Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Dosar bursa sociala

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Hypocrisy

Hypocrisy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 25.07.2011
Salut. Vreau sa-mi depun dosar pentru bursa sociala, si nu inteleg cateva lucruri.

Sunt singur la parinti, tatal meu are un SRL, mama nu lucreaza. Prin urmare, tata trebuie sa mearga la Finante sa scoata documentul cu venituri, eu trebuie sa ma duc la notar sa declar pe propria raspundere ca nu am venituri. Mama ce face? Deasemenea, trebuie sa scoata si declaratie cum ca nu are venituri agricole, din chirii, etc, sau e de ajuns documentul de venit de la Finante? Punctul 6 iara nu-l inteleg.

Aici sunt actele necesare:

Spoiler

Edited by Hypocrisy, 11 October 2018 - 17:52.


#2
Blue_Sky_Everyday

Blue_Sky_Everyday

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 12.05.2018
Descurajare voita,multi renunta in favoarea birocratiei.
Eu pentru copii mei fiindca nu am nici o palma de pamant,am complementara. Ce crezi? La 3 luni dosar nou,acte,fisc si drumuri la oras.
Vivat democratia!!!

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 Hypocrisy, on 11 octombrie 2018 - 17:50, said:

Salut. Vreau sa-mi depun dosar pentru bursa sociala, si nu inteleg cateva lucruri.
Cum a zis userul mai sus, incercarea de a incuraja oamenii sa renunte a intocmi dosarul pt. bursa socila.
Sfatul meu e sa pui in dosar toate, dar absolut toate hartiile necesare cat si cele nenecesare !

Asa nu dai motiv alora sa iti respinga cererea/dosarul  Posted Image

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Taicato cu srl si vrei bursa sociala ? Posted Image)) Sau e srl din ala ce merge pe minus in fiecare an ? Posted Image  Masina cred ca valoreaza peste 15k euro si mai vrei bursa Posted Image

Revenind la subiect:
-maica-ta trebuie sa mearga la notar sa dea o declaratie pe proprie raspundere ca nu realizeaza venituri, la fel si tu.
-hartie de la anaf cu veniturile, dupa ce ai dosarul trebuie sa mergi la primarie pentru a se face ancheta sociala din cate stiu.
-din cate stiu ai nevoie si de la masina ceva certificat fiscal sau copie dupa certificatul masinii , nu se specifica exact, doar ca sa nu iti dea bursa.

E de cct toata treaba asta , foarte multe hartii, multe drumuri, stat la rand, oameni care nu au chef sa te ajute, etc.

Edited by TruculMagic, 11 October 2018 - 18:48.


#5
Hypocrisy

Hypocrisy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 25.07.2011

 TruculMagic, on 11 octombrie 2018 - 18:47, said:

Taicato cu srl si vrei bursa sociala ? Posted Image)) Sau e srl din ala ce merge pe minus in fiecare an ? Posted Image  Masina cred ca valoreaza peste 15k euro si mai vrei bursa Posted Image

Revenind la subiect:
-maica-ta trebuie sa mearga la notar sa dea o declaratie pe proprie raspundere ca nu realizeaza venituri, la fel si tu.
-hartie de la anaf cu veniturile, dupa ce ai dosarul trebuie sa mergi la primarie pentru a se face ancheta sociala din cate stiu.
-din cate stiu ai nevoie si de la masina ceva certificat fiscal sau copie dupa certificatul masinii , nu se specifica exact, doar ca sa nu iti dea bursa.

E de cct toata treaba asta , foarte multe hartii, multe drumuri, stat la rand, oameni care nu au chef sa te ajute, etc.


Cateodata mai merg si SRL-urile prost... si nu doar in acte. Cum dumnezo sa le trebuiasca copie dupa certificatul masinii? Copie dupa bonul de la masina de spalat nu le trebe?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate