Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Gazul lacrimogen ucide! Copil ucis in Iulie 2018 in Africa de Sud

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
90 replies to this topic

#55
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Deci io cred că copchilul ăla din Africa de sud din titlu a fost ucis in România de jandarmi in acele zile teribiiile (cand si ethereum s-a depreciat masiv), dar copchilul a fost apoi dus de Mazăre acolo in Africa de sud cu capitala la Pretoria (unde a fost si marele om Nelson Mandela (nu mondialu cum ati fi tentati sa spuneti unii)) că şi Madagascarul e tot prin zonă. Si e din 2018 mort, deci coincidentă? gata, daţi la Digei 24, Romania tv sau Irealitatea tv cum se numesc trambulinele Hot olds si ce mai gasim.

Această postare e un pamflet, dar cred că tot ce se mai spune rău despre jandarmi intra tot în categoria unor pamfleturi la o analiză lucidă a unor oameni cu viziune naţională

Edited by babarzotea, 20 August 2018 - 22:46.


#56
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,474
  • Înscris: 28.11.2017

View Postmihnearau1, on 20 august 2018 - 17:08, said:

terminati mah cu troli platiti!
asta e tot ce puteti sa ziceti, sa combateti?
regulament poiana 1.a

Adica vrei sa spun ca aia care nu au castig financiar direct din propagarea minciunilor si manipularilor pesede o fac doar din prostie?

#57
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Eu nu inteleg de ce a fost nevoie de demonstratia aia penibila a jandarmului care ne arata manevre de folosire a dispozitivelor de gazare? Daca au spus toti ca sunt bune, sunt conforme, folosite peste tot, de ce au mai iesit in frunte ca paduchele cu prostia aia?

#58
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,474
  • Înscris: 28.11.2017

View PostAnca12, on 20 august 2018 - 20:26, said:

@Darkman48: N-am cu cine, nu cu tine.

Uite, eu continui sa dialoghez cu tine si iti zic:

Greseala tactica grava daca ma desonsideri (ca alegator, nu neaparat ca persoana cu un statut social sau altul).

Vrei sa nu votez cu PSD, doresti sa ma atragi de cealalta parte, ai nevoie de voturi?

Pai atunci  s trange din dinti, invinge-ti dispretul suveran si dialogheaza cu oricine.

Ia exemplu din America. Acolo, un politician (dar nu numai el) se adreseaza cu "Doamna..." pana si unei negrese batrane care matura pe scari. Se poreste puttin si ii ofera 10 secunde doar pentru ea  -  si pate castiga un vot (sau mai multe, ca i se duce vestea).

Cat de departe esti tu de realitate, ce ingamfat gaunos!

Deci repet, iti mai dau o sansa electorala: ce imi promiti si ce vei face daca te votez?

Ca pana acum, batran pensionar bugetar fiind eu, ai declarat ca te incurc, iti iau resursele, aglomerez transportul in comun, spitalele, cozile la bancomat, maresc dioxidul de carbon al Planetei, intr-un cuvant bine ar fi sa ma omori, eventual cu Dragnea si intregul guvern de gat.

Cine va voteaza pe voi, nu aveti nimic clar in cap, doar raspunsuri robotice de ani de zile.

Eu iti promit ca nu vei mai fi nevoita sa scrii minciuni daca nu vei vota ciorditori. Pentru alternative sanatoase de vot vezi pe partea USR si RO+!   Transparenta cheltuirii banilor publici ti-ai dori-o?

View PostAnca12, on 20 august 2018 - 21:22, said:

Pai grupul de turbulenti a fost mic (zicea fantomaticul acela ca vor fi 1 milion), a fost imprastiat imediat, nu a durat ore iar calea spre imprastiere a fost larga, cine a stationat a facut-o din inteligenta.

Vrei sa dezvolti, te rog?!

View PostLaberta, on 20 august 2018 - 23:16, said:

Eu nu inteleg de ce a fost nevoie de demonstratia aia penibila a jandarmului care ne arata manevre de folosire a dispozitivelor de gazare? Daca au spus toti ca sunt bune, sunt conforme, folosite peste tot, de ce au mai iesit in frunte ca paduchele cu prostia aia?

Eu as fi vrut sa-i dea jandarului aluia jetul de gaz in figura, in plina figura asa cum li s-a dat multor protestatari.   Si dupa aia sa-l indoaie si cu lovituri de pulan cum au facut si gunoaiele dandarneriei cu multi protestatari.

#59
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postzartdato1-0, on 20 august 2018 - 23:24, said:

Eu iti promit ca nu vei mai fi nevoita sa scrii minciuni daca nu vei vota ciorditori. Pentru alternative sanatoase de vot vezi pe partea USR si RO+!   Transparenta cheltuirii banilor publici ti-ai dori-o?



Vrei sa dezvolti, te rog?!



Eu as fi vrut sa-i dea jandarului aluia jetul de gaz in figura, in plina figura asa cum li s-a dat multor protestatari.   Si dupa aia sa-l indoaie si cu lovituri de pulan cum au facut si gunoaiele dandarneriei cu multi protestatari.


Eu zic s-o lasi in pace. Astfel de cazuri sunt patologice si pierdute din start. De ce? Sunt clientii anetei si retevei-ului si n-ai ce le face.

#60
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
Sarea e toxica? Bineinteles ca nu.
Atunci hai sa indopam cu sare cardiacii.

Mierea e toxica? Bineinteles ca nu.
Atunci hai sa indopam cu miere diabeticii.

Gazele Jandarmeriei sunt toxice? Bineinteles ca nu... prea mult.
Atunci hai sa dam cu gaze in nestire peste o multime de oameni cu tot felul de vulnerabilitati la gaze.

Oamenii sunt egali in drepturi sau drept de a protesta au doar cei insensibili la gaze?

Painea si laptele sunt toxice? Depinde, fiindca pot fi alterate, iar unii au intoleranta. Oricum, nu-i indopam pe obezi.

Acte de provenienta? Certificate de calitate? Compozitie si dozaj? Termene de garantie?
Orice e posibil atunci cand trebuie sa-i credem pe cuvant... ca doar n-or fi prosti sa recunoasca folosirea unor produse interzise, expirate sau cu compozitie neconforma.

In lumea civilizata, exista paine fara sare, indulcitori fara zahar (nu stiu cat sunt de sanatosi), lapte fara lactoza s.a.a. dar mai ales exista autoritati independente care inspecteaza si sanctioneaza incalcarea normelor. Cine a inspectat Jandarmeria?

Spunea cineva ca un jandarm dadea cu gaze in nestire din cauza ca i se defectase pulverizatorul, deci avem dovada ca defecte au existat.

#61
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012
Si prostia se spune ca ucide, si totusi sunt o groaza bine-merci. Unii au si conturi pe diverse forumuri si debiteaza in continuu prostioare.

View Postonzaueb, on 20 august 2018 - 17:06, said:

Bai frate, cum sa fii de acord cu violenta? Chiar traiti doar intre animale in jungla?

Fara indoiala multi sunteti doar troli platiti, dar totusi...partidu doar asta vrea? N-a invatat nimic de la iliescu si doar sa vada pe cineva cum e batut ii linisteste?

Amice, din ce fani pesede am vazut p-aici, doar cativa am observat sa fie de acord cu violenta. In schimb, in tabara cealalta, sunt majoritari cei ce nu doar sunt de acord cu violenta, ba chiar instiga in directia aia. Get your shit straight.

Edited by wolfmanro, 21 August 2018 - 08:15.


#62
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,474
  • Înscris: 28.11.2017

View Postwolfmanro, on 21 august 2018 - 08:15, said:

Si prostia se spune ca ucide, si totusi sunt o groaza bine-merci. Unii au si conturi pe diverse forumuri si debiteaza in continuu prostioare.



Amice, din ce fani pesede am vazut p-aici, doar cativa am observat sa fie de acord cu violenta. In schimb, in tabara cealalta, sunt majoritari cei ce nu doar sunt de acord cu violenta, ba chiar instiga in directia aia. Get your shit straight.

Tu esti in viata si poti scrie pe forumuri.   Dancila, Carmen Dan, Andrusca, toti traiesc.   Deci prostia nu ucide.

Edited by zartdato1-0, 21 August 2018 - 08:33.


#63
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postzartdato1-0, on 21 august 2018 - 08:31, said:



Tu esti in viata si poti scrie pe forumuri.   Dancila, Carmen Dan, Andrusca, toti traiesc.   Deci prostia nu ucide.

Ia uite-l, exemplul viu ca vertebratele pot totusi trai si separate de creier.

#64
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,615
  • Înscris: 31.08.2006

View Postmoftware, on 21 august 2018 - 08:02, said:

Gazele Jandarmeriei sunt toxice? Bineinteles ca nu... prea mult.
Atunci hai sa dam cu gaze in nestire peste o multime de oameni cu tot felul de vulnerabilitati la gaze.


   Totusi, vreau si eu sa stiu, daca imi poate raspunde cineva, de ce la ordinul unor politicieni, indiferent din ce colt al lumii, fortele de represiune, gazeaza si bat cu salbaticie proprii compatrioti ? De ce trebuie gazati niste oameni ? Care e ratiunea pentru care niste oameni,,semeni de-ai nostri, trebuie gazati ? In numele cui trebuie sa fie comise aceste atrocitati ? De ce acesti indivizi numiti politicieni hotarasc asupra destinelor unor oameni ? In virtutea carui drept hotarasc astia chestiuni de viata si de moarte ce privesc omenirea ?

#65
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postfansat, on 21 august 2018 - 08:52, said:



                       Totusi, vreau si eu sa stiu, daca imi poate raspunde cineva, de ce la ordinul unor politicieni, indiferent din ce colt al lumii, fortele de represiune, gazeaza si bat cu salbaticie proprii compatrioti ? De ce trebuie gazati niste oameni ? Care e ratiunea pentru care niste oameni,,semeni de-ai nostri, trebuie gazati ? In numele cui trebuie sa fie comise aceste atrocitati ? De ce acesti indivizi numiti politicieni hotarasc asupra destinelor unor oameni ? In virtutea carui drept hotarasc astia chestiuni de viata si de moarte ce privesc omenirea ?

Viata-i greu, dusmanii are arme...

Intrebarile sunt serioase sau la misto? Ai trait pe Jupiter pana acum?

#66
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008

View Postwolfmanro, on 21 august 2018 - 08:15, said:

Si prostia se spune ca ucide, si totusi sunt o groaza bine-merci.
In libertate au aceleasi drepturi, dar in sectorul bugetar, pe bani publici...?
Si toti raspund pentru faptele lor, cu atat mai mult cei care traiesc din bani publici, pe care Codul penal ii numeste generic functionari si prevede infractiuni specifice, cu pedepse mai dure.
Din nefericire, exista exceptii, dupa cum rezulta mai jos:

View Postfansat, on 21 august 2018 - 08:52, said:

   Totusi, vreau si eu sa stiu, daca imi poate raspunde cineva, de ce la ordinul unor politicieni, indiferent din ce colt al lumii, fortele de represiune, gazeaza si bat cu salbaticie proprii compatrioti ? De ce trebuie gazati niste oameni ? Care e ratiunea pentru care niste oameni,,semeni de-ai nostri, trebuie gazati ? In numele cui trebuie sa fie comise aceste atrocitati ? De ce acesti indivizi numiti politicieni hotarasc asupra destinelor unor oameni ? In virtutea carui drept hotarasc astia chestiuni de viata si de moarte ce privesc omenirea ?
Pe scurt... in totalitarism.

#67
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,474
  • Înscris: 28.11.2017

View Postwolfmanro, on 21 august 2018 - 08:41, said:

Ia uite-l, exemplul viu ca vertebratele pot totusi trai si separate de creier.

Vrei sa demonstrezi ca este clar ca prostia nu ucide?!
Te-am vazut, traiesti, este ok!  

Ca prostia nu ucide, mesajele tale, simpla ta existenta au demonstrat ca este adevarat.  
Vrei sa demonstrezi ca nici ridicolul, nici ipocrizia nu ucid?! Continua sa scrii cum esti tu neutru si cum tu nu esti pesedel!

Gunoaiele pesede, alea ciorditoare si penale, sunt niste fiinte de cea mai joasa speta, dar cum tu nu esti pesedel probabil nu te priveste gradul de putrefactie morala al acestora.

Edited by zartdato1-0, 21 August 2018 - 09:41.


#68
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postzartdato1-0, on 21 august 2018 - 09:32, said:



Vrei sa demonstrezi ca este clar ca prostia nu ucide?!
Te-am vazut, traiesti, este ok!  

Vrei sa demonstrezi ca nici ridicolul, nici ipocrizia nu ucid, continua sa scrii cum esti tu neutru si cum tu nu esti pesedel!

Gunoaiele pesede, alea ciorditoare si penale, sunt niste fiinte de cea mai joasa speta, dar cum tu nu esti pesedel probabil nu te priveste gradul de putrefactie morala al acestora.

P-aia ii vad rar, ca nu ma uit la tv. Pe tine insa, e o placere sa te studiez. Impingi ridicolul de care il pomenesti la cote nabanuite.

Ai macar un singur post (din cele 2343 adunate in 9 luni) in care sa spui ceva coerent, corect, sau cu exprimare un pic mai sus decat cea de rigola? Daca da, te rog sa ma corectezi. Daca nu, incearca sa balacaresti mai putin, poate te ia cineva in serios.

Edited by wolfmanro, 21 August 2018 - 09:52.


#69
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,474
  • Înscris: 28.11.2017

View Postwolfmanro, on 21 august 2018 - 09:41, said:

P-aia ii vad rar, ca nu ma uit la tv. Pe tine insa, e o placere sa te studiez. Impingi ridicolul de care il pomenesti la cote nabanuite.

Ai macar un singur post (din cele 2343 adunate in 9 luni) in care sa spui ceva coerent, corect sau cu exprimare un pic mai sus decat cea de rigola? Daca da, te rog sa ma corectezi. Daca nu, incearca sa balacaresti mai putin, poate te ia cineva in serios.


Stiam ca te doare sa vorbesc urat de pesedei, stiu ca-ti sfarteca inima fiecare injuratura adresata pesedeilor.  Evident din neutralitate, prea multa!


Te deranjeaza sa vezi cate mesaje am putut scrie in mai putin de un an?!

Quote

Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, mintile reduse discuta persoane!
(Eleanor Roosevelt)


Tu nu ai 2 mesaje consecutive in care sa nu discuti persoane.
Nu am citit inca nicio idee scrisa de tine, cu siguranta trebuie sa ai, macar putine si fixe.  Sau ma insel si chiar nu ai?!


Din ce am citit scris de tine mi-ai lasat impresia unui  cocalar.  Dar probabil am sarit eu niste mesaje in care nu discuti persoane.   Asa-i?!

#70
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,857
  • Înscris: 07.02.2003

View PostLaberta, on 20 august 2018 - 23:16, said:

Daca au spus toti ca sunt bune, sunt conforme, folosite peste tot,
Probabil ca sunt. Probabil demonstratia era pentru parerologi...

Edited by andreic, 21 August 2018 - 09:59.


#71
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postzartdato1-0, on 21 august 2018 - 09:57, said:




Stiam ca te doare sa vorbesc urat de pesedei, stiu ca-ti sfarteca inima fiecare injuratura adresata pesedeilor.  Evident din neutralitate, prea multa!


Te deranjeaza sa vezi cate mesaje am putut scrie in mai putin de un an?!


(Eleanor Roosevelt)


Tu nu ai 2 mesaje consecutive in care sa nu discuti persoane.
Nu am citit inca nicio idee scrisa de tine, cu siguranta trebuie sa ai, macar putine si fixe.  Sau ma insel si chiar nu ai?!


Din ce am citit scris de tine mi-ai lasat impresia unui  cocalar.  Dar probabil am sarit eu niste mesaje in care nu discuti persoane.   Asa-i?!

Te inseli amarnic, dar nu ma pun cu tine ca ai mintea odihnita.

#72
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,474
  • Înscris: 28.11.2017

View Postwolfmanro, on 21 august 2018 - 12:20, said:

Te inseli amarnic, dar nu ma pun cu tine ca ai mintea odihnita.

Eu nu ignor pe nimeni, nu ignor nici mincinosii, nici prostii, nici jigodiile, nici pesedeii, nici leprele.   Ii citesc si cand consider ca depasesc limitele comentez.  Asteapta-te, asadar, sa-ti mai comentez mesaje, chiar daca sunt lispite de idei, de bun simt si de logica, chiar daca sunt mincinoase, propagandiste si imbecile.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate