Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Activare e-sim la Vodafone?

- - - - -
  • Please log in to reply
430 replies to this topic

#19
costl

costl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 25.12.2018
Tu vorbesti teoretic, eu practic.
Ce iti imaginezi tu nu va fi implementat.
Si eu am idei despre implementari pentru un viitor mai bun, dar vor ramane doar idei si atat, nu le va implementa nimeni niciodata pentru ca lumea vrea sa detina controlul si sa faca multi bani, nu sa imbunatateasca lumea.
Si Facebook a fost vandut ca o chestie misto facuta sa conecteze lumea, doar ca s-a dovedit pana la urma ca singurul scop al Facebook e sa fie o unealta de spionat in masa si de facut bani pe spatele utilizatorilor. Lucrurile bune nu au nici o sansa intr-o lume de oameni rai.

#20
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postcostl, on 07 ianuarie 2019 - 20:45, said:

Tu vorbesti teoretic, eu practic.
Ce iti imaginezi tu nu va fi implementat.



Tot ce am scris in urma este deja implementat si folosesc de cateva luni de zile Posted Image .

View Postcostl, on 07 ianuarie 2019 - 20:45, said:

Si eu am idei despre implementari pentru un viitor mai bun, dar vor ramane doar idei si atat, nu le va implementa nimeni niciodata pentru ca lumea vrea sa detina controlul si sa faca multi bani, nu sa imbunatateasca lumea.
Si Facebook a fost vandut ca o chestie misto facuta sa conecteze lumea, doar ca s-a dovedit pana la urma ca singurul scop al Facebook e sa fie o unealta de spionat in masa si de facut bani pe spatele utilizatorilor. Lucrurile bune nu au nici o sansa intr-o lume de oameni rai.

Eu incerc sa fiu optimist si sa nu ma las dus de conspiratii. Tehnologia e cel mai bun lucru ce ni se putea intampla, ca si umanitate. Sunt si parti rele, dar exprienta m-a invatat ca binele castiga intotdeauna.

Edited by Catean, 07 January 2019 - 21:10.


#21
costl

costl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 25.12.2018

View PostCatean, on 07 ianuarie 2019 - 20:42, said:

deoarece o sa poti schimba instant operatorul.
Si acum schimbi instant operatorul, fara sa downloadezi o aplicatie si sa iti dai datele, pur si simplu bagi nanosim in telefon si gata, ai schimbat reteaua.

Vom vedea, deocamdata avem precedentul telefoanelor dual sim, pe care operatorii le castrau sa mearga doar cu un sim daca producatorul avea numai varianta dualsim, daca aveau si varianta singlesim atunci operatorii vindeau numai varianta single sim.

Edited by costl, 07 January 2019 - 20:51.


#22
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postcostl, on 07 ianuarie 2019 - 20:48, said:

Si acum schimbi instant operatorul, fara sa downloadezi o aplicatie si sa iti dai datele, pur si simplu bagi nanosim in telefon si gata, ai schimbat reteaua.

Si acum 10 ani ascultai muzica de pe casete sau CD dar acum asculti muzica prin Spotify sau Apple Music. Nu ne putem pune in fata avansului tehnologic. Locul de SIM fizic trebuie sa dispara, pentru a face loc altor cipuri care ne vor aduce alte facilitati, pe langa o mai buna etansare a telefonului, tabletei, laptopului.

View Postcostl, on 07 ianuarie 2019 - 20:50, said:

Si acum schimbi instant operatorul, fara sa downloadezi o aplicatie si sa iti dai datele, pur si simplu bagi nanosim in telefon si gata, ai schimbat reteaua.


Pentru SIM fizic trebuie sa il achizitionezi si sa prezinti un ID in majoritatea cazurilor. Eu prefer cand plec in alt colt al lumii sa am eSIM-ul instalat, planul tarifar ales si pregatit si numarul de telefon local deja impartit la cine este nevoie.

View Postcostl, on 07 ianuarie 2019 - 20:39, said:

Ala era eSIM v1. Taticul eSIM v2 care se incearca acum


Nu, CDMA nu a folosit niciodata tehnologia eSIM. eSIM sau embededSIM a fost dezvoltat pentru echipamentele industriale si acum e modelat pentru IoT.

Edited by Catean, 07 January 2019 - 21:11.


#23
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Buna,

Multumim tuturor pentru interes! In prezent nu avem implementat acest serviciu. Totusi, va recomandam sa ramaneti alaturi de noi intrucat pregatim lucruri noi si faine. Posted Image

O zi frumoasa tuturor!

#24
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostVodafone, on 06 februarie 2019 - 08:48, said:

Buna,

Multumim tuturor pentru interes! In prezent nu avem implementat acest serviciu. Totusi, va recomandam sa ramaneti alaturi de noi intrucat pregatim lucruri noi si faine. Posted Image

O zi frumoasa tuturor!

Vodafone, eu am fost client din primele zile alea Connex in 1997. De cativa ani, de cand nu mai sunteti in "the cutting edge of technology" ramaneti in urma si pierdeti clienti carora le place tehnologia si au si potential financiar. Momentan sunt pe Orange pentru VoLTE si viteza 4G, dar inca mai am speranta copilareasca ca imi pot intoarce numarul (0722) la compania mama. Asa ca sunt nerabdator sa va vad din nou in top, dar dezamagit pe moment.

Edited by Catean, 06 February 2019 - 18:29.


#25
Alin007_ro

Alin007_ro

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 100
  • Înscris: 05.02.2019

View PostVodafone, on 06 februarie 2019 - 08:48, said:

Buna,

Multumim tuturor pentru interes! In prezent nu avem implementat acest serviciu. Totusi, va recomandam sa ramaneti alaturi de noi intrucat pregatim lucruri noi si faine. Posted Image

O zi frumoasa tuturor!

Intentionati sa parasiti Romania?

#26
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003

View PostCatean, on 06 februarie 2019 - 18:28, said:

Vodafone, eu am fost client din primele zile alea Connex in 1997. De cativa ani, de cand nu mai sunteti in "the cutting edge of technology" ramaneti in urma si pierdeti clienti carora le place tehnologia si au si potential financiar. Momentan sunt pe Orange pentru VoLTE si viteza 4G, dar inca mai am speranta copilareasca ca imi pot intoarce numarul (0722) la compania mama. Asa ca sunt nerabdator sa va vad din nou in top, dar dezamagit pe moment.
Pai nu tu ai anuntat ca ei au anuntat ca au lansat VoLTE acum jumatat de deceniu: https://forum.softpe...lanseaza-volte/

Quote

“Suntem primul operator din România, şi unul dintre primii din Europa care lansează VoLTE, care aduce o experienţă interactivă mai bună, o calitate mai bună a vocii”, a spus Rossini.
Momentan tehnologia VoLTE este compatibilă cu trei modele de smartphone-uri, produse de Samsung, Huawei şi Sony.
Accesul la această tehnologie este gratuit.

Acum stati pe faza ca lanseaza alte servicii la fel de reale ca VoLTE! O fi 5g+_ ? Sau 5Gf(ail) ? Sau, poate, chiar VoRHT??

Edited by albastru, 09 February 2019 - 21:24.


#27
Alin007_ro

Alin007_ro

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 100
  • Înscris: 05.02.2019
Mai degraba reinventeaza porumbelul calator...

#28
speakup

speakup

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.04.2019

View PostVodafone, on 06 februarie 2019 - 08:48, said:

Buna,

Multumim tuturor pentru interes! In prezent nu avem implementat acest serviciu. Totusi, va recomandam sa ramaneti alaturi de noi intrucat pregatim lucruri noi si faine. Posted Image

O zi frumoasa tuturor!

V by Vodafone?

https://www.vodafone...y-vodafone.html

https://eshop.v.vodafone.com/uk


Edited by speakup, 12 April 2019 - 13:50.


#29
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Și chiar trebuie să faci SPAM?

https://forum.softpe.../#entry24537301

#30
speakup

speakup

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.04.2019

View PostDieselCRDI, on 12 aprilie 2019 - 15:26, said:

Și chiar trebuie să faci SPAM?

https://forum.softpe.../#entry24537301

Off-topic:
Si chiar nu te puneai abtine? Te rog ramai on-topic!!! Oi fi eu nou pe aici dar asta nu inseamna ca fac SPAM.
Citeste mai intai ce s-a scris vs titlul topicului. Tu fiind din categoria “senior members” ar trebui sa dai un exemplu de bun simt si sa ai o minte deschisa. Multumesc pentru “atitudine” oricum, in caz ca urmaresti o dezbatere gen trol poti cauta in alta parte!

On-topic:
e-sim la Vodafone probabil dupa ce lanseaza VoLTE la cum am citit pe aici. Probabil vor lansa simultan pe mai multe tari, pe site-ul Apple momentan nu apar prea multe tari cu e-sim din cate observ. Personal e-sim il vad util pe telefon doar, pe ceas nu din cauza bateriei ;)

#31
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Off-topic și contrar regulamentului forumului, este să SPAM-ezi același mesaj pe mai multe topicuri!

#32
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postspeakup, on 12 aprilie 2019 - 17:32, said:

Personal e-sim il vad util pe telefon doar, pe ceas nu din cauza bateriei Posted Image

e-Sim este proiectat pentru tot felul de deviceuri care vor fi legata la contul tau de mobil, nu doar pentru telefon. Ca o fi ceas, zgarda cainelui, adidasi inteligenti, frigider sau mai stiu eu ce, profilul de access pentru aceste obiecte IoT va fi downloadad ca e-sim.

#33
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Ceva noutăți legate de esim la Vodafone? Au măcar în plan să lanseze?

#34
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Sa stii ca in cazul Retelei Retelelor Maxymyia a lansa un serviciu nu e acelasi lucru cu a-l oferi clientilor. Vezi VoLTE pomenit mai sus.

#35
Huib

Huib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.12.2004
Am acum un Note 10, dar vreau un Galaxy Fold. (Sa mă dau marePosted Image )
Fiindcă fac navetă între România si Olanda, dual sim este un must pentru mine.
Galaxy Fold are eSIM. Am Vodafone in Olanda si in Romania. Nici unul dintre ei are eSIM.
Si eu am inceput la Connex, si nu vreau sa plec.
Ajutați mea!

Huib

Edited by Huib, 12 January 2020 - 10:29.


#36
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View PostHuib, on 12 ianuarie 2020 - 10:26, said:

Am acum un Note 10, dar vreau un Galaxy Fold. (Sa mă dau marePosted Image )
Fiindcă fac navetă între România si Olanda, dual sim este un must pentru mine.
Galaxy Fold are eSIM. Am Vodafone in Olanda si in Romania. Nici unul dintre ei are eSIM.
Si eu am inceput la Connex, si nu vreau sa plec.
Ajutați mea!

Huib
Singura varianta este sa te portezi la Orange pana Vodafone va oferi acest serviciu, care nu cred ca va fi disponibil in 2020. Nici in UK nu il au inca disponibil.

Edited by Catean, 12 January 2020 - 10:33.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate