Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

NOU la Digi Cablu (5.10.2018): Bollywood TV, Epic Drama, M 5 și Radio România Actualități

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#199
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018
tinand cont ca epic drama nu are epg nici pe satelitul thor,decat pe limba ceha,cred ca asta va ramane un vis....cunoscand digi....nu parca ar dura mai mult de 20 de minute de a rezolva in 2018,dar vezi ca pe jumatatea programelor.care au epg,nici acolo nu este...greu se va schimba acest feeling de firma de low cost....mai ales ca aproape ca nu au concurenta....nu-s nevoiti din pacate....de aceia trebuie sa nu cedam si sa telefonam mai departe....asa fac si eu.

#200
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 08.08.2018
Nu au treabă sateliții cu EPG-ul și cu DIGI.

Postul trimite EPG-ul către un serviciu de Electronic Program Guide, iar de acolo este preluat de către operator.

#201
alexmorph3us

alexmorph3us

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 20.01.2007
@AidenIrish: Eu te sustin si sper sa nu te lasi. Sunt la fel de frustrat de chestia asta in special  ca nu au introdus si HD-ul si tare mi-e teama ca o sa mai asteptam vreo cativa ani pana o sa-l vedem si asta daca nu-i batem la cap in fiecare zi.

#202
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018
stiu cum functioaeaza epg-ul:) eu m-am referit doar ca pe thor,de unde preia digi Ungaria si Romania epic drama,care e distribuit de slovak telekom,nu este epg,nici pe maghiara nici pe romana....iti dai seama ca nu o sa se oboseasca cu el digi,daca n-are epg pe programele romanesti,maghiare,germane.....de aceia am scris ca s-ar putea rezolva in 20 de minute,de exemplu din port.hu pentru canalele unguresti sau printr-o firma romana,pentru canalele romanesti.....dar n-ar fi digi daca ar face....unde ar fi aventura?Posted Image

pentru ce n-eam mai enerva? despre ce am mai scrie pe forumul asta?:)

Edited by hariseldon01, 16 October 2018 - 23:42.


#203
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Mare minune mare! E Drama are EPG!

#204
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 08.08.2018
Dar HD încă nu...

#205
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018
si na durat decat 24de zile....eu sincer n-am crezut ca bagaPosted Image

#206
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 08.08.2018
Ce bine e cu EPG, vezi și tu ce e acum, ce urmează, pui un reminder, vezi nr. episodului... Am pierdut Beowulf săptămâna trecută, iar acum am văzut că e diseară în reluare și am setat un reminder. Au apărut TV-uri smart de atâția ani și DIGI nu-i în stare doar să introducă un EPG din prima, o "tehnologie" a naibii de veche. La BO TV văd că nu au introdus și nu înțeleg de ce. Nu o fi pe gustul meu, dar e ceva util pentru urmăritori.

Din păcate am ratat vreo 2 zile de apeluri în CC să cer Epic Drama HD, dar o să continui că mi s-a pus pata pe canalul ăsta. Posted Image  Btw, în CC-ul DIGI e și un Robert, am vorbit cu el de 4 ori, numai că pare băiat fain, nu ca al nostru.

#207
Veverita_8

Veverita_8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 08.10.2018
Da a primit

Edited by Veverita_8, 29 October 2018 - 19:38.


#208
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018
Update : chiar dupa 5 minute a primit si Bollywood TV EPG :D

Edited by queens_, 29 October 2018 - 19:40.


#209
Veverita_8

Veverita_8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 08.10.2018
Eu am EPG pe Bollywood TV.

#210
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 08.08.2018
Eu n-am EPG pe el.

Quote

La BO TV văd că nu au introdus și nu înțeleg de ce. Nu o fi pe gustul meu, dar e ceva util pentru urmăritori.

Edited by AidenIrish, 29 October 2018 - 19:43.


#211
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 08.08.2018
LE: Acum e și la mine EPG pe BO.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate