Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

ce parere aveti despre firma de usi beymay?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
9 răspunsuri în acest subiect

#1
VlWWv

VlWWv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 21.05.2016
Vreau sa cumpar o usa de exterior de la beymay, la pret este ok, la prima vedere calitatea pare buna, ce parere aveti?

#2
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.467
  • Înscris: 25.08.2009
Nu cunosc firma dar mie  imi suna asemanator cu beyler, firma de origine turca, sediul in Galati.
Eu am una montata de 11 ani, este ok.

#3
VlWWv

VlWWv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 21.05.2016
Din cate am inteles au ceva legatura cu beyler

#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.823
  • Înscris: 12.01.2018
înainte vezi cât costă un zar,mâner,dacă au pe stoc în caz că se strică.vei avea surprize

#5
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.601
  • Înscris: 17.08.2007
si AdiBas au legatura cu Adidas :)  Cat costa usa?

#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.372
  • Înscris: 17.05.2004
Lasă prostiile turcești și ia MACO

http://www.maco.ro/

Am avut Beyler și am acum Maco.

Beyler a fost luată de mine, destul de scumpă, însă nu e vreo calitate. Am un fel de stres cu verificatul ușii și într-un an făcuse joc.
Maco am găsit-o montată la apartamentul de acum, e altceva.

Știam de firmă, dar nu văzusem.

Editat de waterman, 03 septembrie 2018 - 08:39.


#7
Malia_Summerwine

Malia_Summerwine

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 17.11.2014
Eu am la un ap Maco și la unul Beymay din asta...și deși Maco e mult lăudat , și l-am cumpărat după multe răscoliri de forumuri, Beymay-ul mi se pare mai de încredere, se închide bine și etanș și este și mai aspectuos. La Maco, bate vântul pe lângă chedere și stratul ăla de pe exterior a început să se ia (îl ajută și câinele vecinilor, ce e drept, dar totuși...). Până și un Kale vechi de prin '90 pare mai zdravăn decât Maco-urile astea. Acum fiecare face cum crede.

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

In prezent usile MACO sunt destinate in principal catre doua domenii de utilizare:
- Usi metalice antiefractie pentru intrare in apartamente si alte incinte cu accesul protejat la actiunea directa a factorilor de mediu (soare, ploaie, vant) – marca inregistrata CIVICA
- Usi metalice exterior antiefractie placate pentru intrarile in locuinte de tip casa/vila – marca inregistrata NOBILA

Versus

Quote

BEYMAY: Producem uşi placate cu MDF, lemn, folie PVC sau vopsite electrostatic, cu repere din oţel carbon de calitate sau chiar oţel inoxidabil. Deviza noastră este scopul nostru: Îndeplinim solicitările dumneavoastră. Nimic mai mult.


"La Maco, bate vântul pe lângă chedere" rezultă montaj prost.

Nu cred că se pot compara cele două mărci.

Ia uite certificări pentru MACO

http://www.maco.ro/certificari

#9
VlWWv

VlWWv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 21.05.2016
Maco am acum si nu sunt multumit, d-aia vreau sa si schimb usa, degeaba au atatea certificate pentru ca au o calitate scazuta.

#10
Malia_Summerwine

Malia_Summerwine

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 17.11.2014

 VlWWv, on 05 septembrie 2018 - 10:22, said:

Maco am acum si nu sunt multumit, d-aia vreau sa si schimb usa, degeaba au atatea certificate pentru ca au o calitate scazuta.

Aia zic și eu, am cumpărat Maco-ul fiind "vrăjită" de certificări și alea-alea, dar în fapt, nu mă încântă. Montajul prost a fost făcut de firma agreată Maco, dar pe langa asta, usa in sine nu e ok, e foarte ușoară comparativ cu Beymay sau Kale, coating-ul exterior, orice o fi, a început să se degradeze după doar un an (e in interior, ușă de apartament, nu e expusa intemperiilor). Un plus pentru șilduri, probabil singurul aspect "quality" din tot ansamblul, sunt foarte discrete și par a face față în caz de Doamne-ferește. Cele de la Beymay sunt mai bling-bling așa, dar altfel par ok și acelea. Sorry, dar n-as mai cumpără Maco a doua oară. Eventual o sa fac un review pentru Beymay după 1 an de folosire, dar până acum (îl am de câteva luni) sunt foarte mulțumită.

Editat de Malia_Summerwine, 05 septembrie 2018 - 10:59.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate