Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Ce anume detin cei care au criptomonede?

  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#73
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,516
  • Înscris: 02.09.2006

View Postrz, on 13 septembrie 2018 - 18:00, said:

Oare cei care spun despre crypto ca nu e nimic sau ca monedele astea nu au valoare (vorbim strict despre top 5, nu despre rahaturile care dau o imagine proasta acestei piete) au avut curiozitatea sa vada la ce nivel este crypto in Japonia si Coreea de Sud ?. Cum se face ca tocmai cei mai inteligenti oameni de pe planeta au incredere in moneda virtuala?. Ei chiar cred in moneda virtuala de plata, nu se gandesc doar la specula respectiv profit.
Ei au deja sedii fizice pentru exchange-uri, cu suport clienti si tot ce trebuie (atm-uri, ecrane cu preturi ca la bursa, etc)... nu mai zic de magazine - pana si la micile magazine, de cartier, exista acum atm-uri BTC
Si nu doar in Asia... America si chiar Europa acorda acum mai multa atentie monedei virtuale.
Specula din ziua de azi o sa dispara odata cu reglementarea pietei... luati acum cat puteti de mult BTC caci inainte cu putin de eveniment o sa bubuie piata mai ceva ca in decembrie 2017/ianuarie 2018
ai pierdut mult???

#74
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

View Postfqx, on 13 septembrie 2018 - 16:03, said:

Nici cu banii nu e nimic garantat.Vezi inflatia in Romania dupa revolutie.Singura problema la monedele virtuale e lipsa stabilitatii, insa exact asta le face si atractive.Poti castiga sau pierde foarte mult foarte repede.


de regula pierzi foarte repede .... lumea deja a inceput a fie mai precauta

eth-ul e in carje si continua sa pice

nu cred ca se mai risca nimeni .....s-au ars prea multi

Edited by hightech-sys, 14 September 2018 - 21:21.


#75
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
@tytysor,
Nu foarte mult... si nu este pierdere ci doar blocaj (imi place sa zic ''depozit la termen'')
Am in mai multe locuri monede (doar din top 10) conturi create in perioade diferite - la unul dintre ele o sa am profit doar daca trece BTC de 8500$ (asta ar fi cel mai grav)
La restul, trebuie doar sa treaca de 6700-6800$ si incepe profitul... am si avut profit la unul dintre astea dar nu am scos (in 24 iulie)

Cine a luat ETH zilele trecute, azi a castigat!
Deci se poate face profit si pe o moneda aflata in picaj...deoarece nu este doar picaj.
ETH isi revine... acum urca din nou!

Edited by rz, 14 September 2018 - 21:32.


#76
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Tu esti cam copil...

#77
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postmediasick, on 13 septembrie 2018 - 15:28, said:

Cine stie sa explice exact?
Exact si precis: iluzia imbogatirii peste noapte din nimic si fara cel mai mic efort.

Restul e gargara, statul abuziv, bancile malefice, tehnologia shitchain etc. NIMENI nu cumpara criptomoneda pentru a o folosi pe post de OMFG moneda. SINGURUL motiv pentru care cumpara este speranta ca o sa poate sa vinda de enpe ori mai scump.

#78
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
Păi şi Forex-ul e tot un instrument de speculaţie pe cursuri, nu?

#79
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Decat sa iei coaine pe bani reali si sa te scremi sa cumperi cv de ele, mai bine cumperi direct cu bani reali ce iti trb...

#80
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postmihaicozac, on 15 septembrie 2018 - 10:56, said:

Păi şi Forex-ul e tot un instrument de speculaţie pe cursuri, nu?
IQ option, binary option ....etc

iata aici
https://en.wikipedia...ket#Speculation

si aici
https://ro.wikipedia...pțiune_binară

#81
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
CIneva ar putea zice ca optiunile de vanzare ale unui bun pe piata nu au nimic de a face cu specula. Nu sunt intr-u totul de acord pentru ca desi vanzatorul nu isi face un scop regulat din a vinde bunuri ,  el totusi vrea sa vanda la pret mai mic decat cel de cumparare...ceea ce din punct de vedere al scopului e acelasi lucru ca si binary option.
Eu as pune pur si simplu o limita de timp fixa pana la care poate fi vandut un bun , fie  ca vorbim de actiuni fie ca vorbim de imobile si etc ...ti s-ar da optiunea sa incerci sa vinzi din nou insa la o data aleatorie ....

https://en.wikipedia...Option_(finance)

#82
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004
In acest moment criptomonedele sunt foarte bune pentru specula...buy low, sell high...repeat.Tehnologia e buna dar pretul e gresit. Se pot face profituri frumusele dar nu cu portofolii de 100 de euro...

#83
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Absolut corect... cu precizarea ca pretul este facut chiar de speculanti - dar nu de noi, astia mici, ci de ''baleni''.
Si cu sume mai mici este ok... cu conditia sa nimeresti atat minim cat si maxim - ''varfuri'' si perioade controlate tot de catre grupurile mari. Daca esti pe val cu ei, beneficiezi si tu.
Eu am avut noroc cu Ripple... am luat cand era 22-24 centi (acum este aprox.45 centi) doar  ca am luat numai 200 xrp (alte cateva sute mai am dar la alt pret, putin mai ridicat)

Edited by rz, 28 September 2018 - 18:38.


#84
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Si eu ce am sustinut? Criptomonedele sunt bune numai daca se pune la punct un mecanism stabil...

#85
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Am inteles ce ai spus... in alte tari este bun si acum BTC-ul, ca modenda virtuala de plata (In Japonia, Coreea de Sud, Africa de Sud, SUA, Canada, etc) si asta in perioada de jungla.
Iti dai seama ca aceste tari vor fi cu multi pasi inainte dupa reglementarea pietei - ideal ar fi sa ramana maxim 2-3 monede dar nu cred ca se poate asta.
Dupa reglementare, este clar ca dispare specula... piata crypto o sa fie si ea ca o bursa clasica.

Edited by rz, 28 September 2018 - 19:09.


#86
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007
De ce toate shitcoinurile top 50 s-au dus in cap?

https://coinmarketcap.com

#87
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Pentru ca inca suntem in bear market, deci era de asteptat Posted Image

#88
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Inca putin si se duc ursii la hibernare... sa vezi atunci spectacol!.
Voi ce ziceti?. Cand se da startul mult asteptat (cu varf la 10k+)?

Edited by rz, 11 October 2018 - 19:25.


#89
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Eu zic ca la final de an. Atunci o vor lua fraierii in bot.

#90
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
Tu sa zici cand se da
Momentan nu...


View Postrz, on 11 octombrie 2018 - 19:24, said:

Inca putin si se duc ursii la hibernare... sa vezi atunci spectacol!.
Voi ce ziceti?. Cand se da startul mult asteptat (cu varf la 10k+)?


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate