Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Disney+.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
1958 replies to this topic

#919
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
Nu au chat,cand o sa aiba incepatorii astia chat, undeva unde poti vb ii voi intreba, ca pe fb nu raspund ei la oricine si la orice intrebare, smecheri, zici ca s din PSD si astia.

#920
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010
Au chat online. Am vb eu zilele trecute. Nu pe Romania intradevar. Engleza nu e o problema la mine. Mi au dat si ticket number. Problema pot spune ca s-a remediat rapid. Am stat vreo 45 de min pe chat.

#921
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 06.05.2019

View Postcut3ryan, on 06 iulie 2022 - 22:35, said:

Interesant ca sezonul 3 din x files nu e tradus, noaptea mintii Posted Image
am facut eu 5 sesizari, fara efect, 2 in romana 3 in engleza (au bagat si sesizare scrisa in Romana)

Edited by ioni68939, 07 July 2022 - 13:07.


#922
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
Eu cand va zic ca ii doare fix in partea unde nu ajunge soarele de abonati....asta e sa treaca anul.

#923
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010
Cred ca Prime e lider la faza cu subtitrarile lipsa in romana. Cred ca jumatate din continut nu are sub in romana.

De ex le am facut sesizare ( 7 mail uri peste tot) pt Star Trek: Picard Sez 2 care este aparut de 6 luni minim si nici acum nu are subtitrare in romana. Sunt 70 de subtitrari in cele mai anoste limbi din lumea a 3 a dar in romana nu. Mi au raspuns la toate mail urile dar fara efect , ma trimit la casa de productie a serialului adica CBS. Acestia sunt in masura sa introduca sau sa modifice subtitrarile pe platforma lor. Ei ( Prime Video) cica nu , nu au nicio putere in acest sens. Cum vine asta nu stiu , e platforma ta , difusezi filmele dar nu tu introduci subtitrari la ele? Penibil. Faza e ca am incercat sa contactez CBS prin link urile date de catre cei de la Prime si…ciu ciu…aia au ceva gen doar pentru feedback si serialul mentionat mai sus nici nu se regaseste pe site ul lor sau in lista de programe din formularul de contact de pe site ul lor. Le am trimis totusi pe toate caile mesaje si nimic…. Si vorbim de un serial 2021-2022 deci recent la zi nu vechituri de acum 10 ani. In concluzie Disney e copil mic pe langa Prime in acest sens.

#924
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
Unde pot face o sesizare la D+ Ro?

#925
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

View Posteolianu, on 07 iulie 2022 - 16:01, said:

Cred ca Prime e lider la faza cu subtitrarile lipsa in romana. Cred ca jumatate din continut nu are sub in romana.

De ex le am facut sesizare ( 7 mail uri peste tot) pt Star Trek: Picard Sez 2 care este aparut de 6 luni minim si nici acum nu are subtitrare in romana. Sunt 70 de subtitrari in cele mai anoste limbi din lumea a 3 a dar in romana nu. Mi au raspuns la toate mail urile dar fara efect , ma trimit la casa de productie a serialului adica CBS. Acestia sunt in masura sa introduca sau sa modifice subtitrarile pe platforma lor. Ei ( Prime Video) cica nu , nu au nicio putere in acest sens. Cum vine asta nu stiu , e platforma ta , difusezi filmele dar nu tu introduci subtitrari la ele? Penibil. Faza e ca am incercat sa contactez CBS prin link urile date de catre cei de la Prime si…ciu ciu…aia au ceva gen doar pentru feedback si serialul mentionat mai sus nici nu se regaseste pe site ul lor sau in lista de programe din formularul de contact de pe site ul lor. Le am trimis totusi pe toate caile mesaje si nimic…. Si vorbim de un serial 2021-2022 deci recent la zi nu vechituri de acum 10 ani. In concluzie Disney e copil mic pe langa Prime in acest sens.
Nici Netflix nu prea are subtitrare la cateva chestii.. Nu stiu cum sta treaba cu subtitrarile sincer sa fiu. Ai dreptate oricum, Disney e mic copil! Au nici 2 luni cred, cu timpul vor baga subtitrare la orice! Prime e de cati ani si inca nu au ? :))) Asta e... Oricum, nu suntem singura tara la problema cu subtitrarile. In multe tari este problema asta. Acum mna, rabdarea este o virtute :)))

#926
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

View Postanelise, on 07 iulie 2022 - 16:05, said:

Unde pot face o sesizare la D+ Ro?
0800-890-471 asta e numarul lor sau poate gasesti rezolvarea aici https://help.disneyplus.com/csp

#927
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010

View PostLAURENTIUMAR, on 07 iulie 2022 - 18:12, said:


Nici Netflix nu prea are subtitrare la cateva chestii.. Nu stiu cum sta treaba cu subtitrarile sincer sa fiu. Ai dreptate oricum, Disney e mic copil! Au nici 2 luni cred, cu timpul vor baga subtitrare la orice! Prime e de cati ani si inca nu au ? :))) Asta e... Oricum, nu suntem singura tara la problema cu subtitrarile. In multe tari este problema asta. Acum mna, rabdarea este o virtute :)))

Problema este ca daca nu anunta nimeni atunci nici atat nu fac nimic ca nu stau ei sa se gandeasca la lipsa subtitrarii in romana. Cred ca nici nu au habar unde e Romania pe harta. Pe premiza nu zice nimeni nimic nu sunt probleme totul este ok.

#928
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QGs-5G3qVwk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#929
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005

View Posteolianu, on 07 iulie 2022 - 16:01, said:

Cred ca Prime e lider la faza cu subtitrarile lipsa in romana. Cred ca jumatate din continut nu are sub in romana.


Ori am eu ghinion, ori am nimerit pe aproate toate netritate. Eu estimez cam 25% titrate in romana.

#930
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010
Da , asa este. Cred ca am fost eu mai optimist. Dar avand in vedere ca platesc un 14 lei pe luna…. treaca-mearga.

#931
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003

View PostLAURENTIUMAR, on 07 iulie 2022 - 18:52, said:

0800-890-471 asta e numarul lor sau poate gasesti rezolvarea aici https://help.disneyplus.com/csp

Numărul de telefon este fara suprataxă?

#932
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 11.08.2019
Da, numerele cu 0800 sunt gratuite.

#933
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
:-?

Attached Files



#934
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Am o intalnit o chestie usor enervanta, sunt curios daca si la voi e la fel.

Ma uitasem aseara la The Simpsons, dupa ce se termina un episod ma scoate din full screen si trebuie sa apas eu la loc pe mouse ca sa il dau din nou modul full screen...

Asta se intampla pe PC, atat pe browser, cat si pe aplicatia nativa Disney+ pentru Windows 11.

La fel e si la voi?

Pana acum m-am uitat pe Disney+ doar pe televizor Samsung si acolo evident ca este ok.

#935
ARG1985

ARG1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 08.07.2018
Este la fel si e tare frustrant.

#936
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 06.09.2010
Enervant este la The Simpsons că sezoanele care erau 4:3 le upscaleaza de-an plea ,asa cum au fost transmise pe FXX (pe celebrele torrente). Mai bine le lasau 4:3 dar HD, cum este Star Trek TNG.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

2 members, 1 guests, 0 anonymous users

Colb, CABLE MAN

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate