Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare casti bluetooth

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Skylakeman

Skylakeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 04.02.2018
Halo!
Recomandati-mi va rog o pereche de casti bluetooth, in ear, care sa se auda foarte bine, si fara fir intre ele.
M-am tot uitat pe review-uri dar, as dori o parere din partea cuiva care detine sau a folosit respectivele casti si poate sa ofere o parere pertinenta.
Prin acel "sa se auda bine" ma refer sa fie de o calitate superioara.
Nu incepeti cu "Nu o sa se auda super prin bluetooth and shits, sunt si eu audiofil, stiu ce inseamna calitate superioara, si aici nu ma refer sa comparam castile cu un sistem HI-FI de audiofil cu cabluri ecranate placate cu aur, si DAC-uri cu lampa. Ci o pereche de casti bune (In limita protocolului bluetooth (AD2P).

#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Cat esti dispus sa investesti?

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Bugetul? Cat e bugetul?

#4
Skylakeman

Skylakeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 04.02.2018
Maxim 1000 de lei daca o sa fie raportul bun calitate/pret.

#5
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Ia-ti Airpods. Am testat si casti JBL Synchross Reflect Mini BT (le-am avut cam 6 luni), si le-am vandut. Ma deranja ca sunt totusi unite printr-un fir, insa cel mai mult ma deranja
ca se intrerupeau in timp ce telefonul era in buzunar, si nici distanta de transmisie nu era asa de mare, daca ma duceam la baie nu mai auzeam, prin 2 pereti de BCA.
Dupa mai multe teste am sesizat ca se intrerupea cand intre telefon si casca se interpunea mana sau o parte a corpului. Cumparate cu 449 ron, vandute cu 350 ron.
Am mai testat Beats Powerbeats3 Wireless in iStyle, plus inca alte 2 tipuri de acelasi fel, si, desi se bat cu pumnul in piept, bass-ul nu e asa de profund cum il descriu ei.
Ba chiar mi-au displacut si totusi o pereche costa 985 ron. Posed Airpods de aproape 2 ani, si vreau sa spun ca sunt foarte multumit de sunet. Folosesc HS Player,
inainte am folosit Equalizer+ PE, care avea si un bass booster superb, care nu distorsiona, insa au schimbat numele si au introdus un abonament foarte scump,
desi eu platisem aplicatia veche.. Nu-mi plac presetarile clasice din playerul Apple. Mentionez de asemenea ca este aceeasi calitate ca si la castile EarPods fara
sa exagerez, si imi place mult senzorul taptic, mi-am setat ca la 2 batai in casca stanga sa pun pauza, iar la 2 batai in casca dreapta sa-mi treaca la urmatoarea
melodie, sau pot sa raspund, sa inchid apelul. Si la apeluri functioneaza perfect, nu trebuie sa acoperi casca cu mana. De asemenea ma plimb prin casa cu castile in urechi si nu am probleme. Emisia trece prin 2 pereti de BCA sau 1 BCA si unul de beton. Acumulatorul (cutiuta) se incarca relativ repede (1.5h), si iti poate incarca castile de 5 ori, o incarcare la casti tinand cam 5 ore. Castile se incarca full in 10-15 minute, deci practic poti asculta o zi incontinuu cu un "plin". Eu incarc cutiuta cam odata pe saptamana, desi utilizez castile la maxim, ma uit la seriale pe telefon in general.

PS. Am uitat sa specific ca le folosesc cu iPhone. Nu stiu daca (cum) se prezinta castile pe alte telefoane.

Edited by 2Unlimited, 04 October 2018 - 12:32.


#6
Skylakeman

Skylakeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 04.02.2018
@2Unlimited Ce model de Airpods recomanzi ?

#7
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016

View PostSkylakeman, on 04 octombrie 2018 - 12:25, said:

@2Unlimited Ce model de Airpods recomanzi ?

Airpods de la Apple, exista un singur model. Airpods 2 care va permite incarcarea cutiutei wireless se va lansa cel mai devreme in 2019...
https://www.apple.co...EF2AM/A/airpods

Edited by 2Unlimited, 04 October 2018 - 12:29.


#8
Skylakeman

Skylakeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 04.02.2018
Merge si pe android ? Cineva care le-a testat ! Nu ma intereseaza pentru ios.

Edited by Skylakeman, 04 October 2018 - 12:34.


#9
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016

View PostSkylakeman, on 04 octombrie 2018 - 12:32, said:

Merge si pe android ? Cineva care le-a testat ! Nu ma intereseaza pentru ios.

Apple AirPods sunt considerate unele dintre cele mai bune căști complet fără fire, iar acum funcționează surprinzător de bine și pe Android.
Multe dintre gadgeturile și perifericele celor de la Apple sunt menite să ”colaboreze” tot cu aparate ale gigantului din Cupertino. Din acest motiv, nu poți să folosești un Apple Watch în tandem cu un smartphone Android, iar atrăgătoarele Apple AirPods sunt destinate utilizatorilor de iPhone și, eventual, iPad.
Având în vedere fiabilitatea și utilitatea căștilor Apple AirPods, un dezvoltator a lucrat timp de câteva luni la finisarea unei aplicații menite să te ajute să le folosești cu un Android. În continuare nu poți profita de întreaga lor funcționalitate, dar, subit, ești semnificativ mai aproape.
Dacă ești foarte încântat de Apple AirPods, dar ești utilizator de Android, le poți împerechea cu telefonul tău folosind AirBattery. Aplicația gratuită din Google Play funcționează surprinzător de bine și este actualizată constant. Cea mai recentă versiune incorporează câteva opțiuni ce păreau imposibil de obținut pe telefoanele cu platforma Google în urmă cu câteva luni.
Inițial, aplicația AirBattery îndeplinea un scop simplu. Îți afișa câtă energie electrică mai ai în fiecare cască și în carcasa de transport ce funcționează ca acumulator. Acum, a introdus suportul pentru detectarea amplasării căștilor în ureche. Această particularitate este menită să pună orice sursă de muzică de pe telefon pe pauză în momentul în care ai scos una dintre căști din ureche. Funcția este disponibilă nativ pentru posesorii de iPhone.
Pe Android, noua funcție nu este compatibilă în mod oficial decât cu aplicațiile Spotify și Netflix, dar are mari șanse să îți pună pe pauză și redarea de pe alte aplicații populare. Singura problemă este că, dacă optezi pentru activarea funcției ”in-ear detection”, vei face un mic compromis de autonomie, conform dezvoltatorului. Acest detaliu este cauzat de faptul că, pentru respectiva opțiune, este nevoie de rularea în permanență a scannerului pentru dispozitive BLE (Bluetooth Low Energy).
Detaliile de fond contează însă mai puțin, important este că ai un motiv în plus să-ți cumperi căștile celor de la Apple, chiar dacă faci parte din ”echipa adversă”.

PS. Citat de pe un site spre care softpedia nu accepta link-uri.
Aplicatia se pare ca reproduce si functionalitatile de pe IOS, folosite ca niste casti obisnuite se pot imperechea si normal, ca oricare alte casti bluetooth. Am mai aflat ceva Posted Image

PS2. Am mai testat niste Plantronics-uri sub 350 ron, sunet foarte slabut...

Edited by 2Unlimited, 04 October 2018 - 12:44.


#10
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Airpods recomand si eu. Le folosesc zilnic de peste un an si nu am ce comenta despre ele.
Eu le folosesc pe ios, dar le-am testat si pe android si merg la fel de bine.

Edited by utopias, 04 October 2018 - 16:55.


#11
Libertarian

Libertarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 19.09.2018
Beats Solo 3 ar fi cam cea mai buna alegere. Doar ca sunt on-ear, trebuie sa vezi daca ti se par comode. Astea s-ar incadra in pret. Mai poti gasi la pret similar, de afara (amazon.de, sau alt amazon european) Beats Studio 2 Wireless - pe la 200 eur - sunet foarte bun, doar ca bateria nu rezista foarte mult. Solo 3 au noul chip W1 care e foarte eficient, plus cred ca s-a lucrat si la amplificator sa nu mai consume atat. Ar mai fi studio 3 dar iti depasesc bugetul. In rest chestiile bunisoare wireless cam sar de 300 de euro.

ps. sa nu te iei dupa zvonurile prostesti bazate pe primele lor produse cum ca beats ar suna rau cu bass exagerat si alte aberatii de genul - nu mai e de mult cazul!

Edited by Libertarian, 04 October 2018 - 18:15.


#12
devil_blade

devil_blade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2018
Jabra Elite Active 65T...alegerea perfecta...se gasesc la 185USD pe siteul oficial al producatorului : https://www.jabra.co...lite-active-65t

#13
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016

View PostLibertarian, on 04 octombrie 2018 - 18:12, said:

ps. sa nu te iei dupa zvonurile prostesti bazate pe primele lor produse cum ca beats ar suna rau cu bass exagerat si alte aberatii de genul - nu mai e de mult cazul!

Beats Powerbeats 3 wireless pe care le-am testat nu aveau bass deloc. Nici daca infundam casca in ureche nu aveam bass suficient. Medii si inalte la greu...
Oricum parerea mea este ca trebuie testate daca este posibil. Ceea ce unuia i se pare super, altuia poate sa nu-i placa. La iStyle poti testa tot ce au sa-ti faci o idee.
Dupa aceea poti sa le iei si din alta parte.

PS. Ca la achizitionarea oricarui produs electronic ar trebui sa ai in vedere si garantia.

Edited by 2Unlimited, 05 October 2018 - 07:44.


#14
Libertarian

Libertarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 19.09.2018

View Post2Unlimited, on 05 octombrie 2018 - 07:36, said:

Beats Powerbeats 3 wireless pe care le-am testat nu aveau bass deloc. Nici daca infundam casca in ureche nu aveam bass suficient. Medii si inalte la greu...
Nu am testat powerbeats 3, dar da, cam au cam mers in directia cealalta si au facut bass-ul cam (prea) slab, e evident si la alte modele dupa prima generatie.. evident, e ideal sa fie testate castile inainte de achizitie.

Edited by Libertarian, 05 October 2018 - 10:19.


#15
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
La media galaxy nu-ti dau voie sa le testezi. Am vazut acum cativa ani o pereche de casti cu fir Panasonic la reducere de la 160 la 75 ron. Am vazut
o pereche desigilata si l-am rugat pe un baiat de acolo sa ma lase sa le testez, ca si asa sunt desfacute. M-a lasat, si cand eram cu castile in mana a venit
miezul de la raion cu camasa si a inceput sa tipe la mine ca n-am voie sa le testez. Zic, erau desigilate si am cerut voie la colegu'. Nu, ca tot n-am voie.
Pai si daca nu suna bine ? Le aduceti inapoi. Ok zic eu, si le-am luat. Am ajuns acasa si sunau infernal. Acum 20 ani Panasonic / Sony insemnau ceva.
Le-am dus inapoi. La casa mi s-a spus ca trebuie sa-mi aprobe returul seful de raion. Am ajuns din nou la miezul cu camasa. De ce doriti sa le returnati ?
Nu-mi place cum suna, zic. Atunci s-a adus aminte de mine si a belit niste ochi de parca m-ar fi impuns cu ei. N-a avut ce sa caraie, si le-a primit inapoi.
S-a ales cu 2 perechi de casti desigilate in loc de una. Asa suntem noi, urmam regulile strict cand am putea fi putin mai maleabili. Acum am o pereche de
pocnitori rosii luate din Lidl. Nu radeti, la sunet se apropie de casti de 650 ron luate din Altex. Am dat 50 lei pe ele. Le-a vazut sotia puse la gramada intr-un cos,
si stiind ca-mi trebuiau, mi-a zis sa le incerc. Am rabufnit sarcastic, tu vezi ce nume au si cat costa ? Gunoaie. Ce te costa sa le incerci, spune ea? Am desfacut o cutie, ca in
Lidl poti sa probezi si pantaloni, nu-ti spune nimeni nimic, cu gandul ca-i arat eu sotiei cine e "seful electronicelor" in casa. Am dat drumul la telefon si surpriza.
In primul rand castile izolau fonic foarte bine. Si bass-ul suna puternic desi la iPhone nu e suficient fara alte aplicatii. Merita sa-mi iau vreo 3 perechi...

#16
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View Post2Unlimited, on 05 octombrie 2018 - 11:47, said:

La media galaxy nu-ti dau voie sa le testezi. Am vazut acum cativa ani o pereche de casti cu fir Panasonic la reducere de la 160 la 75 ron. Am vazut
o pereche desigilata si l-am rugat pe un baiat de acolo sa ma lase sa le testez, ca si asa sunt desfacute. M-a lasat, si cand eram cu castile in mana a venit
miezul de la raion cu camasa si a inceput sa tipe la mine ca n-am voie sa le testez. Zic, erau desigilate si am cerut voie la colegu'. Nu, ca tot n-am voie.
Pai si daca nu suna bine ? Le aduceti inapoi. Ok zic eu, si le-am luat. Am ajuns acasa si sunau infernal.
La Mediagalaxy mereu au ceva zona de casti de probat, insa doar alea care sunt acolo deja desfacute si puse pe standuri gata pentru ascultat. Restul nu se pot proba. Cel mai bine e sa comanazi online daca nu poti proba in magazin. Alte magazine nu-ti primesc inapoi marfa cumparata din magazinul fizic daca produsul nu e defect.

View Post2Unlimited, on 05 octombrie 2018 - 11:47, said:

Acum 20 ani Panasonic / Sony insemnau ceva.
Mai inseamna si acum, in special Sony, insa au o gama larga de produse, de la chestii ieftine si proaste, la produse medii si calitate decenta(MDR 1A), la produse foarte bune si foarte scumpe(MDR Z1R). Panasonic nu prea e renumit pentru casti, cred ca doar de HD 10 am auzit printre audiofili.

#17
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Ati mai incercat recent casti bluetooth... Ceva recomandari?
Ma gandeam la Sennheiser HD 4.40 BT

#18
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Am eu, se aud destul de bine, eu am dat 330 pe ele, am prins un discount bun, la pretul asta isi merita banii, nu stiu daca la 600 sau cat mai sunt ele acum.

Pe mine ma intereseaza niste casti mici bluetooth, dar care sa nu fie in-ear, majoritatea sau daca nu toate sunt in-ear, am niste Marshall Minor dar as vrea ceva bluetooth, Marshall Minor 2 au alta constructie si nu imi plac. Pun o poza pentru referinta, ca sa intelegeti cum as vrea sa fie ca model : https://imgur.com/a/IFsggLt

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate