Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7550 replies to this topic

#7417
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
Salutare.

Vad ca cei de la Emag au activat cu japca autentificarea in 2 pasi si pentru cei care nu au solicitat explicit acest lucru.
Incercand de curand sa intru intrun cont de-al meu, am fost neplacut surprins sa constat ca nu se poate fara un cod primit pe nr de telefon din cont.
Problema este ca acel numar era pe o cartela Vdf care a expirat intre timp si nu mai am acces la el.
Candva se putea face acea autentificare si cu un cod trimis pe email, dar vad ca nu mai e disponibila aceasta optiune.

S-a mai confruntat cineva cu aceasta situatie? Si daca da, cum a rezolvat-o?

As prefera sa evit sa-i contactez direct, nu mai au nici telefon si parca nici mail de suport, doar formularul de contact pentru care trebuie mai intai sa fii logat... Posted Image  

Multumesc anticipat.

#7418
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,927
  • Înscris: 07.08.2008
Contacteaza-i pe Facebook.
https://www.facebook.com/eMAG.ro

#7419
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
Da, am vazut ca si acolo ca intreaba unii de aceeasi problema, dar primesc in public doar raspunsuri generice generate de boti.
Speram sa mai fie pe-aici cineva care a mai avut aceeasi problema si pasii exacti pe care i-a facut pentru rezolvare.  

Multumesc

#7420
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,927
  • Înscris: 07.08.2008
Contactezi emag in privat pe facebook, nu in public.... Pasii exacti iti sunt dati de emag, cei de la suport pot face verificari si sa te ajute. Chiar nu e asa greu.

#7421
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,071
  • Înscris: 20.10.2015

View Postgompo, on 09 aprilie 2024 - 16:49, said:

Vad ca cei de la Emag au activat cu japca autentificarea in 2 pasi si pentru cei care nu au solicitat explicit acest lucru.

Eu sunt inca okay

#7422
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View Posttigerheart, on 09 aprilie 2024 - 19:54, said:

Contactezi emag in privat pe facebook, nu in public.... Pasii exacti iti sunt dati de emag, cei de la suport pot face verificari si sa te ajute. Chiar nu e asa greu.

Multumesc pentru sugestii, dar, fara suparare, as dori sa stiu pasii aceia inainte de a-i contacta direct, ca sa stiu ce date pregatesc, ca sa evit alte surprize neplacute.
De aceea, revin cu rugamintea ca cineva care a trecut prin aceasta situatie, sa ne spuna si noua, aici, care sunt pasii exacti pentru aceasta situatie.

Multumesc.

Edited by gompo, 09 April 2024 - 21:19.


#7423
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 23.09.2017

View Postgompo, on 09 aprilie 2024 - 21:17, said:

Multumesc pentru sugestii, dar, fara suparare, as dori sa stiu pasii aceia inainte de a-i contacta direct,

Fara suparare, pasii sunt destul de logici. Contul ala contine cel mai probabil un card bancar atasat, deci este evident ca nu vei primi acces la cont pe ochi frumosi. Trebuie sa demonstrezi ca esti tu cel care a deschis contul, deci dovezi: ce card bancar este atasat, ce adresa este inscrisa in cont, care sunt ultimile comenzi plasate etc.
Daca este sa o luam pe aia dreapta, de ce te-am crede ca esti proprietarul contului? Deci trebuie sa demonstrezi cu dovezi solide ca esti tu, la o adica poate te pun sa le trimiti o copie C.I. care coborata cu cardul bancare atasat contului sa iti ofere accesul la contul emag.

Edited by alex342, 09 April 2024 - 21:26.


#7424
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
Fara suparare, pana nu demult, faptul ca aveam userul/emailul si parola, plus acces la contul de mail, era arhisuficient.
Acum, daca nu am mai intrat de mult in cont, se pare ca nu mai e.
Si intentionat nu am activat 2FA, tocmai ca sa ma pot loga rapid, in caz ca vroiam sa vanez ceva de Black Friday. Posted Image
Lucrurile enumerate de tine mai sus sunt presupuneri logice, dar pe mine ma intereseaza concret ce se cere, nu ce se presupune ca se cere.
Nu te teme, nu incerc sa iau contul altcuiva, dar nici nu prea am chef sa le dau o gramada de date personale, daca nu e absolut necesar.

#7425
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,927
  • Înscris: 07.08.2008

Vizualizare mesajgompo, pe 09 aprilie 2024 - 21:17, a scris:

Multumesc pentru sugestii, dar, fara suparare, as dori sa stiu pasii aceia inainte de a-i contacta direct, ca sa stiu ce date pregatesc, ca sa evit alte surprize neplacute.
Nu e nevoie sa "pregatesti" date. Iti vor cere date despre contul tau, date care ar trebui sa le cunosti daca e chiar contul tau Posted image date salvate in contul emag.

Edited by tigerheart, 09 April 2024 - 22:28.


#7426
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View Posttigerheart, on 09 aprilie 2024 - 22:26, said:

Nu e nevoie sa "pregatesti" date. Iti vor cere date despre contul tau, date care ar trebui sa le cunosti daca e chiar contul tau Posted Image date salvate in contul emag.
Nu e chiar atat de simplu. Cand cineva are mai multe conturi, facute mai demult, pentru mai multi membri ai familiei si/sau alte cunostinte, pe care s-au cumparat diverse produse cu mai multe carduri, e un pic mai greu sa mai stie toate detaliile fiecarui cont fara "pregatire", De aceea e de preferat sa stie ce i se cere, ca sa fie cu temele facute.

#7427
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,438
  • Înscris: 08.02.2011
Pai tocmai asta e chestia, ei vor un singur cont de persoana, nu mai multe.

#7428
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 06.10.2023
Merge și cu mai multe conturi/persoană, însă cu numere de telefon&mail diferite.

2FA se cere doar în cazul logărilor de pe alte IP-uri/browsere sau evident după o reinstalare a sistemului de operare

#7429
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,771
  • Înscris: 16.08.2010
Bine, și la ce mi-ar trebui mai multe conturi emag? Nu văd avantajul...

Îmi e mai mult decât suficient unul singur pentru fiecare magazin online.

#7430
_V_

_V_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 06.10.2023
În ziua de Black Friday este permisă cumpărarea unui singur produs/cont!...

#7431
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,082
  • Înscris: 16.01.2023

 _V_, on 10 aprilie 2024 - 05:50, said:

Merge și cu mai multe conturi/persoană, însă cu numere de telefon&mail diferite.

2FA se cere doar în cazul logărilor de pe alte IP-uri/browsere sau evident după o reinstalare a sistemului de operare

2FA daca nu e activat de tine te poți loga oricum și nu se activează singur.

#7432
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,771
  • Înscris: 16.08.2010

Vizualizare mesaj_V_, pe 10 aprilie 2024 - 06:18, a scris:

În ziua de Black Friday este permisă cumpărarea unui singur produs/cont!...

Da, dar până intru pe FB să recuperez contul(conturile) s-a epuizat stocul...   Posted image

edit:

Vizualizare mesajSterone, pe 10 aprilie 2024 - 06:24, a scris:

2FA daca nu e activat de tine te poți loga oricum și nu se activează singur.

Dacă ai fi citit postul #7417...  Măcar primul rând...

Edited by FreeThinker, 10 April 2024 - 06:31.


#7433
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View PostSterone, on 10 aprilie 2024 - 06:24, said:

2FA daca nu e activat de tine te poți loga oricum și nu se activează singur.
Pai tocmai asta-i problema, ca la unele conturi ei si-au permis sa activreze 2FA fara acceptul explicit al utilizatorului.
Probabil au ales niste conturi pe baza unor anume criterii numai de ei stiute, de exemplu conturi fara nicio activitate/logare in ultimele x luni/ani.
Ce e mai enervant este ca, pe vremuri, 2FA se putea face si cu cod trimis pe email, acum vor doar pe nr de telefon. Posted Image

#7434
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,110
  • Înscris: 30.08.2006
Am comandat o cafetiera de la Karaca Romania si am primit-o sparta. Am facut reur si am incercat sa i-au legatura cu comerciantul. Nu a raspuns nici la mailul trimis de Emag si nici la mailul meu. Doream inlocuirea produsului fara sa mai implice si returnarea banilor. Pentru lipsa lor de comunicare am facut un review negativ cu poze. Mi-a fost dezactivat My Wallet, acesta fiind primul retur si nu mi-au publicat review-ul negativ. A fost prima oara cand nu mi-a fost publicat review-ul si am scris zeci, toate publicate. L-am reeditat si acum astept sa-mi dezactiveze si contului. Posted Image
Dar eu tot il voi publica.
Attached File  Screenshot_4.png   147.75K   25 downloads

Edited by Leo2006, 10 April 2024 - 14:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate