Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

anvelope all season

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#73
icrobert

icrobert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 03.02.2016

View Postscy, on 31 ianuarie 2020 - 22:08, said:

Au B pe umed CrossClimate+, alea vechi aveau A si nu se mai gasesc.
Asta cu clasele A sau B este relativa, in functie de producatori. Un B de la un producator poate fi mai bun in viata reala decat un A de la alt producator.
Am avut Pirelli P zero rosso assymetrico clasa A pentru carosabil ud cu care imi fugea spatele masinii in curbe, de ziceai ca sunt slick. Le.am dat dupa 1 an de zile, ca era mai mult stres sa merg cu ele. Never again Pirelli.
Am avut Goodyear ultragrip performance assymetric de iarna cu clasa B pt carosabil umed cu care statea masina pe asfalt ca pe sine.
Acum am crossclimate+ si crede-ma ca sunt foarte ok pe carosabil umed, chiar daca sunt clasa B.

#74
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,764
  • Înscris: 01.10.2002
Despre Crossclimate, prima generatie, confirm si eu ca musca din asfalt pe carosabil umed, nu intra ABS-ul ca la altele. Sunt decente si pe zapada.

#75
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Posticrobert, on 04 februarie 2020 - 16:45, said:


Asta cu clasele A sau B este relativa, in functie de producatori. Un B de la un producator poate fi mai bun in viata reala decat un A de la alt producator.
Am avut Pirelli P zero rosso assymetrico clasa A pentru carosabil ud cu care imi fugea spatele masinii in curbe, de ziceai ca sunt slick. Le.am dat dupa 1 an de zile, ca era mai mult stres sa merg cu ele. Never again Pirelli.
Am avut Goodyear ultragrip performance assymetric de iarna cu clasa B pt carosabil umed cu care statea masina pe asfalt ca pe sine.
Acum am crossclimate+ si crede-ma ca sunt foarte ok pe carosabil umed, chiar daca sunt clasa B.
Ai atins o chestie f importanta. Clasificarea buna la franare pe asfalt ud nu garanteaza aderenta laterala.

#76
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,389
  • Înscris: 23.04.2007
Salutare !
Ma puteti ajuta cu un sfat :
NEXEN 205/55 R16 NBLUE 4 SEASON 91H
sau KLEBER Quadraxer 2 205/55 R16 91 H
Sunt pt punte fata,tractiunea la mine e pe spate.
Nexen am avut de vara pe 17,mi-au placut mult la vremea aia.
Nu stiu daca e chiar asa diferenta mare de consum,nexen-urile sunt E iar Kleber sunt C.
Le are cineva? Cum se comporta? Susceptibile la galme sau alte belele?

#77
teddy26

teddy26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 26.06.2006
Salutare. Ce știți de Pirelli All season Plus? Acum am CrossClimate si dupa 9500km si "vechi" de 7 luni, dintr-un cauciuc s-au dezlipit cativa zimti din banda de rulare.

#78
zveroboi78

zveroboi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 01.10.2013
Am tot scris pe topicul principal, de mai multe ori
https://forum.softpe...8#entry25800161

Acum au 4 ani jumate si 45 k km, mai au vreo 5 mm de carne. Made in Romania la Slatina, fabrica ultramoderna.

Poate ai dat intr-o groapa sau piatra cu margini taioase,.ori sina de tramvai, zimtii nu prea pleaca singuri.

Edited by zveroboi78, 27 July 2021 - 01:29.


#79
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Ba la alea posibil ca da, vazusem acum ceva timp un thread pe un forum strain unde se vaitau ca s-au trezit descaltati din senin, bucati lipsa. Oricat de groapa ar fi, e inadmisibil.

#80
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Nexen AllSeason cu care am luat mașina de la neamț au început să se ciupească după  3 ani juma' (DOT februarie 2018) și 40k km.
Având în vedere că n-am băgat niciun ban în mașină în afară de consumabile și benzină aș vrea niște gume mai acătării.
Au fost OK Nexen dar aș vrea să încerc și altceva.
Luați în considerare că e Prius deci nema condus sportiv sau viteze amețitoare. :D

Deci (alt)ceva bun în jurul sumei de 300/buc?
195/65/R15.

Mulțumesc anticipat.

#81
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,970
  • Înscris: 06.04.2007
Vredestein Quatrac ?

Uite unu cu Prius ce incantat e de ele

https://www.amazon.c...iews/B0757SCGFZ

#82
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,764
  • Înscris: 01.10.2002
Eu am de cativa ani Michelin Crossclimate pe una dintre masini, sunt foarte multumit de ele. Iarna in vestul tarii cea mai des intalnita conditie e asfalt ud, franeaza remarcabil de bine, in comparatie cu cauciucurile de iarna dedicate pe care le aveam inainte. Desenul anvelopei da o tractiune decenta si in zapada.

Le gasesti pe la 300 lei bucata la dimensiunea dorita de tine.

#83
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Mulțam băieți, am ales. :)

Attached File  IMG-20210908-WA0004.jpg   281.13K   96 downloads

#84
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,410
  • Înscris: 08.04.2020
lumea zice ca exista si gume chinezesti ieftine,unii zic ca-s bune, personal n-am incercat, deoarece m-am convins cu gumele de la roaba si motocultor, daca or fi si aleal pentru masini la fel?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate