Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Xbox Series X / S

- - - - -
  • Please log in to reply
508 replies to this topic

#487
Andrei221

Andrei221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 04.02.2006
Hello! A mai vazut cineva vreun Series X in magazin fizic? (Bucuresti)

Edited by Andrei221, 04 January 2023 - 10:58.


#488
theionutzradu1991

theionutzradu1991

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,544
  • Înscris: 28.11.2017
De la Ryzen 5 1600x cu RX580 8 gb la xbox series S e downgrade sau upgrade?
Am testat in xbox gamepass pe rajnita jocul forza horizon  si pe mediu 1080p pare a trece de 100 fps, dar se vede cam meeh!

Edited by theionutzradu1991, 11 January 2023 - 13:53.


#489
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Upgrade categoric.

#490
theionutzradu1991

theionutzradu1991

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,544
  • Înscris: 28.11.2017
Deci, am dat in mintile copiilor, mi-am luat xbox series s.
Simpatica jucaria, foarte silentioasa.
Nustiu ce descantece am facut si am reusit sa activez gamepass ultimate pe o luna pe germania, cu paypal si revolut.
Am abonament surfshark, daca schimb locatia pe PC sau telefon pot sa ma joc in cloud, fara sa instalez jocul.
Se vede aiurea dar e bun de testat ce si cum.

Se poate si pe consola aceiasi smecherie?
Sa creada ca e in alta tara?
precizez ca locatia e schimbata pe consola ori pe us ori pe uk, da eroare cu locatia!

#491
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Nu poti instala vpn pe consola, deci doar daca o faci la nivel de router.

#492
M_Andrei

M_Andrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.04.2019
Salutare,

Am procurat si eu un Xbox Series X, de la flanco la oferta 2.899 (dupa 24h a crescut pretul la 3199 ) . Am cautat multe review-uri si am ales sa achizitionez acest produs. Ce am omis, a fost sa citesc despre casti, ce este compatibil si ce nu. Am niste casti pe care le foloseam la vechiul pc de gaming, cu mufa USB. Le-am pus in USB-ul de la xbox series x si nu le detecteaza. Exista o sansa sa le folosesc fara sa trebuiasca sa cumpar alte casti ? ..

Multumesc anticipat.

#493
sovixel

sovixel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 24.02.2019
Salutare, doresc sa achizitionez un xbox series s, am gasit doar resigilat la altex si as vrea sa stiu daca merita? Sau sa il iau nou cel cu bundle pack?

#494
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Întrebarea e mereu: de ce a fost returnat?

Ia nou. Vezi și alte magazine ca series x sunt oricum pe toate gardurile :)

Dacă îți folosește bundle-ul (gen jocul inclus), atunci numai bine.

#495
sovixel

sovixel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 24.02.2019
In cele din urma am hotarat sa-mi achizitionez unul nou.
Intrebare: Nu sunt gamer infocat, m-as juca gta v sau rdr2 si ocazional poate pubg. Are rost sa-mi fac abonamentul acela gamepass? Am observat ca este putin dificil sa il obti.
Daca cumpar jocurile presupun ca vor ramane salvate pe acel cont de microsoft.

#496
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
https://www.techpowe...vision-blizzard

Edited by wather, 24 March 2023 - 20:25.


#497
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
AVEM XBOX GAME PASS!!!!!!! GENIAL.

M-am pripit. Exista doar pe PC in Romania, cand apare si pe console? Sunt Curios.

View Postsovixel, on 12 martie 2023 - 17:15, said:

In cele din urma am hotarat sa-mi achizitionez unul nou.
Intrebare: Nu sunt gamer infocat, m-as juca gta v sau rdr2 si ocazional poate pubg. Are rost sa-mi fac abonamentul acela gamepass? Am observat ca este putin dificil sa il obti.
Daca cumpar jocurile presupun ca vor ramane salvate pe acel cont de microsoft.

Evident, daca esti casual gamer si te joci doua jocuri si jocuri free2play, este o pierdere de bani sa iti faci un abonament... Serios.

#498
rzvni

rzvni

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 26.02.2021
Mda, am făcut un Game Pass pe PC cu 5 lei pe 3 luni și apoi nu mai puteam sa adaug Ultimate pe consola. Am sunat la Microsoft sa îmi mute game pass-ul de pc de pe România pe Irlanda și apoi a mers.

#499
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Pai si aia sunt "fraieri" sa se minta singuri? Ca doar esti roman, ce naiba... traim vremuri cumplite... formalitatile sunt degenerate, la ce au ei nevoie sa stie de unde sunt eu... ca oricum eu nu am si nu o sa am pana o sa mor vreun salariu de neamt, dar am aceleasi preturi ca el si chiar mai rau.

#500
Bhelzebuth23

Bhelzebuth23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.10.2020

View Postrzvni, on 18 aprilie 2023 - 09:21, said:

Mda, am făcut un Game Pass pe PC cu 5 lei pe 3 luni și apoi nu mai puteam sa adaug Ultimate pe consola. Am sunat la Microsoft sa îmi mute game pass-ul de pc de pe România pe Irlanda și apoi a mers.


Salutare, cum ai reusit sa achizitionezi gamepass pc pe mine ma duce in pasul in care trebuie sa bag  adresa pun adresa corespunzatoare contului si ma intoarce in acelasi pas.....

#501
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.02.2021
Buna ziua,

Am un Xbox One Slim digital edition, cu vreo 10 jocuri cumparate in contul microsoft xbox (fifa de la 15 pana la 22, far cry primal, ao tennis 2).

Daca iau un Xbox Series S (care la randul sau e digital edition), logandu-ma cu acelasi cont microsoft, vor fi disponibile si compatibile jocurile din contul meu de xbox mentionate anterior (ele fiind la origine cumparate pt varianta xbox one)?

Va multumesc!

#502
virginu92

virginu92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 01.01.2014

View Postbatman90, on 06 iunie 2023 - 20:14, said:


Da vor fi disponibile, doar versiunea de xbox one, versiunea de xbox series X nu va fi disponibila * trebuie cumparata separat* .
De exemplu, eu am avut xbox one si am avut forza horizon 5 cumparat pe acel cont atasat cu consola, apoi mi-am cumparat un xbox series x si aveam forzza horizon 5 disponibil la download, numai ca versiunea de xbox one, daca vroiam sa joc versiunea de xbox series X a trebuit sa o cumpar evident ! sau gamepass.

Edited by virginu92, 07 June 2023 - 06:43.


#503
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
Salut
Nu mai deschid un thread pentru o chestie minora. Deci cum downloadez un fișier pe consola ? Eventual o modalitate de a pune un fișier de configurare într-o aplicație descărcată. Consola e a unei cunoștințe deci nu am folosit-o niciodată și cunoștință îmi spune că nu se poate.

Edited by Leo2006, 08 June 2023 - 17:32.


#504
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
Se pare ca e posibil sa le accesezi prin OneDrive.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate