Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Bla bla car încurajeazã teparii

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#37
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
1. De unde până unde era cursa ?
2. Ce bani trebuia să îți dea respectivul ?
3. Era singurul pasager ?

 geobut, on 22 noiembrie 2018 - 15:22, said:


Ieseai cu levierul si eliberai masina... apoi talpa spre urmatorii fraieri in asteptare de teapa.
Ieși cu levieru doar dacă ești mai tare-n pumn decât ăia din mașină. Dacă tu ai 43 de kile ud stai potol acolo că nu suntem în filmele cu Cikicean.

#38
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
Daca omul avea 5 recenzii pozitive(poti scrie si cateva cuvinte prin care sa descrii experinta avuta), da-mi voie sa cred ca nu se bucura la 30 de lei si chiar intentiona sa faca ce a spus.

#39
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
Mariane, nu-ti dadea 30 de lei, asta era, ii faceai recenzie negativa pe Blabla si gata, dar nu lasi omul in benzinarie pentru ai tu niste banuieli. Blabla merita felicitari pentru ca te-a blocat!

Edited by alexpet, 22 November 2018 - 15:56.


#40
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

 alexpet, on 22 noiembrie 2018 - 15:51, said:

nu lasi omul in benzinarie pentru ai tu niste banuieli.
Pai nu avea bani, avea cardul. Ce faci cu cardul ? Nu scrie acolo ca trebuie sa ai bani ?

#41
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Colegii... alooooo.... colegii

Citez de pe blablablablabla car

Quote

Pasagerii tăi îți vor plăti contribuția convenită, în timpul călătoriei. Este util să ai mărunțiș la tine.

Când urci în maxi taxi nu plătești ? Când urci în tren n-ai deja bilet ?

Mariene sună la bla bla car și explică-le ce și cum a fost cu pasageru îndărătnic și țepar.

Mare curaj ai să iei pe oricine așa-n mașină. Să n-ajungi pe la știri.

Edited by waterman, 22 November 2018 - 15:55.


#42
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Asa iese cand se intalnesc doi romani Posted Image

Eu inteleg ca omul dorea sa plateasca doar la destinatie, nu cand ai nevoie de benzina...

Banii ar trebui sa se faca rezervare pe card la inceperea cursei, iar la terminarea ei sa se ia final suma.

Asa e la UBER.

#43
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

 Adm, on 22 noiembrie 2018 - 15:54, said:

Eu inteleg ca omul dorea sa plateasca doar la destinatie, nu cand ai nevoie de benzina...
Cu ce sa plateasca daca nu avea bani cash ?

#44
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
bai frate eu m-am urcat si in taxi fara cash la mine, l-am rugat pe om sa opreasca langa un bancomat ca sa scot bani si aia a fost tot, ce naiba discutam aici?

si adica cum marunțiș? doua monede de 50 de bani este suficient?

Edited by alexpet, 22 November 2018 - 16:05.


#45
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011
Daca stia ca nu are bani cash putea sa o ia pe jos sau sa se suie in masina doar cand avea, nu inainte. Is bancomate la 2 pasul, ii era sila ?    

Eu cred ca ala nici nu avea card sau daca avea era fara bani pe el deloc daca nici aia 30 de lei nu a vrut sa-i plateasca

#46
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
Oamenii astia nu-s sunt pt Uber, Uber eats, Untold, Neversea, Bla bla car.

Probabil o sa-mi iau hate, dar asta e adevarul.

#47
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018

 PlatonX, on 22 noiembrie 2018 - 15:53, said:

Pai nu avea bani, avea cardul. Ce faci cu cardul ? Nu scrie acolo ca trebuie sa ai bani ?
Ti-ai pus problema ca un om normal nu spune ca are bani la el la un necunoscut ca sa nu se trezeasca vedeta la stirile de la ora 5... un om a fost gasit cu gatul taiat pe marginea drumului, vinovatul un sofer ce l-a luat la ocazie si a aflat ca acesta avea bani la el ca tocmai scosese pensia asa ca s-a hotarat sa il jefuiasca, il omoare si sa il arunce pe marginea drumului.

Dar lasa, ca voi sunteti bosi de bosi, si cand va intreaba cersetorul de 1 leu ii spuneti: pleaca fraiere ca am 2000 euro la mine da nu iti dau nimic. In loc sa ignore si sa isi vada de treaba... pana intr-o zi cand dai peste un cersetor destept care va da in cap sa va ia banii aia cu care va laudati si descopera ca aveati mai putin ca el in buzunar si v-a omorat degeaba.

Edited by geobut, 22 November 2018 - 16:05.


#48
anarch

anarch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,159
  • Înscris: 13.06.2008
LOL, adica voiai sa-ti bage combustibil de 200 cand cursa facea 30? esti un tepar babaete, si probabil ai un comportament pe masura.

as trebui sa-ti fie rusine.

#49
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018

 marianculturistul, on 22 noiembrie 2018 - 15:37, said:

30 lei cursa la brașov. Ce contează calificativele daca nu plăteste?
Si daca nu platea ce pierdere aveai?
Ca oricum te duceai la brasov, fie cu pasageri luati la ocazie fie fara ei, tot atat te costa.

#50
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 17.03.2005
Bine ti-a facut ca ti-a suspendat contul.

#51
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
La fel de normal e și șoferul care ia în mașină toți nebunii și se teme de vreun cuțît în gât sau de țeapă.

Ești temător sau etc te duci cu trenu nene nu cu uberu și stai cu banii-n chiloți până la destinație.

#52
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

 geobut, on 22 noiembrie 2018 - 16:02, said:

Ti-ai pus problema ca un om normal nu spune ca are bani la el la un necunoscut ca sa nu se trezeasca vedeta la stirile de la ora 5... un om a fost gasit cu gatul taiat pe marginea drumului, vinovatul un sofer ce l-a luat la ocazie si a aflat ca acesta avea bani la el ca tocmai scosese pensia asa ca s-a hotarat sa il jefuiasca, il omoare si sa il arunce pe marginea drumului.
Nu, trebuia sa mearga la primul bancomat si sa scoata de acolo 30 de lei inainte de cursa si sa nu spana la nimeni cati bani mai are la el ca dupa ce plateste cursa nu il mai intreaba nimeni de sanatate.

Edited by PlatonX, 22 November 2018 - 16:12.


#53
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018
De unde stii tu ca nu avea bani?
Tu n-ai spus niciodata ca nu ai bani desi aveai buzunarul plin?
Sau tu esti prea boss sa spui asa ceva, tu spui doar invers, ca esti plin de bani cand ai buzunarul gol.

#54
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Eu am folosit BlaBla atat in Ro cat si in afara insa nu pricep de ce la noi nu e obligativitatea sa-ti inregistrezi cardul si sa platesti automat. In Ro am platit tot timpul numerar la destinatie in afara banii au fost trasi automat de pe card. e mult mai civilizat cu cardul.

In cazul tau, daca ai dat de un tepar asta e nu te certi cu el ci ii faci reclamatie si ii blocheaza lui contul.

Edited by atupi, 22 November 2018 - 16:16.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate