Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Recomandare casti bluetooth

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

 rosix, on 25 ianuarie 2019 - 09:05, said:

Ma gandeam la Sennheiser HD 4.40 BT
Ai grijă cu 4.40 şi 4.50 că au spaţiu foarte mic pentru urechi: înălţime 6 cm, lăţime max. 3,2 cm. Pot fi supărătoare dacă n-ai "urechi de copil".

 vibecatalin, on 03 februarie 2019 - 19:36, said:

Pe mine ma intereseaza niste casti mici bluetooth, dar care sa nu fie in-ear
Dacă accepţi să aibă un pic de fir până la guler poţi să-ţi iei ce căşti vrea sufleţelul tău şi le cuplezi cu un receptor FiiO uBTR, BTR1K sau BTR3 şi imediat le-ai făcut "căşti cu bluetooth", plus că ai şi calitate audio (dacă telefonul suportă aptX, AAC sau LDAC), nu tre' să stai doar pe codecul default (SBC). Bonus la BTR1 şi 3 că merg şi ca DAC/amp extern conectat pe USB la comp/laptop (dacă nu te mulţumeşte ce iese din placa de bază).

Edited by donjoe, 03 February 2019 - 20:55.


#20
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Problema este ca si la castile cu fir, cam toate cele mici sunt IN ear, ca m-am gandit si la un receptor bluetooth. Pe mine ma deranjeaza foarte mult dopurile acelea de iti intra in urechi, e o chestie personala :). Ar mai fi varianta celor cu spuma de memorie, sau chestii de genul, dar deja vorbim de sume foarte mari aici :).
Avand in vedere ca nu e ceva urgent, o sa mai caut sau poate dau peste cineva care a gasit ceva ce caut eu :).

Despre Sennheiser, nu pot sa ma pronunt prea bine, nu am ascultat foarte mult la ele, dar nu m-au deranjat.

#21
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

 vibecatalin, on 03 februarie 2019 - 22:38, said:

Ar mai fi varianta celor cu spuma de memorie, sau chestii de genul, dar deja vorbim de sume foarte mari aici Posted Image.
Dacă-ţi permiţi Marshall Minor cred că-ţi permiţi şi ceva wireless earbuds care vin cu căpăcele din spumă cu memorie, gen Jaybird Freedom sau Jabra Elite 64t. (Dacă am înţeles eu bine preţul real pentru Marshall alea.)

Oricum, dacă prioritatea e calitatea sunetului şi nu izolarea, cu totul altundeva ar trebui să începi căutarea de căşti portabile şi uşoare: https://www.massdrop...-ear-headphones Posted Image

Edited by donjoe, 03 February 2019 - 23:48.


#22
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Marshall Minor au fost 150 lei la o oferta, acum nu se mai gasesc, dar nu au fost mai mult 250 de lei. Jaybird sau Jabra Elite sunt tot dopuri. Nu vreau sa par pretentios sau ceva de genul, dar repet, eu am o propblema cu dopurile :).
Nu stiam de Massdrop, pare interesant.
Multumesc!

#23
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

 vibecatalin, on 03 februarie 2019 - 23:56, said:

Nu stiam de Massdrop, pare interesant.
În general încearcă să scoată la preț mai bun modele cunoscute, pe comenzi mai mari făcute în avans.

Dar nu la asta mă refeream, ci la Koss KSC75. Posted Image La modelul ăsta livrarea spre Europa e 5 USD indiferent câte bucăți iei, deci ieși mai bine decât să le cumperi pe alte căi. Magazinele din țară văd că nu le mai aduc, ceea ce e o tragedie - au cel mai mic raport preț/performanță(fidelitate audio) din... istoria căștilor, probabil. Posted Image Atâta că versiunea Massdrop (KSC75X) e un pic prea stridentă pe înalte - se rezolvă ușor cu 1-2 straturi din prosop de hârtie puse sub pernițe. Și te alegi cu fidelitate de zile mari și căști de 20g care atârnă pe pavilionul urechii fără să intre nicăieri. Dacă îți personalizezi bine forma agățătoarei poți să le porți cu orele și să nici nu le simți.

Edited by donjoe, 04 February 2019 - 12:55.


#24
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Mersi mult pentru informatii!

#25
ProDyx

ProDyx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 22.12.2018
Eu iti recomand FiiO FH1 + Amplificator BTR3. Nu se compara cu nimic in acest segment de pret, sub 1000 lei.

#26
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Ca sa nu mai deschid alt topic,ce parere aveti despre urbanista tokyo?

#27
stephanatsea

stephanatsea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 04.05.2006
Si eu vreau să-mi cumpăr niște căști bluetooth.  
M-am uitat la Samsung buds si la Jabra Elite 65t.
Ce părere aveți?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate