Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...

Activare e-sim la Vodafone?

- - - - -
  • Please log in to reply
430 replies to this topic

clader

clader

Senior Member

• Grup: Senior Members
Trebuie sa ceri schimare de sim pentru simul principal.Inlocuire sim fizic cu esim.Daca nu ai ce face cu simul secundar,ceri imchiderea one number.

juannn

juannn

Active Member

• Grup: Members
Am rezolvat intr-un shop...am trecut la e-sim si mi-au dezactivat cartela fizica.
Acum totul este ok.

Huib

Huib

Junior Member

juannn, on 16 iulie 2023 - 11:04, said:

Am rezolvat intr-un shop...am trecut la e-sim si mi-au dezactivat cartela fizica.
Acum totul este ok.
Darrrr. Dacă ești in străinătatea si telefon nu mai merge, si ai luat alt telefon?

wolfpack

wolfpack

New Member

Stai fara numar pana te intorci in tara. Teoretic poti incerca cu o cerere de mana (trebuie sa scri si pagina cu gdpr ul tot de mana) , din pacate la  nu au fost in stare sa proceseze cererea in saptamana cat am stat fara numar, tot in shop la intoarcerea in tara am rezolvat si am luat sim normal

wfnse

wfnse

Senior Member

Daca am OneNumber pe un Apple Watch, pot sa trec la eSIM pe iPhone si sa renunt la SIM-ul fizic ?

vasy_2007

vasy_2007

Active Member

View Postwfnse, on 12 septembrie 2023 - 16:35, said:

Daca am OneNumber pe un Apple Watch, pot sa trec la eSIM pe iPhone si sa renunt la SIM-ul fizic ?
Da.

raducanu969

raducanu969

Active Member

wolfpack, on 02 august 2023 - 22:15, said:

Stai fara numar pana te intorci in tara. Teoretic poti incerca cu o cerere de mana (trebuie sa scri si pagina cu gdpr ul tot de mana) , din pacate la  nu au fost in stare sa proceseze cererea in saptamana cat am stat fara numar, tot in shop la intoarcerea in tara am rezolvat si am luat sim normal

dar ai incercat si prin e-mail sau tobi! mi se pare ciudat sa nu ti se ofere posibilitatea din aplicatie, sa iti transferi nr de telefon pe un altul, generanduse automat un nou COD QR

Mondeo

Mondeo

Everything Woke Turns To Shit

...

Attached Files

Edited by Mondeo, 19 October 2023 - 16:11.

razor_titann

razor_titann

Member

Aveti idee daca merge OneNumber cu mai multe device-uri? Am un telefon principal si inca 3 secundare pe care as vrea sa am acelasi abonament cu numar(doar netul ma intereseaza pe cele secundare ca sa renunt la yoxo cu numere diferite pe fiecare). Pe site am vazut limitare la 1 device extra.

Acum am esim si vreau uneori sa ma mut de pe un telefon pe altul (experimentez cu care ma inteleg mai bine) iar cu esim nu e asa flexibil.
Aveti idee daca pot muta esimul fara vizita la vodafone shop? Am si cateva deviceuri iphone ce suporta esim transfer (nu stiu daca Vodafone suporta feature-ul asta?)
Problema e ca am si 2 android si pare complicat sa ma mut de pe ios pe google prin transfer esim, cred ca tot cu un sim fizic ar fi mai facil.
Banuiesc ca pentru a trece de la esim la sim fizic tot in shop fizic trebuie sa ajung.

clader

clader

Senior Member

Maxim 1 device.Orange suporta 4 dar ai 10GB limita de net/sim.
Nu poti transfera esim la nciun operator de la noi.Pentru generare esim/treceri de la esim la sim fizic trebuie sa mergi in magazin.Teorectic se poate trece si din my vodafone la sim fizic  daca ai simuri blank,dar de multe ori nu merge (nu am mai incercat de mult timp).

razor_titann

razor_titann

Member

Am un sim fizic blank, o sa incerc din my vodafone.

mersi de informatia cu Orange, nu stiam ca suporta pana la 4 simuri.

UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

Member

View Postclader, on 25 ianuarie 2024 - 11:59, said:

Maxim 1 device.Orange suporta 4 dar ai 10GB limita de net/sim.
Nu poti transfera esim la nciun operator de la noi.Pentru generare esim/treceri de la esim la sim fizic trebuie sa mergi in magazin.Teorectic se poate trece si din my vodafone la sim fizic  daca ai simuri blank,dar de multe ori nu merge (nu am mai incercat de mult timp).

La Vodafone cred ca merge doar sa generezi un esim nou pt OneNumber. Si da e si optiunea schimbare SIM daca ai unul nou blank.

In schimb, la Orange de pe site am generat chiar acum un esim pentru a-l pune pe un telefon nou (pe cel vechi era tot esim). A trebuit doar sa pun un cod primit pe SMS pentru confirmare si sa aleg platforma iOS/Android pt crearea codului QR.

Sper sa urmeze si altii exemplul, mi se pare o functie basic si necesara.

Edited by UNBREAKABLE, 03 February 2024 - 19:03.

daniel28

daniel28

Senior Member

Se poate activa un eSIM cu cod QR daca sunt in roaming?

clader

clader

Senior Member

N-are importanță unde esti.Trebuie sa ai internet prin wifi.

daniel28

daniel28

Senior Member

Inca un sfat, va rog:

Am abonament VDF de la job cu e-SIM. Pentru ca imi schimb jobul o sa imi treaca numarul pe prepay. e-SIM-ul va ramane valabil si pe prepay?

Multumesc

Edited by daniel28, 20 February 2024 - 13:30.

HOMELANDER

HOMELANDER

Junior Member

• Grup: Junior Members
Parca Vodafone are eSIM doar la abonament

cmxusr

cmxusr

Junior Member

• Grup: Junior Members

daniel28, on 20 februarie 2024 - 13:28, said:

Inca un sfat, va rog:

Am abonament VDF de la job cu e-SIM. Pentru ca imi schimb jobul o sa imi treaca numarul pe prepay. e-SIM-ul va ramane valabil si pe prepay?

Multumesc

Ramane valabil eSIM-ul vechi la migrarea pe prepaid, dar pe viitor daca vrei sa schimbi telefonul nu il vei mai putea activa tot pe esim ci doar sim fizic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate