Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Edituri cu carti de calitate (materialul)

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 12.05.2005
Poti sa faci sublinieri, sa adaugi note, etc si pe kindle. La ochi nu vor fi probleme, daca poti citi de pe hartie, o sa poti si de pe ecran e-ink.

#20
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Editura PRIETENII CARTII
Trimit si prin posta
Carti tiparite pe hartie de calitate foarte buna iar editiile cartonate au coperti lux care arata foarte bine in orice biblioteca Posted Image
Vezi aici;
http://www.cartea-pr...nii-cartii--i32

#21
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Colectia 100 Clasic de la RAO. Carti cartonate, bine legate, cu supracoperta si semn textil prins de cotor. Dar destul de scumpe. Acum vreo 34 ani am dat 40 de lei pe Un veac de singuratate de Marquez.

Pe vremuri erau cele de la Prietenii cartii, dar in ultima vreme preturile explodasera si cred ca au ramas fara clienti si au falimentat.

#22
godzil

godzil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.08.2005
Am notat, optiuni se pare ca sunt destule, foarte bine ca editurile care mi-au trimis carti de rahat nu sunt in cele recomandate de voi. Polirom este una dintre ele. Acu sa vad, poate iau si un e-reader. Am mai cochetat cu ideea, dar parca zau ca nu imi vine. Poate e varsta, ma apropiu de varsta unde schimbarea e o chestie incomoda.

Multumesc pentru optiuni si sfaturi.

#23
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
LE: vad din linkul de mai sus ca aparitiile de la Prietenii cartii de opresc prin 2009, ceea ce ma face sa cred ca siteul respectiv e un anticariat sau vinde din stocurile ramase de la PC.

#24
godzil

godzil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.08.2005
Da, am vazut si eu, cred ca e mai degraba un anticariat.

#25
doublez

doublez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.10.2008
Incerc sa ma adun si sa inteleg topicul. Cineva intreaba care este editura care face cele mai rezistente (din punct de vedere fizic) carti?

Am deschis recent o librarie online despre care nu vreau sa discut acum. Teoreric sunt concurent cu Libris, Elefant (@#.^>.;.*# dar aici e alta discutie) si altele.  Ce legatura are insa Libris cu rezistenta cartilor?

Libraria cumpara carti de la editura.

Editura face legatura intre autor, tipografie si librarii (lantul de distributie ...)

Editura decide (teoretic impreuma cu autorul) pe ce nivel de calitate vor merge.

Autorul este (sau presupunem ca este) responsabil de decizia sa.

Este evident ca tipografiile pot produce carti ieftine si proaste sau carti de calitate (care costa mai mult).

Autorul, de mână cu editura aleg varianta tehnică. Exista solutii pentru orice nivel de calitate.

Chiar nu e complicat.

#26
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
Calitate + estetic = Baroque Books and Arts, Publica

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate