Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 

Disney+.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
1950 replies to this topic

#901
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

 sashamiha, on 05 iulie 2022 - 14:56, said:



Am incercat sa derulez episod si din serie si din serial. Tot ramane ”agățat”
Am incercat prin browser
Suspecta faza. Logheaza-te din nou pe alt browser, nu stiu ce sa zic. La mine merge dupa ce derulez ultimul episod din serial. Eu cred ca vor remedia asta incet, dar sigur! Asa cum au bagat si tab-ul cu in curand! Vedem acum.

#902
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 13.03.2016
Pe aplicatia de Android nu pot face sa dispara de tot caseta neagra in care este incadrata subtitrarea,nici nu gasesc setarile de subtitrari

#903
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,295
  • Înscris: 11.08.2019
Citisem că pe android preia setările de titrare din telefon sau tv. Deci caută captions/subtitrări la setările tv/telefonului și modifică de acolo.

Edited by -TINO-, 05 July 2022 - 21:57.


#904
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 13.03.2016
Am facut asta de pe un laptop,nu dispare de tot,inca se mai vede caseta

#905
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,360
  • Înscris: 02.06.2020
A intrat serialul FX “Pistol”.

#906
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

 -TINO-, on 05 iulie 2022 - 21:56, said:

Citisem că pe android preia setările de titrare din telefon sau tv. Deci caută captions/subtitrări la setările tv/telefonului și modifică de acolo.
dap, la accesibilitate

 sorin96, on 06 iulie 2022 - 08:07, said:

Am facut asta de pe un laptop,nu dispare de tot,inca se mai vede caseta
hmmmm. fa o poza si arata-ne setarile cel mai bine

App, recomand sa vedeti * The Darkest Minds * si * Chronicle * ! Sunt super faine. La * Chronicle * stilul de filmare cand sunt scene de actiune este genial!

Edited by LAURENTIUMAR, 06 July 2022 - 12:41.


#907
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 13.03.2016
Pe laptop nu apare,insa pe telefon si Chromecast inca apare doar ca e transparenta si eu vreau sa nu mai apara deloc si sa pun la subtitrare efectul de umbra
O sa incerc mai tarziu sa fac screenshot la telefon si o poza de la laptop si Chromecast

#908
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 10.12.2018
In curand, Pinocchio, film, 2022. Bucurie pentru cei mici si poate si pentru cei mari. Regizor Robert Zemeckis. Ma uit la distributie. Distributie de exceptie: Tom Hanks-Geppetto, Benjamin Evan Ainsworth - voce Pinocchio,  Luke Evans- Vizitiul,  Joseph Gordon-Levitt - voce Greierele,  Keegan-Michael Key - voce Vulpoiul, Cynthia Erivo - Zana Albastra. Pauza. Ma uit inca o data sa vad cine joaca rolul Zanei Albastre. Am vazut bine de prima data, chiar ea, Cynthia Erivo. Zic ok, e doar un rol, inteleg ca asta e trendul, dar totusi, ma gandesc cum le voi explica celor mici ca zana s-a transformat intr-o “pantera neagra” de toata frumusetea. Noroc ca e tot blonda!

#909
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

 RFL, on 06 iulie 2022 - 15:02, said:

In curand, Pinocchio, film, 2022. Bucurie pentru cei mici si poate si pentru cei mari. Regizor Robert Zemeckis. Ma uit la distributie. Distributie de exceptie: Tom Hanks-Geppetto, Benjamin Evan Ainsworth - voce Pinocchio,  Luke Evans- Vizitiul,  Joseph Gordon-Levitt - voce Greierele,  Keegan-Michael Key - voce Vulpoiul, Cynthia Erivo - Zana Albastra. Pauza. Ma uit inca o data sa vad cine joaca rolul Zanei Albastre. Am vazut bine de prima data, chiar ea, Cynthia Erivo. Zic ok, e doar un rol, inteleg ca asta e trendul, dar totusi, ma gandesc cum le voi explica celor mici ca zana s-a transformat intr-o “pantera neagra” de toata frumusetea. Noroc ca e tot blonda!
Asta-i lumea in care trăim! Cum ziceam si acum o luna despre faza asta. Sa vezi filme vechi bune facute in ziua de azi, pfoai... Asta e. Daca nu puneau o persoana de genul in Pinocchio, mare cancel ce își luau :))))

Am vazut ca multi au probleme cu subtitrarea, ca nu le apar setarile. La Android ( tv si telefon ) si PS4, setarea pentru subtitrare este la accesibilitate in setarile dispozitivului! In schimb, pe televizorul Samsung, setarile la subtitrare sunt direct sus in dreapta! Am scris chestia asta din nou ca poate cauta cineva pe google ceva setari si ajunge pe aici :))

#910
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018

 iZet, on 05 iulie 2022 - 13:53, said:

La fel procedezi si la seriale, doar ca derulezi ultimul episod al serialului.

Faza aici e că-ți dă recomandări…

#911
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 06.05.2019
Vreo recomandare de serial in genul la crima?
Astea date pe la tv si mai cunoscute gen true detective, capitani etc le-am vazut.

#912
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,360
  • Înscris: 02.06.2020

 ioni68939, on 06 iulie 2022 - 18:47, said:

Vreo recomandare de serial in genul la crima?
Astea date pe la tv si mai cunoscute gen true detective, capitani etc le-am vazut.

Autopsia crimei

#913
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

 ioni68939, on 06 iulie 2022 - 18:47, said:

Vreo recomandare de serial in genul la crima?
Astea date pe la tv si mai cunoscute gen true detective, capitani etc le-am vazut.
Minţi criminale

#914
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
Recomand sa va uitati si la The Punisher ! E genial! Eu nu l-am vazut pe Netflix cand a fost.. Am vazut ca are o nota mare pe IMDB si am zis sa ii dau o sansa si am terminat deja primul sezon! GENIAL! Trebuie sa ma apuc si de sezonul 2 si am citit ca si sezonul 3 e pe cale sa se faca! Am ramas uimit cand am vazut cum e serialul.. Nu ma asteptam sa fie asa fain!

#915
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
Abia astept sa apara si Prey! Pare genial din trailer!

Attached Files


Edited by LAURENTIUMAR, 06 July 2022 - 21:28.


#916
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,791
  • Înscris: 04.04.2008
Interesant ca sezonul 3 din x files nu e tradus, noaptea mintii :)

#917
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 05.05.2006
Nici sezonul 2 ( exceptie ep.1 si 2 din sez. 2) din O familie moderna nu e tradus.....

Edited by Jimnmy, 06 July 2022 - 22:41.


#918
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

 cut3ryan, on 06 iulie 2022 - 22:35, said:

Interesant ca sezonul 3 din x files nu e tradus, noaptea mintii Posted Image
Fa-le o sesizare sau ceva.

Nu stiu daca au chat si pe Romania precum e si in alte tari fara sa fii nevoit sa ii suni.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate