Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 

Prima televiziune U.H.D. din România: Digi 4K.

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
3336 replies to this topic

#595
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

View PostiZet, on 24 ianuarie 2019 - 18:36, said:

Si-a revenit dupa vreo 10 minute. Naiba stie ce o fi avut. De la cardul CI+ n-a fost, ca n-am asa ceva, deci ori eroare de la TV, ori ceva din sistem.

Eroare de card CI+ este ecranul negru cand schimbi de pe un canal codat pe altul necodat si inapoi pe cel codat. Mi se intampla frecvent.
La multitudinea de modele tv si softuri tv.. e clar ca nu s-au muncit producatorii de tvuri sa verifice softwul pe toate CI+ si cartelele disponibile la nivel mondial.. mai da rateuri comunicatia CI+ si televizor.

Edited by -koss-, 24 January 2019 - 19:00.


#596
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014

View PostGeorgicaPopescuIoan, on 24 ianuarie 2019 - 18:31, said:

Mai degraba ci cardul
mai degraba tv-ul! daca era de la card as fi avut pe ecran o eroare data de card-ul ci+ dar eroarea era de la tv! inainte sa imi cumpar tv 4k am avut tot Lg dar full hd si pe digi 4k aparea ,,niciun serviciu accepatat,, ca nu stia tv 4k dar exact acelasi mesaj a aparaut si pe Lg 4k si de asta cred ca uneori sughite procesorul tv-ului cand schimbi de pe 4k pe hd sau sd si inapoi pe 4k se mai ineaca probabil si tv-ul! inclusiv navigatul in meniul sau setarile tv-ului e o idee mai lent cand e tv pe 4k decat pe hd sau sd din cauza ca procesorul e mai ,,ocupat,, cu redarea imaginii 4k!

Edited by jon31, 24 January 2019 - 20:04.


#597
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
Sunt doar 5 lei. 5 Lei adica un hamburger + o portie mica de cartofi la MC. Un nimic. Iei extraoptiunea, o tii 2 luni, apoi daca tot nu e nimic de el, o scoti. Simplu. Nu inteleg ce tot va chinuie gandu daca sa luati sau sa nu luati. Nu e ca si cum ti-ai lua un produs de 2000 de lei si nu mai ai nicio sansa de returnare.. totusi.

#598
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014

View Postronuquet, on 24 ianuarie 2019 - 20:13, said:

Sunt doar 5 lei. 5 Lei adica un hamburger + o portie mica de cartofi la MC. Un nimic. Iei extraoptiunea, o tii 2 luni, apoi daca tot nu e nimic de el, o scoti. Simplu. Nu inteleg ce tot va chinuie gandu daca sa luati sau sa nu luati. Nu e ca si cum ti-ai lua un produs de 2000 de lei si nu mai ai nicio sansa de returnare.. totusi.
corect! oricum,mie mi se pare super stupid sa ai tv 4k dar sa nu vrei sa dai pretul unei beri pe singurul canal 4k din Romania!

#599
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011
O cutie cu sare costă 0.89 bani. Fug repede să-mi iau o tonă că am o solniță.

#600
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 06.10.2015
Facem altfel, va dau eu IBAN-ul si fiecare care sustine ideea cu sandwish-ul la 5 lei pe luna, sa imi transfere mie 5 lei lunar. E tot aia nu?
PROMIT ca va dau IBAN-ul in privat celor interesati. Ce aveti de pierdut? Eu NU.

#601
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019

View PostIrrelevantWhiteMan, on 24 ianuarie 2019 - 20:53, said:

Facem altfel, va dau eu IBAN-ul si fiecare care sustine ideea cu sandwish-ul la 5 lei pe luna, sa imi transfere mie 5 lei lunar. E tot aia nu?
PROMIT ca va dau IBAN-ul in privat celor interesati. Ce aveti de pierdut? Eu NU.
Nu-i vorba de asta ci de cei care plang dupa mocangeala .
Nu-l vrei si conteaza 5 lei pt tine, foarte bine ...renunta si gata ...dar sa chitzai pe forumuri nu prea este cusher

#602
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014
exact,ideea era ca romanasul cu nicotina la chiloti vrea totul moca! cu toate ca digi sunt cei mai ieftini de pe piata,unii sar in sus acum. ma intreb,daca cei de la upc sau telekom erau primii care lansau canal 4k,oare cat le cereau abonatilor pe el? cred ca dublu cat cere digi,parerea mea. haideti mai bine sa o lamurim de tot,fiecare da sau nu da niste bani pe ceva,nu vrei sa dai 5 lei pe 4k nu dai,vrei sa dai atunci dai si gata,sa terminam cu nu e destul de bun canalul,nu se vede cum trebe,nu are hdr,nu are sigla faina etc etc!

#603
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Uitati-va la INES cat cere pe doua canale 4k:
STB-uri suplimentare:
  • TV/Set Top Box suplimentar Full HD + 5 EUR/TV/luna;
  • TV/Set Top Box suplimentar UHD/4K + 10 EUR/TV/luna.
Nota: Preturile NU INCLUD TVA.
Cred ca pe langa DIGI4K o sa apara si TRAVEL MIX 4K in grila Digi.

Edited by testing1b, 24 January 2019 - 21:27.


#604
meehai

meehai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 31.10.2013

View Posttesting1b, on 24 ianuarie 2019 - 21:19, said:

Uitati-va la INES cat cere pe doua canale 4k:
STB-uri suplimentare:
  • TV/Set Top Box suplimentar Full HD + 5 EUR/TV/luna;
  • TV/Set Top Box suplimentar UHD/4K + 10 EUR/TV/luna.
Nota: Preturile NU INCLUD TVA.
Cred ca pe langa DIGI4K o sa apara si TRAVEL MIX 4K in grila Digi.


si totusi sa ne gandim ca un STB 4K nu inseamna neaparat si imagine 4K, pe TV ma refer. ;)

#605
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Inseamna imagine 4k la posturile care emit 4k, e logica treaba.Daca nu ai decodorul chiar daca postul este 4k tu nu o sa-l vezi 4k.Exact diferenta dintre STB-ul SD si cel HD...

#606
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 06.10.2015

View Postjon31, on 24 ianuarie 2019 - 21:11, said:

exact,ideea era ca romanasul cu nicotina la chiloti vrea totul moca! cu toate ca digi sunt cei mai ieftini de pe piata,unii sar in sus acum. ma intreb,daca cei de la upc sau telekom erau primii care lansau canal 4k,oare cat le cereau abonatilor pe el? cred ca dublu cat cere digi,parerea mea. haideti mai bine sa o lamurim de tot,fiecare da sau nu da niste bani pe ceva,nu vrei sa dai 5 lei pe 4k nu dai,vrei sa dai atunci dai si gata,sa terminam cu nu e destul de bun canalul,nu se vede cum trebe,nu are hdr,nu are sigla faina etc etc!
Exagerezi prietene, daca puneai creierasul la contributie, trageai singur o concluzie aici. Dar ca sa iti explic in mare, atat eu, cat si altii, am prefera sa dam o suma mult mai mare pe ceva calitativ, decat o suma mica (cea actuala de 5 lei pentru 1 meci si 456 reluari). Calitate vs calitate ;) Nu am afirmat ca vreau "moca" cum zic unii, ci mi`am retras aia 5 lei pt ca nu ma uit la postul actual 4K din motivele bine cunoscute de toata lumea. Intelegi acum? Pt ce sa platesc 5 lei daca NU simt nevoia sa am postul 4K in grila in momentul asta? Vreau sa imi tin 5 lei de`o parte.
Ramane valabila oferta cu IBAN`ul, am doar 3 mesaje in privat pana acum!

#607
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019
De la digi nu vreau nimic gratis , mai ales ca-s multe si proaste, dar de la loto mi-ar prinde bine 6 norocoase gratis ...macar o data ! :)

#608
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 23.09.2008
Chestia asta escaladeaza. De ce? Pentru ca oamenii pe aici nu au capacitatea de a accepta si alte pareri. Nu, topicul nu e doar pentru cei care au de gand sa foloseasca extraoptiunea, pentru ca un topic nu inseamna numai pareri pro. Daca nu iti place, esti liber sa spui de ce nu iti place, ce ai vrea tu si nu ofera. De unde atata pasiune? Care-i problema daca tie iti place extraoptiunea si o vrei si altul spune ca e scumpa si/sau nu ii ofera ce vrea? Care e problema si de ce trebuie sa se ajunga la jigniri?

Parerea mea: Nu o voi cumpara. Nu mi se pare scumpa, doar ca e mult prea saraca, deocamdata, pentru mine. Cateva documentare, repetate obsesiv, strict in limba franceza. Pare ca se foloseste un singur provider. In rest, cateva meciuri. Pentru mine nu e satisfacatoare, deocamdata. Atata tot. Am alte surse pentru continut 4k.

#609
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Eu stiu ca am dat 5 lei pentru cateva mai multe meciuri si 2 curse de formula 1 pe luna. Daca le vedeam in sistem pay per view in 4k, cam cat ma costa?  Mi-a iesit si rima.Posted Image
daca va face bine la bila sau ficat, sa ne comunicati ca nu dati 5 lei, este ok.

Edited by menaloty, 25 January 2019 - 19:48.


#610
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 23.09.2008

View Postmenaloty, on 25 ianuarie 2019 - 19:45, said:

Eu stiu ca am dat 5 lei pentru cateva mai multe meciuri si 2 curse de formula 1 pe luna. Daca le vedeam in sistem pay per view in 4k, cam cat ma costa?  Mi-a iesit si rima.Posted Image
daca va face bine la bila sau ficat, sa ne comunicati ca nu dati 5 lei, este ok.

Daca te-au interesat meciurile respective, foarte ok. Normal ca a facut banii.
Apoi, aceeasi ironie ieftina, care vrea sa denote ca noi suntem zgarciti. Repet, parerile nu trebuie sa fie numai pro. Cum zici tu ca ne face bine la ficat sa spunem ca nu dam 5 lei, pot sa zic si eu ca voi aveti o obsesie sa aprecieze toata lumea ce apreciati si voi, altfel e prost sau zgarcit.

Uite, pentru Travel Mix 4k as plati pretul ala. Pentru Digi 4k, deocamdata nu. E chestie de preferinte, continut, nu totul se rezuma la bani. Mie programul mi se pare foarte slab deocamdata. Am dreptul / avem dreptul sa avem opinia asta?

Edited by alexupit, 25 January 2019 - 19:59.


#611
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014
eu zic ca nu au sens certurile sau discutiile contradictorii,daca unii considera ca nu merita sa dea 5 lei iar altii ca merita atunci fiecare sa faca cum doreste. de ex,eu inca nu am activat digi 4k,ramane sa ma hoarasc la 1 februarie dar probabil ca voi activa extra optiunea. nu m-am uitat f mult pana acum dar am mai stat la cate un documentar si a fost ok atat calitatea documentarului cat si imaginea. nu va mai dati la gioale ca nu are sens. sper ca dupa 1 feb sa apara si filme pe digi 4k!

#612
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postalexupit, on 25 ianuarie 2019 - 19:53, said:

Uite, pentru Travel Mix 4k as plati pretul ala. Pentru Digi 4k, deocamdata nu. E chestie de preferinte, continut, nu totul se rezuma la bani. Mie programul mi se pare foarte slab deocamdata. Am dreptul / avem dreptul sa avem opinia asta?
A fost ceva soft. Ai dreptate sa spui man, asa este. Eu le am cu sportul si poate nu as fi dat pentru Travel Mix 4k, este adevarat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate