Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Pareri aliexpress.com (2018+)

* * * * * 20 votes
  • This topic is locked This topic is locked
8378 replies to this topic

#1603
na-alexandru

na-alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 17.07.2017
Putin de off topic: daca pe partea de colete externe - cele intrate in tara - (China, Suedia etc) se misca extraodinar de groaznic si stau coletele cu saptamanile in prelucrare/in transport;

pe partea de colete/scrisori externe - cele trimise din Romania - se misca genial de bine, adica am trimis in Olanda o scrisoare pe 23.05, a plecat pe 24.05 din oficiu - ajuns in aceeasi zi in tranzit, in noaptea asta a ajuns la Cluj - si acum e la Bucuresti cu stadiul in prelucrare. Am ramas socat. Posta Romana socheaza doar cand vrea, dar cand o face, o face placut.

Attached Files



#1604
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
MihaiV1 17 track are 2 inregistrari in tara, ieri: sosit in Romania si primit de la expeditor

#1605
iullius

iullius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 03.08.2003

 machitza, on 24 mai 2019 - 09:57, said:

mai nou cica
AliExpress' Judgment
Proposal: Return goods & refund US $ 357.06
Inainte aveam posibilitatea pt 71$ si sa pastrez tomberonul Posted Image
Dupa ei trebuie sa platesc $400-500$ la DHL si sa trimit dracovenia si sa imi dea 357$ Posted Image pff
Sunt in aceeasi situatie cu un robot, intai mi-au oferit jumatate din suma, eu am fost de acord dar vanzatorul nu, acum au facut o noua propunere si au taiat din bani, am acceptat si de data asta daca selerul nu este de acord nici acum o sa-i trimit prin DHL si sa plateasca in mor%^^%$$ lui!

 ho_emil, on 24 mai 2019 - 05:51, said:

Atentie: Trebuie sa ai conversatiile cu vanzatorul ca probe in disputa.
GRESIT!
Evidence or information on other websites or the message history will not be accepted.

Am incercat sa le arat ca un vanzator mi-a cerut bani in plus ca sa-mi trimita comanda, asta dupa ce mi-a dat un tracking de la alt bucurestean,  si i-a durut in cot, nu au luat in seama mesajele dar mi-au facut refund, intr-un final...
Am facut si plangere "mai sus" degeaba, mai am o incercare ca nu ma las pana nu vad cu ce a fost pedepsit vanzatorul...

Aniversary sale a fost pentru mine o mare teapa, trei vanzatori la care am folosit cupoane nu mi-au trimis comenzile, am stat ca fraierul sa expire trackingul fake ca sa pot face disputa si am pierdut si cupoanele pe care le-am cumparat cu puncte...
Plus inca unul cu care ma cert acum de vrea sa trimit inapoi robotul, la asta am avut cupon de 30$ + 10$ daca il pierd si pe asta chiar ca sa-i ia draq de chineji!

#1606
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
Eu am un colet de 20 de zile in prelucrare la BSI. E bataie de joc.

Track&trace e picat din ce in ce mai des, cred ca ne apropiem de inchiderea postei.

#1607
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Sa se face ceva cu posta romana.. Nu se mai poate chinuiala asta.. Suntem de rasul lumii cu Posta Romana comunista.. Decat sa se chinuie pe "aparate" in moarte clinica mai bine sa-i fie confirmat decesul..

Eu cred ca Posta Romana a fost un sac cu bani in care au bagat toti mana pana in cot..
Nu se poate ca in 2020 sa intorci coletele cu furca si cu lopata.. la triere..

Edited by -koss-, 27 May 2019 - 10:40.


#1608
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 27.04.2006
De acord sa intre in faliment, nici fulgii sa nu ramana de ei. Sa se intample numai dupa ce-mi inmaneaza cele 8 colete pe care le mai astept de cca 90 zile....Posted Image

#1609
saimarica

saimarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 06.01.2007

 -koss-, on 27 mai 2019 - 10:39, said:

Sa se face ceva cu posta romana.. Nu se mai poate chinuiala asta.. Suntem de rasul lumii cu Posta Romana comunista.. Decat sa se chinuie pe "aparate" in moarte clinica mai bine sa-i fie confirmat decesul..

Eu cred ca Posta Romana a fost un sac cu bani in care au bagat toti mana pana in cot..
Nu se poate ca in 2020 sa intorci coletele cu furca si cu lopata.. la triere..
Propuneri de preluare a Postei Romane au fost din partea multor companii, dar nu se doreste asta, sunt interese.

#1610
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,924
  • Înscris: 09.12.2004
Prea au mers toate bine... :))) Am un pachet ieftin care inca nu a ajuns si am zis sa mai las 10 zile si cind colo aia zic ca dureaza 2 zile ca sa raspunda chinezul daca e de acord, iar miine ar fi ultima zi pt a cere banii inapoi.
Asa ca o sa deschid disputa miine dimineata, daca nu dau un raspuns ca au destul timp la dispozitie :)

#1611
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Fratilor, astazi am ridicat de la posta de cartier - din pura intamplare am trecut pe acolo - un pachet untracked continand doua baloane luminoase comandate de sotie pe... 11 noiembrie 2018.

#1612
ajax13

ajax13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 16.01.2005
Posta este sub orice critica  - nu mai ajunge nici un pachet sub 2 luni ...
A mai fost acum ceva timp o perioada asemanatoare cand se duceau toate in BSI dar acum e mai rau ...
Efectiv nu mai are rost sa comanzi nimic din China ... sa stai peste 2 luni pt un colet e prea de tot

Edited by ajax13, 27 May 2019 - 16:42.


#1613
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
or fi dat un restart serverelor, astazi a reaparut coletul ca primit.

#1614
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 ajax13, on 27 mai 2019 - 16:41, said:

Posta este sub orice critica  - nu mai ajunge nici un pachet sub 2 luni ...
A mai fost acum ceva timp o perioada asemanatoare cand se duceau toate in BSI dar acum e mai rau ...
Efectiv nu mai are rost sa comanzi nimic din China ... sa stai peste 2 luni pt un colet e prea de tot


   Nu au personal ! Salariul este caraghios....iar cei cu ceva minte in cap lucreaza in occident ca postasi. Cunosc caz concret !!
Dar de ce nu comanda domniile voastre cu UPS   sau FEDex ?? Mie cand mi-a trebuit ceva din China, am platit banuti frumosi , dar ,mi-a venit coletul la usa in cateva zile !! Inclusiv vamuirea , care se face in general la Timisoara !! Aaaa, ca voi vreti ieftin si daca se poate sa fentam si Vama Romana , ...asta-i cu totul alceva.

#1615
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

 dalu364, on 27 mai 2019 - 19:23, said:



   Nu au personal ! Salariul este caraghios....iar cei cu ceva minte in cap lucreaza in occident ca postasi. Cunosc caz concret !!
Dar de ce nu comanda domniile voastre cu UPS   sau FEDex ?? Mie cand mi-a trebuit ceva din China, am platit banuti frumosi , dar ,mi-a venit coletul la usa in cateva zile !! Inclusiv vamuirea , care se face in general la Timisoara !! Aaaa, ca voi vreti ieftin si daca se poate sa fentam si Vama Romana , ...asta-i cu totul alceva.

Mie maine imi mai ajunge un colet tracked la posta de cartier.

Nu mai stiu al catelea e de cand am scris ultima data aici, ca nu mai am postasul de incredere, ci o dobitoaca. Daca era postasul de incredere, imi ajungea azi.

#1616
pepino88

pepino88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 26.12.2015

 iullius, on 26 mai 2019 - 11:24, said:


Sunt in aceeasi situatie cu un robot, intai mi-au oferit jumatate din suma, eu am fost de acord dar vanzatorul nu, acum au facut o noua propunere si au taiat din bani, am acceptat si de data asta daca selerul nu este de acord nici acum o sa-i trimit prin DHL si sa plateasca in mor%^^%$$ lui!


GRESIT!
Evidence or information on other websites or the message history will not be accepted.

Am incercat sa le arat ca un vanzator mi-a cerut bani in plus ca sa-mi trimita comanda, asta dupa ce mi-a dat un tracking de la alt bucurestean,  si i-a durut in cot, nu au luat in seama mesajele dar mi-au facut refund, intr-un final...
Am facut si plangere "mai sus" degeaba, mai am o incercare ca nu ma las pana nu vad cu ce a fost pedepsit vanzatorul...

Aniversary sale a fost pentru mine o mare teapa, trei vanzatori la care am folosit cupoane nu mi-au trimis comenzile, am stat ca fraierul sa expire trackingul fake ca sa pot face disputa si am pierdut si cupoanele pe care le-am cumparat cu puncte...
Plus inca unul cu care ma cert acum de vrea sa trimit inapoi robotul, la asta am avut cupon de 30$ + 10$ daca il pierd si pe asta chiar ca sa-i ia draq de chineji!

Așa zic și eu de fiecare dată și nu mă îvăț minte. Când au reduceri hop țop și eu să cumpăr chinezării!

#1617
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Eu n-am comandat nimic pe 11 nov, dar am luat chestii pana pe 8 si ceva dupa 17 nov. De ajuns au ajuns majoritatea dupa mai mult de 3 luni, oricum. Credeam ca evit blocajul...

#1618
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 19.03.2006
pachet china

Raport detaliat:
Data
(ZZ.LL.AAAA) Ora
(HH:MM) Starea trimiterii
19.05.2019 17:37 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
20.05.2019 14:48 In prelucrare - BSI Bucuresti
21.05.2019 15:22 Primit de la expeditor - BSI Bucuresti
21.05.2019 15:22 In prelucrare - BSI Bucuresti
21.05.2019 21:20 In prelucrare - BSI Bucuresti
22.05.2019 04:05 In transport - Plecat din BSI Bucuresti

---------------------------------------------------------------------------
pachet olanda
Data
(ZZ.LL.AAAA) Ora
(HH:MM) Starea trimiterii
22.05.2019 06:18 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
23.05.2019 10:22 Primit de la expeditor - BSI Bucuresti
25.05.2019 00:22 In prelucrare - BSI Bucuresti
25.05.2019 22:57 In transport - Plecat din BSI Bucuresti

-----------------------------------------------------------------------
cred ca aceste  doua pachete vin pe jos din buc cu autostopul ca in vama din baia-mare inca nu au ajuns nici unul

#1619
MihaiV1

MihaiV1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.01.2016
Nu stiu cum este la voi, dar astazi am primit un colet care este comandat de 2 saptamani, dar si altul de 3 luni +. Diferenta cred ca este modalitatea de trimitere, unul China Post Untracked (3 luni +) iar celalt Yanwen Economic ( 2 saptamani)...

#1620
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
da, se pare ca au revenit la sistemul anterior cand tot ce aterizeaza cu china post sta pe tusa peste luni, dar restul sunt inregistrate relativ rapid

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate