Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Minciuni si manipulare enel

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
iuli0078

iuli0078

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 28.01.2016
Este un pret bun , ar veni 0,661 lei /kw/h . Probabil ai reinoit contractul la sediul lor ? Acolo nu cred ca isi permit sa dezinformeze clientul cum fac cei care merg din usa in usa .
Oricum nu mi se pare normal sa prezinte un contract valabil pe 12 luni in care specifca clar ca sunt preturi fixe si sa arate doar preturile pe care le vor ei nu si cele finale

#38
ionutel

ionutel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 18.12.2006
Salut,
Eu am primit notificare de la enel cum ca in urma derularii procedurilor necesare, contractul de furnizare Enel fix Relaxat a fost activat. Eu nu am semnat nimic iar acum factura e cu 70 lei mai mult. Pot modifica ei din oficiu contractele? Se poate face trecerea fara semnatura mea pe contract?
Multumesc,
Ionut

#39
muscaiu

muscaiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.09.2014
Salut,
Sunt interesat de un abonament la ENEL sau oricare recomandati cu conditia sa fie fara estimari si recalculari si bullshit.
Eu sa dau indexul lunar si sa mi se factureze doar cat consum.
Cum de se poate la gaze sa am asa ceva iar la enel sa nu pot intelege niciodata nimic din ce consum si ce platesc.

Din ce mi-au spus telefonic Enel Simplu Anual ar fi contractul care s-ar potrivi cu ce vreau eu https://www.enel.ro/...mplu-anual.html
Are cineva Enel Simplu Anual si este fara estimari cum spun?

#40
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
Enel Fix Online e cel mai bun contract acum.Referitor la index îl poți introduce  lunar în aplicație pe telefon.Cât consumi atât plătești fără estimări.La mine este 0.67 un kw cu Enel Fix Online.

Edited by ioonell, 19 December 2019 - 22:07.


#41
cristache79

cristache79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.10.2008

View PostMembruAnonim, on 22 septembrie 2018 - 06:01, said:

N-am semnat nimic. Doar incearca sa te prosteasca pe fata.

Nu stiu daca in contract este specificat pretul final. Desi ma indoiesc. Este specificat pretul per kW fara alte taxe adaugate de catre stat (certificate verzi etc).

EU AM SEMNAT SI IN LOC DE 58RON PENTRU 100KW/H,,ACUM PLATESC 79 RON,,,PENTRU 100KW/H

EU AM SEMNAT SI IN LOC DE 58RON PENTRU 100KW/H,,ACUM PLATESC 79 RON,,,PENTRU 100KW/H,NU VA LASATI PACALITI,,LASATI CONTRACTELE VECHI,,CELE NOI PE LANGA COSTUL KW/H MAI MIC IN FINAL FACTURA AJUNGE LA 0,55KW/H.,BAGA IN PLUS TAXE AIUREA DE TRANSPORT ,DISTRIBUTIE,,PE KILOWAT,,NU PE INTREAGA FACTURA,,
NU SEMNATI NIMIC NU AU CE SA FACA,Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#42
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,449
  • Înscris: 16.03.2011
Asa e peste tot,pretul e fara taxe daca ai contract nu iti poate baga din burta,mie mi-au bagat peste gat dupa expirarea contractului,ajunsesem la 0,86 bani kw

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate