Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Cum treceți peste zilele grele?

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Htngf, on 10 octombrie 2018 - 18:30, said:

voi cum treceți peste ele?
Ma gandesc la zilele cand nu voi mai putea face nici ce pot azi asa ca trag cu bucurie sa traiesc acum ce nu voi mai putea atunci.

Edited by neagu_laurentiu, 10 October 2018 - 21:00.


#38
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

 pasilla, on 10 octombrie 2018 - 20:58, said:

Nu nene, sala, proteine, suplimente....Posted Image

Dar ce nu poti sa faci sala si sa iti iei proteina din carne sau cum... iti e rusine?

Suplimentele sunt optionale.

Edited by -Jinx-, 10 October 2018 - 21:03.


#39
belena6

belena6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 03.08.2010
Cand plec acasa de la munca, imi sun o prietena (care este plangacioasa rau) si o las pe ea sa se planga de toate cele si dintr-o data simt ca ziua mea nu a fost chiar atat de rea prin comparatie.
Apoi ajung acasa, beau o bere si citesc pe softpedia ca altii sunt mai obositi si asta ma face sa ma simt mai odihnita.

P.S: Eu nu ma chinui sa ma duc dupa bere seara. Iau din weekend pt toata saptamana in avans ;)

#40
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 -Jinx-, on 10 octombrie 2018 - 20:12, said:

14 ore e exceptia de la regula...in general lucrez 10

Ca si bonus lucrez doar 7 luni pe an....restul de 5 am vacanta (platita cu acelasi salariu)
Si ce lucrezi?

Edited by YourFan, 10 October 2018 - 22:06.


#41
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,444
  • Înscris: 10.08.2005

 Htngf, on 10 octombrie 2018 - 18:30, said:

Este 19:27 și mă simt scurs de orice putere, stau in statie la autobuz și mă gândesc că am avut cam multe zile grele, așa că la modul sincer mă gândesc voi cum treceți peste ele?
trage adanc aer in piept
Inspira, expira, maine poate fi mai rau.

#42
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Zile grele ? Am avut de facut o asigurare de 600 de mii de euro, cu cel de la asigurari in spatele meu. Mi-a f...t doua saptamani de nu mai stiam de mine. Astazi a fost mai brutal ! O alta mizerie de 400 de mii, om pe cap, constatari, nervi, mizerie,stres, pana le-am spus ca la ora trei mi se termina programul si aterizez direct pe canapea cu o bere in mana. Cand ajung la usa, las problemele acolo. Dimineata le iau direct de la iesirea din casa.
In fiecare vineri ma cam imbat-ametesc si imi ridic moralul : P..a mea, se poate si mai rau !

#43
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

 YourFan, on 10 octombrie 2018 - 21:37, said:

Si ce lucrezi?

Middle management... am multe zile mai grele decat a multora :)

Attached File  IMG_20181010_221108.jpg   311.93K   32 downloads

Edited by -Jinx-, 10 October 2018 - 22:35.


#44
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Si o priveliste mult mai frumoasa...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AHrCI9eSJGQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Sportul functioneaza cel mai bine, orice sport. O jumatate de ora de alergare sau o ora de bicicleta sunt perfecte. La fel de bine functioneaza si mersul la sala, daca nu ai unde, o pereche de gantere acasa sunt la fel de bune. Chiar si mersul pe jos si plimbarea pana la mall sau supermarket sunt bune.

Daca ai mai mult timp liber, cauta un club de arte martiale, acolo faci foarte mult cardio si te aduce si in forma fizica imediat.

#46
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
YourFan: adica pe scurt....
pleaca dar este posibil sa nu se mai intoarca....

#47
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012

 -Jinx-, on 10 octombrie 2018 - 22:24, said:

Middle management... am multe zile mai grele decat a multora Posted Image

IMG_20181010_221108.jpg

adică barcagiu pe tanker?

 devil_blade, on 10 octombrie 2018 - 20:01, said:


Recomand un animal de companie...cand vi acasa obosit nimic nu se compara cu o plimbare pe afara daca ai,cu un caine sau in casa cu o pisica.

sunt uimit că există doar un singur răspuns de acest gen!!!

scărpinatul unui cățel de-stresează mai mult decât vă-nchipuiți (mai ales că se poate face cu o bere-n mână și partenera pe celălalt picior!!!)

#48
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018
Povestioara.
Era odata un imparat mare si tare cu oleaca de figuri in el si ala i-a chemat la palat pe toti inteleptii din imparatie. I-a strans gramada si le-a spus ca au la dispozitie o zi in care sa-i faca un inel pe care atunci cand il priveste si e suparat sa se inveseleasca iar atunci cand il priveste si e vesel sa se intristeze. Daca reusesc sa-i faca inelul pot primi ce doresc ei iar daca nu... le scade inaltimea cu un cap Posted Image . S-au scarpinat ei prin toate locurile si intr-un final unul din ei a spus ca isi ia el responsabilitatea de a rezolva problema. A doua zi i-a dus imparatului un inel simplu pe care scria : SI ASTA VA TRECE.

#49
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009

 -Jinx-, on 10 octombrie 2018 - 22:24, said:



Middle management... am multe zile mai grele decat a multora :)

IMG_20181010_221108.jpg
știu ce zici.

Attached Files


Edited by Michele-, 11 October 2018 - 13:35.


#50
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 sorin147, on 10 octombrie 2018 - 19:03, said:


+1 la bere.
Acu ma duc sa mai iau una, sa am si maine. :)

     La 3 litri.

#51
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Nee!
D-aia cumpar cand e rost de treaba si are cadere mare. Acum ma multumesc cu d-aia la 0.75. :)
Si aseara n-am mai luat, mi-era teama ca ajung in parc si tre' s-o car, asa ca am carat doar ambalajul papusii.

#52
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
Când am mai simțit nevoia sa ma descarc ori m-am dus la sala sau la piscina și am lucrat complet detașat de lumea exterioara cu telefonul închis fără sa ma bag cu nimeni în seama ori am făcut un experiment
Ce Busuioaca de Bohotin merge cel mai bine cu înghețata? După ce am luat de la Huși, Vincon Vrancea și Basilescu am ajuns la o concluzie. Nu va zic care tre sa o descoperiți singuri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate