Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 

Caut articol gen "flash is bad for SEO"

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Alien Code

Alien Code

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 15.09.2002
Se da un client-ruda <_<   care ma tot bate la cap cu "flash flash flash". Iar eu il tot bat la cap cu "nu nu nu, vezi-ti de produsele tale ca vad eu de situl tau". Asta mai ales cand competitia la produsele respective are un site shiny in flash. :D

Incerc sa strang cateva articole in care sa se spuna acelasi lucru, ca *flash* nu se pupa prea bine cu SEO. Daca-i zic io, omu tot nu pricepe -_-  asa ca tre sa vada si de la altii. Preferabil in romana. Multumesc anticipat!  :)

#2
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
Google Can Now Index . . . Flash! An Interview With Michael Marshall
Google Can Now Index . . . Flash! An Interview with Michael Marshall by Robin Nobles
Google Can Now Index Flash!

:notangel:

#3
kevinro

kevinro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 31.03.2004

View PostKrumel, on Mar 4 2006, 11:56, said:

Google Can Now Index . . . Flash! An Interview With Michael Marshall
Google Can Now Index . . . Flash! An Interview with Michael Marshall by Robin Nobles
Google Can Now Index Flash!

:notangel:

Da, poate indexa flash, si nu ieri de azi, ci de vreo 2 ani (deja), dar flashul nu permite b, h1, em etc. So, flash sucks.

Alien Code, cauta in arhiva www.sitepronews.com si vei gasi sigur ceva. Totusi, parerea mea e sa-i dai clientului flash, daca vrea flash. Un site poate fi optimizat si daca e in flash, de obicei cu dublarea variantei flash cu una html.

#4
Alien Code

Alien Code

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 15.09.2002
Stim ca indexeaza, dar tipul nu vrea flash pentru ca stie ce vrea, el vrea pentru ca a vazut la vecinu in curte si i sa parut lui ca arata bine cum zboara produsele prin pagina. Eu incerc sa il ajut, sa ii fac un site care vinde.

Mersi pt articole, o sa-l bombardez intro zi cu vreo 20 de articole din astea sa vedem daca mai are de zis ceva! :)

#5
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
@Alien, te vei ocupa si de optimizare sau doar ii faci site-ul? Daca faci doar site-ul da-i ce vrea, daca nu mai insista si pe varianta html ca sa nu iti dea prea multe batai de cap mai tarziu optimizarea.

#6
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
In nici un caz flash :)
E greu si fara, dar cu flash

#7
Alien Code

Alien Code

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 15.09.2002
In principiu trebuie sa ii fac doar un site mic (10-15 pagini). Dar stiu ce inseamna SEo si pe masura ce dezvolt situl ii adaug keywords, structura klumea cu h1 h2 p, alt text , title la linkuri, site map, titluri, etc.. .

#8
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
daca esti designer asa de bun fa-i un html care sa-i ia ochii si baga un header flash si il impaci. daca nu esti nu-i mai fa deloc ca o sa aibe seo degeaba.
eu zic sa nu mai cauti chestii inutile pe net si sa cauti cum sa le optimizezi pe alea flash pentru seo

#9
Alien Code

Alien Code

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 15.09.2002
Nu trebuie sa fac un site care sa-i ia ochii. trebuie sa fac un site care vinde!

Pai da...nar fi simplu sa-i pun niste super imagini (fara drepturi desigur) care zboara  acolo intr-un flash de vreo 500 de kilo asa ca sa ia ochii la toata lumea. El e multumit... eu scap usor... dar ar insemna sa imi bat joc de el!

El nu are habar de saturi, cineva terbuie sa ii explice cate ceva si sa il indrume. Se numeste consultanta!

Edited by Alien Code, 05 March 2006 - 02:17.


#10
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
ce vinde?
era la site of the day un magazin in flash, pe mine m-a facut sa cumpar din prima clipa. de ce? pentru ca arata prea bine si se vedea ca  sunt profesionisti. nu zic ca tu nu esti, nu te cunosc.
siteu cu pricina este http://www.amadeodecada.com/ si vand tricouri, curele. versiunea din 2005 care de 2 zile nu mai exista era mai exact.
ce vreau eu sa zic e ca un site super ca lumea sigur vinde mai bine decat altele.
dar intradevar, un magazin de calculatoare n-ar trebui in flash daca asta-i profilul, se gasesc la orice colt de strada calculatoare si ti-ar trebui reclama ca lumea. oricuym iti trebuie reclama ca lumea intr-o piata suprasaturata. in schimb daca e ceva unic se vine de la sine.

Edited by .ral:cr, 05 March 2006 - 09:39.


#11
Evil's Toy

Evil's Toy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 10.09.2004
Content injection in Flash with xhtml and sIFR

#12
Alien Code

Alien Code

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 15.09.2002
.ral:cr ai dreptate, se pot face si situri in flash foarte puternice si foarte bune. Insa nu la bugetul firmelor din Romania :).

Situl cu pricina este al unui producator de usi metalice.

#13
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
evils esti de aur, acum m-am lovit si eu de seo pentru flash :)

alien astia de mai sus vad ca produc tricouri nu usi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate