Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

chirie garsoniera

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#55
goldstreing

goldstreing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 04.10.2018
Zi și de alea confort 3 unde ai stat adică în astea.

https://www.google.c...!7i13312!8i6656

Edited by goldstreing, 02 November 2018 - 15:45.


#56
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
"Nush" nici eu, dar eu cred ca sunt mai mari chiriile în zona aia, de aia cred ca e ceva ciudat cu garsoniera.
...ca fapt divers, se iau 400e/luna ceva mai departe de alba Iulia, la baba Novac, stie Marin-ion unde, tot garsoniera cu suprafața mare. Poate alții nu știu sa negocieze.

#57
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017

View Postgoldstreing, on 02 noiembrie 2018 - 15:43, said:

Zi și de alea confort 3 unde ai stat.

cand eram mai  tanar cum m-am angajat am stat si in alea de pe Moise Nicoara o perioada , nu -i nici o rusine . Dadeam 120 de euro pe luna dar ...dar.. mai mult jumate de an eram plecat in delegatii in afara tarii unde stateam deobicei la hoteluri 3-4 stele .

#58
goldstreing

goldstreing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 04.10.2018
nepot - Este real ce scrie el, este chirie cerută de unul ca mine și de aia este mică.

snach - Și atunci de ce zici de unul ca mine că face foamea când tu ai stat în mizeriile alea infecte, milionarule?

Edited by goldstreing, 02 November 2018 - 15:49.


#59
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 12.06.2017

View Postgoldstreing, on 02 noiembrie 2018 - 15:47, said:

snach - Și atunci de ce zici de unul ca mine că face foamea când tu ai stat în mizeriile alea infecte, milionarule?
Tin minte ca unul din vecini de pe Moise Nicoara parca in fata blocului de garsoniere confort 2 un Porche Cayene nu are a face unde stai . Tu esti sarac ca vb mult si prost tie ti-am zis sa sustii ceea ce spui cu un mic pariu de 1000 de euro, dar numa gura de tine  evident

#60
goldstreing

goldstreing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 04.10.2018
Dacă erai om important mă întâlneam cu tine și veneam cu brigada care mergem la executări din care 2 umblăm și prin tribunale, miliardarule și ajungeai sigur-sigur la secția 10.

Cred că habar nu ai de cine te loveai dacă veneam.

Edited by goldstreing, 02 November 2018 - 16:07.


#61
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017
Nu va mai certati, sunt garsoniere si garsoniere.....unele in care te mananca gandacii, cum zicea cineva mai sus, altele in care te trezesti cu sobolanii pe hol, printre picioare, pe intuneric, ca vecinii batrani , cu pensii mici , nu prea schimba becurile cand se ard.
La noi in oras se cumpara intr-o veselie camere de camin din fostele camine de nefamilisti (construite 1966-1970), fara baie si bucatarie, ca erau la comun si incropesc ei intr-o nisa o bucatarie , cica, mai pun si un wc si o inchiriaza.
Dar in acel bloc stau si alte familii la comun, cu miros de wc. si mancare si normal sobolani, galagie si toate cele ( cam 3-4 intr-o camera).
Deci, sa fim seriosi , daca imi scrie pe forum un chirias dintr-o astfel de garsoniera ca el plateste, nu stiu, 300 lei sau 400 lei chirie  si eu lacomul nu sunt multumit cu 100 E........pai nu vorbim aceeasi limba.
Am spus de la inceput cand e facuta garsoniera, locul ( aerisit, langa zona de case, central) , bloc de 4 etaje, cu apartamente si o garsoniera pe etaj, etc, etc....ce naiba compari mere cu pere.
De asta eu voiam sa o imbunatatesc, ca in zona asa sunt preturile, cam 170-200-250 E, depinde de amenajare,  dar e cam cum spuneti voi, au chiriasi 1 an si poate 3-4 luni - nu au, apoi dupa fiecare trebuie curatenie, reparatii, asa ca am decis sa mai asteptam.

Toti mi-ati dat sfaturi bune si va multumesc.
Goldstreing, asa fac si acum cu intretinerea si urmaresc pe conturile deschise la gaz si apa cand platesc facturile.   Doar la CEZ nu pot face cont, dar ma gandesc ca aia le opresc curentul daca nu platesc.

#62
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Faza cu curentul, ei pot da indexul mic si platesc factura minuscula care vine, nu le taie nimeni curentu. A patit-o matusimea cu dracii de chiriasi...

#63
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017
Hopaaaa !  La asta nu m-am gandit Posted Image
Ia sa sun eu luni la cez.

#64
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005

View PostJm3k3ritza, on 02 noiembrie 2018 - 19:36, said:

Faza cu curentul, ei pot da indexul mic si platesc factura minuscula care vine, nu le taie nimeni curentu. A patit-o matusimea cu dracii de chiriasi...
Nu știu cum e cu cez-ul, dar în București la cateva luni (3 cred) citesc ei si fac o regularizare, nu poti un an sa dai tu indexul.

#65
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
La Enel se poate... Nu sunt din Craiova insa as sta cu ochii in 4...

Edited by Jm3k3ritza, 02 November 2018 - 22:53.


#66
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
sfantu' depozit rezolva toate astea temeriiiiii.
si nu mai trebuuuuuiee sa panadesti lunaaar toate aceaste cheltuieli marunte ce apar cu voie sau fara de voieeeee

amiiiiin

#67
goldstreing

goldstreing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 04.10.2018
La ENEL în București este la 6 luni citirea și pozarea contoarelor și se face regularizarea. A fost la 3 luni până acum vreun an.

#68
goldstreing

goldstreing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 04.10.2018
Inițiator - Ca să nu ai probleme la curent poți să plătești o sumă mai mare în avans, cam cât crezi că este consumul pe 6 luni și lunar iei de la chiriași suma facturată lunar care se scade din suma mare pe care ai plătit-o în avans.

Edited by goldstreing, 03 November 2018 - 10:33.


#69
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017
La noi se face regularizare la 3 luni, dar ma gandesc ca poti sa nu platesti toata suma care vine pe factura, asa incat, daca platesti ceva, ei nu opresc curentul.
Cel mai sigur e sa suni la Cez la 2-3 luni , sa vezi cum stai.
E rau daca ai chiriasi pusi pe pacaleala, trebuie supravegheati tot timpul.
Sper ca astia ai mei, sa nu fie asa.

#70
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Eu intr un an și jumate am fost de doua ori la ei..factura la gaze îmi vine pe mail..banii mi i pun in cont ..de ce sa deranjez chiriasii?auzi 😂verificări, tot felul de prostii.. altceva nu am de făcut decât sa mi păzesc chiriasii!!! Și dacă nu plătesc și pleacă asta e!!!!!

#71
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017
Bobitoi, banii iti vin in cont si factura pe mail, asta nu e tot control ? Si intretinerea, nu o controlezi daca o platesc ?
Ia lasa tu factura pe mana lor si plata la fel, chiar nu i-ai verifica deloc ?
Tu asa te-ai inteles cu ei, eu i-am lasat asa cum au fost invatati cu vechiul proprietar, nu am facut schimbari.

In ceea ce priveste Si daca nu platesc si pleaca asta e !!!! .... parca n-as vrea sa aud asa ceva.
Ai putea sa nu te duci deloc intr-un an si jumatate, ce atata paza.

#72
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Banii îmi vin in cont tocmai sa nu  fac drumuri după ei!iar in legătura cu factura le fac captura la factura și ei o plătesc .. iar la întreținere nu M am uitat niciodata intr un an și jumătate . Sa stii ca nu toți chiriasii sunt panarame.. o singura data M au sunat ca ii deranja salteaua la pat! Am schimbat o și asta e..și încă o data , dacă nu plătesc asta e!!! Chiar crezi ca ți iei bani de pâine din chiria la oamenii aia?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate