Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cerere in casatorie

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#19
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002
sunt si o gramada de faze din astea cand fata refuza....

#20
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

Vizualizare mesajmaccip, pe 27 noiembrie 2018 - 00:02, a scris:



si vrei sa-mi  spui ca nu te-ai enervat? eu fumegam...ii ziceam, daca tu nu vrei, i-l dau lui Mariana...

#21
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Eu am crezut ca va referiti la piesa lui N.V.Gogol - Cerere in casatorie.  Voi chiar vorbiti de cereri adevarate ....   Wooow. Trebuie curaj pentru asta. Iar curajul se cumpara doar la sticla, cu grade cat mai multe :)

#22
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
dar daca vorbesti cu ea in privat si ii spui ce si cum :)...trebuie musai sa stai in genunchi, sa dai bani pe un inel (care s-ar putea sa nu-i placa) si sa te si refuze..

#23
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,245
  • Înscris: 05.06.2002

Vizualizare mesajjimi91, pe 27 noiembrie 2018 - 00:22, a scris:

sa dai bani pe un inel (care s-ar putea sa nu-i placa)
daca are de-l luat il ia oricum... Posted image


tipa isi suna prietenul si-l intreaba unde este. la care ei ii raspunde:
-sti magazinul ala de bijuterii unde ai vazut inelul ala cu diamant de care spuneai ca e ce-ti doresti tu mai mult in viata?
ea cu vocea tremuranda:
-da...
-ei bine, sunt in barul de vis-a-vis.

Edited by Fane, 27 November 2018 - 00:27.


#24
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,274
  • Înscris: 06.01.2007

Vizualizare mesajcatalina1, pe 26 noiembrie 2018 - 23:25, a scris:

@maccip
Sa zic, sa nu zic? Acum vreo doua zile am simtit ca mai aveai un pic si printre randuri cereai si un barbat in casatorie. Am uitat cine e, la naiba!
Gata, mi-am amintit.
Pe andreic voiam, dar omul in mod elegant mi-a dat de inteles ca are deja prieten si a evitat un moment penibil pentru mine.

#25
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
dar nu ai vorbit cu taximetristul? nu i-ai zis ce vrei sa faci ? :)....eu as fi luat alt taxi la intoarcere :)) ....

#26
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011

Vizualizare mesajmaccip, pe 27 noiembrie 2018 - 00:24, a scris:

Gata, mi-am amintit.
Pe andreic voiam, dar omul in mod elegant mi-a dat de inteles ca are deja prieten si a evitat un moment penibil pentru mine.
Eu cred că te tachinează, doar. Dacă voia să te refuze îți spunea că are prietenĂ.
Deci mai încearcă, cred că vrea să vadă cât ești de hotărât.

Stai puțin! Cum adică „Gata, mi-am amintit”?! Adică voiai să ceri un tip în căsătorie și a durat să-ți amintești cine e?!

#27
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,274
  • Înscris: 06.01.2007

Vizualizare mesajSabinatu, pe 27 noiembrie 2018 - 00:37, a scris:

prietenĂ.
prieten

#28
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
Păi asta zic, dacă a spus că „am prieten” e de bine, mai ai o șansă. Dacă spunea „am prietenĂ” șansele erau nule.

#29
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,274
  • Înscris: 06.01.2007
Nu mai conteaza, s-a dus.
Alta!
:D

#30
Morrigann

Morrigann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 04.03.2018

Vizualizare mesajjimi91, pe 27 noiembrie 2018 - 00:07, a scris:



n-ai vazut in filme, pe stadion, de baseball de regula, apare baiatul, isi cere scuze (sigur a gresit ceva, nu conteaza, dar a gresit el ceva), o striga pe fata, isi declara dragostea fata de ea, o cere in casatorie, e unica, iubirea vietii lui...fata coplesita de emotii, coboara din tribune, publicul a amutit, asteapta raspunsul....ea zice da, toata lumea aplauda...baba care se uita la tv incepe sa planga, isi aduce aminte cand ea a fost ceruta...La ei e ceva normal...

Aia e în filme,nu în alte țări.

Am ascultat azi, la radio o emisiune al cărei subiect de dezbatere era: "A fost, sau n-a fost Dumnezeu prezent la inaugurarea catedralei neamului?"
Răspunsul unui ascultător: "N-a fost domle, cum să fie? Dumnezeu nu e în România, e în Suedia, Canada,etc..N-ați văzut ce bine o duc ăia în comparație cu noi?"
Așa și tu...iarba e mai verde în curtea vecinului :)

#31
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
@jimi
esti deja insurat doar ca nu sti.

acu ce pisici astepti sa-i creasca burta pana la gura si sa-ti mama ta ca e cazul sa te insori?

#32
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NmyNo4NEyB8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

real life :)

#33
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

Vizualizare mesajjimi91, pe 26 noiembrie 2018 - 23:15, a scris:

Cum vedeti acest gest in Romania? Personal, chiar daca as fi convins ca fata zice DA...tot nu as face acest pas...Nici invers, sa ceara fata baiatul...Adica, cum sa ma ceara pe mine fata....asa prost sa fii...:|...ambele situatii mi se par penibile :(

Să nu riști :lol:

Vizualizare mesajjimi91, pe 27 noiembrie 2018 - 01:07, a scris:

real life :)

Mai există si ratări, nu alea sînt norma.
Doar exceptii de la regulă.
Tu incerci sa ,,te salvezi ", găsind pretexte.

Dar ai grijă, sint si oameni mari prin preajmă :D

Edited by crisstonne, 27 November 2018 - 01:14.


#34
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
Să vă spun cum am ajuns și eu sub papuc.


Eram în excursie în Caraibe. Ea stătea plicti la plajă, eu făceam scuba diving. Am ieșit din apă strigând:
- Iubire, vino repede să vezi ce scoică am găsit!
Ea veni iute spre mine, care ieșeam din apă ca un David Hasselhoff, dar mai tânăr și mai frumos. Aveam pregătită o scoică și i-am zis:
- Hai să vedem, poate are vreo perlă!
- Fii serios, râse ea.
Am desfăcut cu brațele vânjoase și bronzate de soarele nemilos scoica. Înăuntru aștepta un inel cu cea mai frumoasă perlă. Nu am lăsat-o să-și revină din șoc și am căzut într-un genunchi și i-am spus:
- Vrei să fii soția mea?
-DA!
(cortina)


Realitatea:
Fusese un Crăciun minunat, în care Moșul mi-a adus drept cadou un zigot. Glumețul îl ascunsese știți voi unde, așa că nu am știut un timp de cadou. M-am trezit că venea primăvara, natura se trezea la viață, ghiocei, miei pe câmpii, verde peste tot...numai la mine capitolul frumos al vieții lua sfârșit.

Deci eram la o cafea, când ea mi-a zis că se pare că Moșul nu mă uitase, am un ou Kinder.
Am mers după câteva zile la primărie, aveau liber într-o miercuri, așa că i-am zis:
- Miercuri la 10 e bine, da?
- OK, ne vedem acolo. Vezi, zice, că am un client care e fotograf profesionist, s-a oferit să imortalizeze el finalul fericirii tale.
- Nu, zic, am un amic obsedat de drumeții și foto, face el totul moca, are un Canon de jde milioane, o să facă poze perfecte.

Miercuri mi-am luat liber de la servici(u) și m-am deplasat perpedes apstolorum spre primărie. Ea era acolo, au mai apărut câțiva prieteni și vreo două rude.
Cetățene vrei? Cetățeano vrei? Gata.
Amicul cu superbul Canon se tot agita, se apleca, blița mai ceva ca un manelist cu X6 grăbit...și-mi cam arunca niște priviri ciudat-vinovate. Nu bag de seamă, copleșit de rolul de actor în rol principal.
Ieșim afară. flori, glumițe, hai să facem poze. Mai agită ăsta camera, mai butonează, mai face niște fețe, apoi vine și-mi zice:
- Sabinatule, camera s-a stricat.
- Păi nu mai ai alta?
- Nope.
- Dar măcar ai alea făcute înăuntru, nu? întreb mâncat de un vierme al îndoielii...
- Nu, nu a ieșit nimic.

Așa că am doar 3 poze făcute de un amic cu telefonul (în 2006, da?): una doar cu mine, una cu mine și Preafericita și una cu un alt prieten care arată degetul la cameră.

Am plecat apoi la o terasă. Bere, bere, bere. Acasă.
Nu așteptați partea cu biserica, nu există.

#35
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,085
  • Înscris: 20.12.2007

Vizualizare mesajjimi91, pe 26 noiembrie 2018 - 23:15, a scris:

Cum vedeti acest gest in Romania? Personal, chiar daca as fi convins ca fata zice DA...tot nu as face acest pas...Nici invers, sa ceara fata baiatul...Adica, cum sa ma ceara pe mine fata....asa prost sa fii...:|...ambele situatii mi se par penibile :(
Ce vremuri erau, frate   când o bata și o peștera făceau parte obligatoriu din cererea de căsătorie.

#36
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
,,- Pai bagamias, ma faci sa te-astept ca prostu aici. Hai in plm mai repede.
- Vin, vin!
- Cat mai stai.
- 5 minute
- Pai hai in plm, ma faci sa te-astept aici ca fraierul.
- Da ma, vin..""

Cea mai tare cerere ever :roflmaofast:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate