Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Noua Toyota Corolla

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
6196 replies to this topic

#6193
2cata

2cata

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,076
  • Înscris: 07.06.2023

Vizualizare mesajRaz0rblade, pe 04 martie 2024 - 13:57, a scris:

Ca idee, in reprezentanta aveau un Camry alb perlat echipare Exclusive si noul CH-R bitonal negru-gri, echipare de varf cu motorul de 2 litri. Am ramas masca, ambele costau 46 mii euro si ceva maruntis. WTF???? cum sa coste un cotetz - scuze analogia, dar spatiu interior CH-R versus Camry, cam acolo e realitatea - cat o limuzina? Ce-or fi fumat astia de la Toyota Romania????
Unul este SUVPosted image, posibil chiar plug in, si asta se cerePosted image . Se putea si mai rau, sa-l vezi pe ala de 54k de euroPosted image .
În premieră, SUV-urile au reprezentat peste jumătate din vânzările de mașini noi în Europa

Attached Files


Edited by 2cata, 04 March 2024 - 14:26.


#6194
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,760
  • Înscris: 12.08.2008
Ia suvul si mergi la Paris Posted Image, Londra, Berlin, Roma.. si mai vorbim dupa.. de TS- ul meu nu sa legat nimeni Posted Image si e mai lung decat un HCR ..

#6195
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,986
  • Înscris: 25.04.2016
Conteaza si aspectul, designul (exterior). CHR are un aspect futurist, care a atras o anumita clientela, sedanul Camry sau Corolla (chiar si TS si hachback) sunt clasice, care plac la anumiti oameni.

Cu preturile, Toyota s-au cam obraznicit :)

#6196
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,760
  • Înscris: 12.08.2008
TS e pt. mosnegi ca mine Posted Image, HB pt. o familie mai tanara cu un copil , la al doilea o sa treaca la TS, din partea mea sedanul e cam in plus, doar la cei f. tineri sau mai batrani ca mine Posted Image le place, dar sunt rare.
PS la CHR e avantaj garda la sol ca poti urca linistit pe orice trotuar si cum romanul vrea SUV de oras... Eu am si masina de 3,6m lungime pt, oras si e miniSUV

Edited by mihaiC1, 05 March 2024 - 14:27.


#6197
zilo_b333

zilo_b333

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 15.01.2019

View PostmihaiC1, on 05 martie 2024 - 14:14, said:

TS e pt. mosnegi ca mine Posted Image, HB pt. o familie mai tanara cu un copil , la al doilea o sa treaca la TS, din partea mea sedanul e cam in plus, doar la cei f. tineri sau mai batrani ca mine Posted Image le place, dar sunt rare.
PS la CHR e avantaj garda la sol ca poti urca linistit pe orice trotuar si cum romanul vrea SUV de oras... Eu am si masina de 3,6m lungime pt, oras si e miniSUV
Da si nu, pentru "mosnegi"....depinde cum te simti.....
Din cele 4 modele de Corolle (berlina-hatchbach-cross-combi sau touring sport) dupa parerea noastra cel mai bine arata combi.
Din pacate la noi nu a fost adusa varianta Trek (colaborare cu marele fabricant de biciclete Trek) cu garda la sol inaltata ca acel, model-varianta ar fii fost o solutie ideala daca vroiai sa iesi un pic de pe asfalt.
Mai aveai si avantajul volumului portbagajului combi, care presupun ca are o capacitate-volum de incarcare semnificativ mai mare fata de Corolla cross.
Cand "cobori" din masina sau te urci inapoi poate nu trebuie sa te asezi asa jos, ca (Trek) este un pic mai inalta fata de cea clasica.
Mai multe avantaje.
https://www.topgear....cvt/first-drive

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate