazut poza aia celebra a lui la pupitru, fix cu nasu pe sus statea...
Uite ce zic eu, intotdeauna sunt suficienti disperati, an de an, care se ingramadesc in nave mici nefacute pentru capacitate mare si din ei unii de ineaca... altii sunt salvati de binevoitori, de organizatii ale oamenilor care ajuta etc... ceea ce conteaza in final este sa fie cat mai putine victime. Ma poti contrazice (cu argumente nu de doru lelii) ?
Daca nu ar fi incurajati de ONG-isti si de oameni "de bine" ar fi mai putine victime.

Pai tu urast crestinismul si iubesti islamul. In ochii tai crestinii nu au ca drept fundamental sa isi faca cruce , in schimb musulmanii au drept fundamental  sa violeze femeile  ca poate i-au provocat , sa omoare crestinii care isi fac cruce in fata lor ca i-au provocat  Deci sustii dreptul musulmanilor la terorizarea crestinilor pt ca tu de fapt urasti crestnismul si tnu u le-ai da nici un  drept crestinilor .
Asta ce faci tu se numeste de fapt crestinofobie si extremism. Esti macar constient de faptul ca esti  crestinofob si islamofil?

Edited by mihaela5, 21 January 2019 - 11:36.


#835
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 01.10.2002

 mobiletron, on 21 ianuarie 2019 - 06:49, said:

Se intampla exact ce spunea Salvini anul trecut, oengistii incurajeaza imigratia ilegala cu orice pret iar aia mor pe mare din cauza asta.

Am gasit un beneficiu real, in SUA: Ajutarea imigrantilor cu apa si mancare a devenit delict federal Patru femei din statul american Arizona au fost condamnate pentru că au lăsat apă și mâncare în deșert, pentru migranți.

"Cele patru femei pregătiseră porții de apă și mâncare pe care le-au lăsat în deșert, în încercarea de a-i ajuta pe migranți. Acestea erau membre ale unei grupări umanitare a cărei scop este ajutorarea migranților"

Daca nu sunt incurajati sa vina, beneficiul pentru imigranti e ca vor muri mai putini. Ar trebui sa incepem sa vedem condamnari si in Europa... ;)

#836
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,297
  • Înscris: 02.09.2014

 mobiletron, on 21 ianuarie 2019 - 06:49, said:

Se intampla exact ce spunea Salvini anul trecut, oengistii incurajeaza imigratia ilegala cu orice pret iar aia mor pe mare din cauza asta.
Nu doar oengistii: si mafia siciliana face bani seriosi din asta. Colaboreaza sicilienii ciu tunisienii fara nici o problema, banul sa iasa (3000 de euro pe cap de imigrant, cum am scris eu intr-o postare anterioara).

Vaporul cu peste 100 de imigranti la bord, despre care a postat colegul @burkina, se va intoarce in Libia dupa ce libienii au trimis un vas in ajutorul lor. Imigrantii vor ajunge in portul libian Misrata. Se pare ca un copil si-a pierdut deja viata pe vasul cu imigranti.
Sursa: https://www.lastampa...u6M/pagina.html

Edited by Costel2014, 21 January 2019 - 12:06.


#837
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Wotan, on 21 ianuarie 2019 - 11:44, said:



Am gasit un beneficiu real, in SUA: Ajutarea imigrantilor cu apa si mancare a devenit delict federal Patru femei din statul american Arizona au fost condamnate pentru că au lăsat apă și mâncare Ă®n deșert, pentru migranți.

"Cele patru femei pregătiseră porții de apă și mâncare pe care le-au lăsat Ă®n deșert, Ă®n Ă®ncercarea de a-i ajuta pe migranți. Acestea erau membre ale unei grupări umanitare a cărei scop este ajutorarea migranților"

Daca nu sunt incurajati sa vina, beneficiul pentru imigranti e ca vor muri mai putini. Ar trebui sa incepem sa vedem condamnari si in Europa... ;)
Americanii sunt băieți destepti

 Costel2014, on 21 ianuarie 2019 - 12:05, said:


Nu doar oengistii: si mafia siciliana face bani seriosi din asta. Colaboreaza sicilienii ciu tunisienii fara nici o problema, banul sa iasa (3000 de euro pe cap de imigrant, cum am scris eu intr-o postare anterioara).

Vaporul cu peste 100 de imigranti la bord, despre care a postat colegul @burkina, se va intoarce in Libia dupa ce libienii au trimis un vas in ajutorul lor. Imigrantii vor ajunge in portul libian Misrata. Se pare ca un copil si-a pierdut deja viata pe vasul cu imigranti.
Sursa: https://www.lastampa...u6M/pagina.html
Cei care operează vasul respectiv să fie judecați penal pentru ucidere din culpa

#838
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,297
  • Înscris: 02.09.2014

 I2O, on 21 ianuarie 2019 - 12:10, said:

Americanii sunt băieți destepti


Cei care operează vasul respectiv să fie judecați penal pentru ucidere din culpa
Vasul e inregistrat in Sierra Leone, unde e razboi civil de nu stiu cati ani...Cu alte cuvinte: "prinde orbul, scoate-i ochi". Ma refer la adevaratii proprietari, nu la marinarii de pe vas care castiga si ei o paine cu o meserie foarte riscanta in acest caz.

#839
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Costel2014, on 21 ianuarie 2019 - 12:44, said:

Vasul e inregistrat in Sierra Leone, unde e razboi civil de nu stiu cati ani...Cu alte cuvinte: "prinde orbul, scoate-i ochi". Ma refer la adevaratii proprietari, nu la marinarii de pe vas care castiga si ei o paine cu o meserie foarte riscanta in acest caz.
Pai ar putea sa il interzica foarte simplu daca acolo-i razboi,il pot declara vas inamic,ostil..etc si in cazu asta il pot si ataca daca e nevoie

Edited by I2O, 21 January 2019 - 13:11.


#840
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,774
  • Înscris: 07.02.2003

 mihaela5, on 21 ianuarie 2019 - 11:31, said:

Daca nu ar fi incurajati de ONG-isti si de oameni "de bine" ar fi mai putine victime.
De fapt ar fi mai multe pentru ca in trecut cand nu erau asa multe salvari chiar mureau gramada, acum s-au mai redus acest risc dar fireste ca tot exista, e imposibil ca salvatorii sa stie de fiecare tentativa de traversare caci calauzele sunt in general sectretoase. In mod normal aia ar trebui trasi la raspundere, care opereaza barci improvizate, iau bani de la disperati si se aventureaza pe mare...

 mihaela5, on 21 ianuarie 2019 - 11:31, said:

Pai tu urast crestinismul si iubesti islamul.
In ochii tai crestinii nu au ca drept fundamental sa isi faca cruce , in schimb musulmanii au drept fundamental  sa violeze femeile  ca poate i-au provocat , sa omoare crestinii care isi fac cruce in fata lor ca i-au provocat  Deci sustii dreptul musulmanilor la terorizarea crestinilor pt ca tu de fapt urasti crestnismul si tnu u le-ai da nici un  drept crestinilor .
Asta ce faci tu se numeste de fapt crestinofobie si extremism. Esti macar constient de faptul ca esti  crestinofob si islamofil?
Nu sunt, chiar nu urasc pe nimeni, ce-ti veni ? Eu n-am chestia asta cu ura, n-am fost invatat si am discernamant incat sa nu devin hater. Ai facut o teza aici plecand de la premize false bazandu-te doar pe faptul ca religia mi se pare o prostie... ceea ce chiar este in general, oricare. E o forma de subjugare intelectuala, dar nu am nimic cu oamenii. Revenind...
Nu am spus sa omoare crestini nici sa violeze victime fara aparare samd... esti la ora de inventat ? Posted Image
Ba chiar am spus ca sunt infractori cei care comit asemenea fapte, am subliniat asta si pentru cei care nu stiu sa citeasca precum colegul m...

Uite Mihaela aici exemplu de ura:

 I2O, on 21 ianuarie 2019 - 13:10, said:

Pai ar putea sa il interzica foarte simplu daca acolo-i razboi,il pot declara vas inamic,ostil..etc si in cazu asta il pot si ataca daca e nevoie

 Wotan, on 21 ianuarie 2019 - 11:44, said:

Am gasit un beneficiu real, in SUA: Ajutarea imigrantilor cu apa si mancare a devenit delict federal Patru femei din statul american Arizona au fost condamnate pentru că au lăsat apă și mâncare în deșert, pentru migranți.
"Cele patru femei pregătiseră porții de apă și mâncare pe care le-au lăsat în deșert, în încercarea de a-i ajuta pe migranți. Acestea erau membre ale unei grupări umanitare a cărei scop este ajutorarea migranților"
"Acțiuni umanitare, condamnate pentru prima dată în ultimii zece ani în Statele Unite ale Americii"

Intelegi gravitatea acumulata a actiunilor penibile ale conservatorilor ? Posted Image Lasa ca se schimba lucrurile la urmatoarele alegeri, trebuie sa repare tot ce a stricat actuala presedentie.

Edited by andreic, 21 January 2019 - 13:36.


#841
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,297
  • Înscris: 02.09.2014

 I2O, on 21 ianuarie 2019 - 13:10, said:

Pai ar putea sa il interzica foarte simplu daca acolo-i razboi,il pot declara vas inamic,ostil..etc si in cazu asta il pot si ataca daca e nevoie
E cam greu sa ataci un vas care are cateva zeci de femei la bord cum era asta, cu 20 de femei si 12 copii. Deja reprezentanta UNHCR Italia, Carlotta Sami, a sarit la beregata guvernului italian pentru ca "intoarcerea oamenilor din apele internationale in Libia este impotriva legii internationale".

#842
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Costel2014, on 21 ianuarie 2019 - 13:34, said:

E cam greu sa ataci un vas care are cateva zeci de femei la bord cum era asta, cu 20 de femei si 12 copii. Deja reprezentanta UNHCR Italia, Carlotta Sami, a sarit la beregata guvernului italian pentru ca "intoarcerea oamenilor din apele internationale in Libia este impotriva legii internationale".
De ce sa fie greu?
Din moment ce este inregistrat intr-o tara unde e razboi si sunt teroristi,poate sa fie un vas terorist,il lasi sa vina in port si il arestezi impreuna cu echipajul vasului pentru terorism,foarte simplu
Daca se vrea se poate
Gunoaiele alea de la UNHCR sa mearga sa faca gat la izraielieni ca aia dau cu bombe cu fosfor peste copiii din gaza si peste medicii crucii rosii in gaza+plus ca le blocheaza vaccinurile care trebuie sa ajunga la copiii palestinieni,acolo sa faca gat UNHCR,dar m-am convins si cu italienii nu au choaie,UNHCR nu se pot baga in treburile de securitte al statului,tot ce trebuie facut de statul italian e sa nu-i bage in seama pe cei de la UNHCR,daca ai plecat o data urechea la ei au vazut ca esti slab si te vor incaleca
Toate organizatiile astea de kkt trebuie tratate cu spatele
Unde era UNHCR cand copiii sarbi erau bombardati de nato cu uraniu saracit?

Edited by I2O, 21 January 2019 - 14:02.


#843
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,774
  • Înscris: 07.02.2003

 I2O, on 21 ianuarie 2019 - 13:58, said:

Unde era UNHCR cand copiii sarbi erau bombardati de nato cu uraniu saracit?
Nu s-a intamplat asa ceva, e doar folclor nationalist. UNCHR se ocupa de refugiati.

Edited by andreic, 21 January 2019 - 14:05.


#844
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,297
  • Înscris: 02.09.2014

 I2O, on 21 ianuarie 2019 - 13:58, said:

De ce sa fie greu?
Din moment ce este inregistrat intr-o tara unde e razboi si sunt teroristi,poate sa fie un vas terorist,il lasi sa vina in port si il arestezi impreuna cu echipajul vasului pentru terorism,foarte simplu
Daca se vrea se poate
Gunoaiele alea de la UNHCR sa mearga sa faca gat la izraielieni ca aia dau cu bombe cu fosfor peste copiii din gaza si peste medicii crucii rosii in gaza+plus ca le blocheaza vaccinurile care trebuie sa ajunga la copiii palestinieni,acolo sa faca gat UNHCR,dar m-am convins si cu italienii nu au choaie,UNHCR nu se pot baga in treburile de securitte al statului,tot ce trebuie facut de statul italian e sa nu-i bage in seama pe cei de la UNHCR,daca ai plecat o data urechea la ei au vazut ca esti slab si te vor incaleca
Toate organizatiile astea de kkt trebuie tratate cu spatele
Unde era UNHCR cand copiii sarbi erau bombardati de nato cu uraniu saracit?
Tu iti dai seama ce scandal international urias se creeaza daca este atacat un vas cu femei si copii la bord?

#845
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 Costel2014, on 21 ianuarie 2019 - 15:15, said:

Tu iti dai seama ce scandal international urias se creeaza daca este atacat un vas cu femei si copii la bord?
In cazul evreilor de ce nu se face scandal?
Ti-am zis tratezi totul cu spatele

Apropo...prietenilor stiti careva unde pot sa reclam o persoana care ma discriminat?Eram la un centru spa unde o domnisoara de la receptie vorbea cu o doamna mai batrana si eu am rugat-o frumos sa imi schimbe bratara magnetica pentru ca nu era buna,sa repezit la mine verbal,cred ca ma si lovea daca nu era "taraba" intre mine si ea si nu a vrut sa ma serveasca pentru ca ea vorbea cu o persoana de sex feminin,atunci eu in momentul ala m-am simtit foarte discriminat si sunt hotarat sa o reclam,dar nu stiu unde
Daca feministele reclama vreau sa reclam si eu,pentru ca si eu ca barbat am dreptul asta
O sa deschid si un topic pe tema asta

Edited by I2O, 21 January 2019 - 15:33.


#846
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,297
  • Înscris: 02.09.2014

 I2O, on 21 ianuarie 2019 - 15:30, said:

In cazul evreilor de ce nu se face scandal?
Ti-am zis tratezi totul cu spatele

Apropo...prietenilor stiti careva unde pot sa reclam o persoana care ma discriminat?Eram la un centru spa unde o domnisoara de la receptie vorbea cu o doamna mai batrana si eu am rugat-o frumos sa imi schimbe bratara magnetica pentru ca nu era buna,sa repezit la mine verbal,cred ca ma si lovea daca nu era "taraba" intre mine si ea si nu a vrut sa ma serveasca pentru ca ea vorbea cu o persoana de sex feminin,atunci eu in momentul ala m-am simtit foarte discriminat si sunt hotarat sa o reclam,dar nu stiu unde
Daca feministele reclama vreau sa reclam si eu,pentru ca si eu ca barbat am dreptul asta
O sa deschid si un topic pe tema asta
Pentru discriminare poti sa apelezi la CNCD.
Nu nu tratez nimic cu spatele. Dar, vae victis! Cand israelienii reusesc sa bombardeze instalatiile nucleare ale Irakului, cand reusesc sa asasineze generali si oameni de stiinta iranieni, cand bodyguard-ul lui Yasser Arafat era pe statul de plata al Mossad, vae victis....Imi pare rau pentru arabii care sunt sicanati la ei acasa, imi pare rau si pentru israelienii care stau cu frica-n san tot timpul sa nu se detoneze vreun nebun langa ei cand merg la serviciu sau copii la scoala.
Iar sa ai cojones nu inseamna sa ataci vase cu femei si copii la bord. Inseamna sa ii convingi pe libieni sa nu mai primeasca in apele lor teritoriale vasele ONG-urilor care aduc imigranti in Europa si sa starpesti mafia italo-tunisiana de la tine din batatura care umple Sicilia de imigranti contra a 3000 de euro per capita....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate