Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

NOU la Digi Cablu (5.10.2018): Bollywood TV, Epic Drama, M 5 și Radio România Actualități

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#163
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
Decat BOLLYWOOD TV, mai bine BOLLYWOOD Classic TV, in ce ma priveste.


DISCOVERY-urile inca au Tarife relativ mari,
raportat la Continutul in genere slab -din Ultimii Ani, cu Exceptia a vreo 3 Canale.


S-a mai explicat, Voalat, si Sporadic,
De Ce practic Nu intra INVESTIGATION DISCOVERY sau CRIME & INVESTIGATION,
dar in fine...

#164
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 18.06.2009
Au intrat si TVR-urile regionale pe digital ?

#165
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Doar  TVR Iași.
Atenție: TVR Iași trebuie retransmis obligatoriu în județele: Iași, Vaslui, Neamț, Vrancea, Galați, Botoșani, Suceava și Bacău.

#166
Laurentiu005

Laurentiu005

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 31
  • Înscris: 31.08.2018
Cartoon Netowork a revenit la formatul 16:9 de astazi,aseara a fost o eroare/o greseala în timp ce bagau ei acele canale noi in grila,avea semnalizarea 16:9 dar formatul de imagine 4:3,cu bari sus si jos,pe Digi Online era transmis corect in continuare in 16:9 !! @queens_

#167
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,856
  • Înscris: 07.07.2009
Aici se discută despre canalele noi.
În ceea ce privește Epic Drama: acest canal nu e măsurat deci nu se știe ce audiență are. Dacă și un post Viasat e "mizerie" atunci "no comment".


#168
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
Bollywood TV are reclame, si are audiente bune chiar si cand nu era la RCS in grila. Acum ca e la RCS sunt sigur ca o sa le explodeze audienta. De marit pretul pt postul asta nu o sa se puna problema.. apropo, Discovery vinde publicitate pe postul asta. Ma rog, postul isi are restul, pe nisa asta nu exista in grila, iar vorba cuiva de aici, e aur comparat cu altele...

Epic Drama nu are reclame, sunt numai seriale, unele date si pe alte posturi, am vazut un serial dat pe Happy care e si pe Epic.

De Discovery sa vorbim e cale lunga... dar din cate am inteles se semneaza contract cu ei pe 2 ani, asadar poate inainte de revelion va treziti cu surprize. In legatura cu posturile lor de calitate, Science ramane inca primul, ID e la fel, foarte bun dar are multe promo.uri, la fel ca C&I, AP si el e bun, si diferit fata de V Nature si Nat Geo Wild, unele emisiuni sunt ff interesante. Din pacate DTX e cam plin de reluari, si cam neinteresant... masini, barbosi, tatuaje.. World/Civilisation sunt parfum fata de DTX. Mai e si Showcase HD care e un fel de best-off care da emisiuni de pe toate posturile cu exceptia DTX. Toate Discoveryurile in HD au Dolby si se vad fff bine.

AMC nu are ce cauta intr.un pachet extra, are reclame, subtitrarea e urata si unele filme se dau si pe FilmCafe... sa lase naiba din pret ca.si scot banii pe publicitate daca intra la RCS.

#169
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016

 ronuquet, on 06 octombrie 2018 - 12:58, said:

Bollywood TV are reclame, si are audiente bune chiar si cand nu era la RCS in grila. Acum ca e la RCS sunt sigur ca o sa le explodeze audienta. De marit pretul pt postul asta nu o sa se puna problema...
Și Bollywood HD costă sau de ce nu l-au adăugat? Că e la fel ca și cel SD.

#170
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
Din pacate in Romania versiunile HD inca se mai taxeaza, chiar daca programul e acelasi. Asta tine de operator sa oblige posturile sa dea versiunea HD impreuna cu cea SD, iar Digi are cea mai mare putere avand cei mai multi abonati. Acum nu stiu daca Bollywood a cerut bani in plus pt versiunea HD..


#171
alexmorph3us

alexmorph3us

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 20.01.2007
Pacat ca Epic Drama nu e introdus si in varianta HD. Chiar, mi-e greu in 2018 sa mai urmaresc ceva in SD.

Edited by megafanro, 06 October 2018 - 15:03.


#172
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
@alexmorph3us : tot exista zvonuri in legatura cu o noua frecventa care se pregateste saptamanile astea.... probabil acolo ar trebui sa fie si HD-urile mult dorite.

S-a intamplat ”ghinionul” ca Antenele sa iasa din must-carry, provocand o reactie in lant, si asta a implicat o intreaga frecventa, unde au intrat Happy HD si ZU HD in urma contractului semnat cu Intact, iar Travel Mix, TV Sud Est, Alfa&Omega, Credo TV, eStrada, Telestar au intrat datorita faptului ca au urcat in pozitii, iar DIGI nu a mai avut de ales.

Cand v-a disparut pe analogic un post de pe langa 500 Mhz, atunci sa stiti ca urmeaza sa intre ceva...

#173
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
TVR Iasi a intrat pe digital din cate am inteles.

#174
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
TVR Iasi

Ciudat ca nu au intrat si restul de TVR doar Iasi.

#175
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018
Poate nu așteptăm 2 săptămâni după EPG pe posturile astea. E aiurea să verific Cinemagia, deși am telecomanda în mână.

#176
inter07

inter07

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.10.2018
canalele mai sus mentionate sunt prezente si in grila rds  dt severin

#177
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018
Dacă la un moment dat începusem să critic Epic Drama pentru că are prea multe seriale pentru femei și cele pe care le are nu sunt pe gustul meu, după 2 zile de când e în grilă am început să îl consider unul dintre canalele mele favorite. Eu îl așteptam cu gândul la Murdoch și poate pentru vreuna din recomandările făcute de Kalman pe topicul dedicat, dar văd că m-au "prins" mai multe decât mă așteptam.

Aseară am prins finalul din Murdoch, un episod din Miss Fisher, unul din Bewulf, altul din Borgia și o parte din Turn, dar am adormit. Azi am văzut un episod din Endevour, care, btw, are 1h 30 min. Harlots nu-mi place și văd că episodul dd aseară e și acum.

Mama e mare fana DIGI Film, TNT, Paprika și a serialelor indiene/turcesti. Aseară am sunat-o să o anunț de BO, dar am uitat să-i zic și de Epic Drama. Azi am trecut pe la ea și se uita la Musketeers și a inceput să mă "certe" că nu i-am zis și de el, că îi place mai mult decât DF și TNT pentru că se saturase de reluări și de reclame.

#178
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 24.05.2014
Frecvente noile canale:GALATI-BRĂILA-TECUCI:

-Bollywood TV, frecventa 370000 Khz, modulatie 64 QAM

-Epic Drama, frecventa 378000 Khz, modulatie 64 QAM

-Radio România Actualități, frecventa 394000 Khz, mudulatie 64 QAM.


#179
Herman01

Herman01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 12.11.2011
Pe lângă Radio România Actualități ar fi fost binevenit și Național FM dar e bine și așa.

Edited by Herman01, 07 October 2018 - 14:43.


#180
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 11.07.2006
Puteti sa imi spuneti ce pista audio au canalele bollywood si epic drama.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate