Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Cum treceți peste zilele grele?

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Păi eu nu trec peste ele, ci ele trec peste mine :)

Glumesc, zilele grele le treci cu zile mai bune.

#20
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TUDNRU_tv6A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-RhI1vERr-0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by pasilla, 10 October 2018 - 19:40.


#21
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

View PostHtngf, on 10 octombrie 2018 - 18:30, said:

Este 19:27 și mă simt scurs de orice putere, stau in statie la autobuz și mă gândesc că am avut cam multe zile grele, așa că la modul sincer mă gândesc voi cum treceți peste ele?
Iti trebuie o sursa de energie in special psihica. Caut-o.

#22
zakhischneur

zakhischneur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 16.08.2018
Jocuri.....
Mai o carte, mai un film,....ceva muzica.

Gasesti mereu ceva care sa te distraga de la depresie si realitatea crunta in care traiesti.

#23
devil_blade

devil_blade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2018

View PostHtngf, on 10 octombrie 2018 - 18:30, said:

Este 19:27 și mă simt scurs de orice putere, stau in statie la autobuz și mă gândesc că am avut cam multe zile grele, așa că la modul sincer mă gândesc voi cum treceți peste ele?

Recomand un animal de companie...cand vi acasa obosit nimic nu se compara cu o plimbare pe afara daca ai,cu un caine sau in casa cu o pisica.

#24
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017

View Post-Jinx-, on 10 octombrie 2018 - 19:07, said:

Daca sunt epuizat de munca(sunt zile cand muncesc 14 ore) putina mancare un dus si somn.
Daca sunt stresat/obosit mental ma duc la sala....ai fi surprins cat de bine iti fac hormonii care sunt eliberati dupa un antrenament cu greutati
Daca sunt doar suparat pe viata fac un lighean de popcorn si ma uit la un film bun cu nevasta


nu va inteleg.

eu merg la munca sa ma odihnesc si sa revin acasa relaxa

14 ore de lucru, wtf ... dupa aia mergeti pe aria medicala sa va plangeti de pb de sanatate si la pensii sa vedeti cat mai aveti de sclavit


sunteti reali?

#25
ljngbx

ljngbx

    Bau!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,301
  • Înscris: 04.01.2017
cand am o zi cu adevarat grea intru intr-un fel de transa. in primul rand imi dispare complet pofta de mancare. apoi apar gandurile suicidale. apoi ma ia un somn ciudat, e un fel de letargie. de obicei dupa somnul ala ciudat imi revin usor, usor.

#26
devil_blade

devil_blade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2018

View Postmediasick, on 10 octombrie 2018 - 20:06, said:



nu va inteleg.

eu merg la munca sa ma odihnesc si sa revin acasa relaxa

14 ore de lucru, wtf ... dupa aia mergeti pe aria medicala sa va plangeti de pb de sanatate si la pensii sa vedeti cat mai aveti de sclavit


sunteti reali?

Si cam ce lucrezi tu?

#27
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,178
  • Înscris: 27.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dI0a4BskN20?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

View Postmediasick, on 10 octombrie 2018 - 20:06, said:

nu va inteleg.

eu merg la munca sa ma odihnesc si sa revin acasa relaxa

14 ore de lucru, wtf ... dupa aia mergeti pe aria medicala sa va plangeti de pb de sanatate si la pensii sa vedeti cat mai aveti de sclavit


sunteti reali?

14 ore e exceptia de la regula...in general lucrez 10

Ca si bonus lucrez doar 7 luni pe an....restul de 5 am vacanta (platita cu acelasi salariu)

Ce zici....e bine?

P.S. sunt mai sanatos la 31 de ani decat am fost toata viata si mai in forma din punct de vedere fizic asa ca nu am ce cauta pe aria medicala

Edited by -Jinx-, 10 October 2018 - 20:22.


#29
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,251
  • Înscris: 06.01.2007
La 31 de ani eram si eu sanatos. La 32 mi-au iesit pentru prima data analizele mai prost. Si de-atunci in fiecare an ies la fel de prost.

#30
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostHtngf, on 10 octombrie 2018 - 18:30, said:

Este 19:27 și mă simt scurs de orice putere, stau in statie la autobuz și mă gândesc că am avut cam multe zile grele, așa că la modul sincer mă gândesc voi cum treceți peste ele?
Teoretic ?
te spanzuri de becul cu incandescenta.

Practic ?
- mananci sanatos;
- dormi;
- faci sport / sala;
- te relaxezi plimbandu-te prin parc, citind o carte, vizionand un film....facand dragoste;
- faci injectii cu serotonina sau iei pastile cu sau fara reteta ce iti creste serotonina, dopamina si noradrenalina care au un impact puternic asupra dispozitiei, emotiilor si comportamentului unei persoane.

#31
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
ce nseamna zile grele?

#32
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

View Postmaccip, on 10 octombrie 2018 - 20:27, said:

La 31 de ani eram si eu sanatos. La 32 mi-au iesit pentru prima data analizele mai prost. Si de-atunci in fiecare an ies la fel de prost.

Varsta e mai putin importanta. Cat muncesti pe zi e si asta relativ irelevant.

Mai important e ce mananci cat dormi si daca faci sport. 8 ore de somn pe zi, cat mai putine mancaruri rafinate/procesate/din comert si cat mai multe alimente integrale si cat mai putin procesate si niste sport cu greutati de 3 ori pe saptamana si ai sa fii surprins cum se schimba analizele,energia si dispozitia

Edited by -Jinx-, 10 October 2018 - 20:35.


#33
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,251
  • Înscris: 06.01.2007
Muncesc.. variabil. Am zile in care muncesc peste 14 ore ore, am zile in care muncesc 0 ore. In medie .. pe la 6 ore/zi.

Sport nu fac, decat ca merg pe jos poate ceva mai mult decat media. N-am masina. Oricum, sa faci sport de dragul de a face sport mi se pare gay.
Mancare mananc ce mi se pune in farfurie. Dar nu ma plang, e OK.
Sport cu greutati nu fac, mi se pare gay sa respir intens pe un metru patrat de podea. Mi-e frica tare sa nu ajung gay, de-aia nu fac.

#34
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

View Postmaccip, on 10 octombrie 2018 - 20:44, said:

...., sa faci sport de dragul de a face sport mi se pare gay.
Mancare mananc ce mi se pune in farfurie.....

Eu cred ca e mai gay ca la 40 de ani sa nu iti mai vezi penisul de burta si sa ai tate mai mari decat nevasta....dar na...e doar parerea mea.

Nu conteaza numai cati ani traiesti....mai conteaza si calitatea vietii pe care o traiesti

Edited by -Jinx-, 10 October 2018 - 20:57.


#35
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Post-Jinx-, on 10 octombrie 2018 - 20:56, said:

Eu cred ca e mai gay ca la 40 de ani sa nu iti mai vezi penisul de burta si sa ai tate mai mari decat nevasta....but hey...that's just me.
Nu nene, sala, proteine, suplimente....:)

#36
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
nu e neapărat sa ai burta mare.. poate ai penisul mic..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate