Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Reclame care vă enervează vs. reclame care vă plac

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1948 replies to this topic

#145
Sorinakis

Sorinakis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.02.2006
:D  Reclama la Adria mi se pare monumentala  :D Detaliile sunt extraordinare de la sonerie la imbracamintea copiilor pana la calendaru' din perete...

O reclama care m-a scos din pepeni a fost la dero cu "cabana 3 brazi" :puke:

Edited by Sorinakis, 26 September 2006 - 10:19.


#146
shimen_musashi

shimen_musashi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 15.04.2005

 Sorinakis, on Sep 26 2006, 10:19, said:

:D  Reclama la Adria mi se pare monumentala  :D Detaliile sunt extraordinare de la sonerie la imbracamintea copiilor pana la calendaru' din perete...

O reclama care m-a scos din pepeni a fost la dero cu "cabana 3 brazi" :puke:

La cabana 3 brazi, la cabana 3 brazi, ...

#147
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

 shimen_musashi, on Sep 26 2006, 13:03, said:

La cabana 3 brazi, la cabana 3 brazi, ...

Da, am amenințat-o pe nevastă-mia că divorțez dacă mai cântă porcăria aia obsedantă (nu-ți mai iese din cap). Ah, iar?

 AlexIP, on Sep 21 2006, 00:35, said:

Btw, aia de la Zaraza chiar mi'a facut placere sa o urmaresc. :D

Numai că oamenii pe care-i œelogiazăœ nu cumpără Zaraza în schimb oamenii pe care-i ironizează ar cumpăra Zaraza. Mă înșel oare?

--------------

"Sosetele" - pentru Orange.  :confuzzled: Poate explica cineva din domeniu ce-i cu stupizenia aia? Când o vad am senzația că cel care a œgânditœ așa ceva a avut un scurt-circuit în cap (nu pot înțelege ce conexiuni i s-au putut face în creier pentru a asocia toate chestiile alea)

Edited by eddingro, 26 September 2006 - 12:43.


#148
intrare

intrare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 11.01.2003
M calca pe nervi reclamele la Hochland. Cred ca sunt de 5 ani reclamele alea cu copii. Oare chiar asa rau stau cu bugetul de adv. incat nu-si permit sa le schimbe ? Din cauza lor nu mai cumpar Hochland nimic.

#149
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

 intrare, on Sep 28 2006, 10:40, said:

M calca pe nervi reclamele la Hochland. Cred ca sunt de 5 ani reclamele alea cu copii. Oare chiar asa rau stau cu bugetul de adv. incat nu-si permit sa le schimbe ? Din cauza lor nu mai cumpar Hochland nimic.

Hai nu fi rău, că mi-a luat cașcaval ca al tău.

#150
intrare

intrare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 11.01.2003
Mai e o reclama idioata: Jacobs Cappuccino Milka. Pe langa faptul ca numele produsuluie idiot de lung, si reclama e tradusa si nu intelegi nimic din ea. Chiar nu pot sa ii inteleg pe unii creativi... Ce brand awareness creaza ei cu un nume care se pronunta in 5 minute.....??

#151
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005
Eu am o nedumerire cu reclama la Berea Ciucaș.
Cu camionagiul care e tras pe dreapta de un cerb, Și după ce bea el bere și animalul "un capucino fără cofeină" pleacă la drum "că avem cap, nu suntem animale! Nu-i așa?! - Așa e nea Cornele!"
Nu a reușit să-mi scoată vreo reacție.
Nici nu mă enervează, dar nici nu-mi place.

#152
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hZ7KDMJaUd0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"you are one sick puppy " lol

#153
corneluta

corneluta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.10.2006
Reclama Timpita cea de la TRANSAVIA cu copilul care ia din magazin si arunca un pui spunand zbori puiule.

#154
Livik

Livik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 21.08.2006
BCR e in puterea noastra ... sa fie ceva cu subinteles?  :)

#155
tavio

tavio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 09.05.2006
topul meu

cele mai proaste:
1.-
cea mai scarboasa, hidoasa reclama cu cea mai idioata ideie pe care mi-a fost dat s-o vad pana acum
este cea cu puiul care face 'pleosc' la contactul cu asfaltul. o reclama sumbra, lipsita de culoare si lumina cu niste personaje principale, unul insipid iar altul cat se poate de mort. sa nu mai vorbim de cretinismul indemnului 'zboara puiule, zboara!'... producatorul de pui ar trebui sa-si ceara banii inapoi fiindca personal cred desi impactul clipului e puternic, nu te indeamna sa cumperi.
cum ar fi fost daca cei de la *.cola ar fi facut o reclama cu o sticla de 2 litri pe post de ghiulea de tun, care strapunge trupul unui soldat iar la final mesajul sa fie "NIMIC NU E MAI TARE DECAT *.COLA"

2.-
cealalta reclama la pui, cu batranele care "fura" cate un pui dupa ceafa de la un bucatar la fel de istet ca si detergentul

cele mai enervante:
1.-
reclama la nu stiu ce masina, unde femeia se comporta ca in timpul unui orgasm isteric si barbatul ii tine isonul. probabil ca se potrivesc foarte bine, sunt la fel de fericiti si incremeniti in aceeasi pozitie si in ziua de azi.

2.-
aia de la scandic cand gagica ii arunca lucrurile pe fereastra inclusiv sticla de vodka. intelegeam daca ptr reclama la produsul respectiv bagau niste actori cu varsta in jur de 50 de ani, dar sa folosesti 2 tineri ...care in final isi zambesc unul altuia cu candoare...mi se pare aiurea. calitatea produsului se regaseste in calitatea clipului publicitar  

cele mai plictisitoare:
1.-aia de la berea ciucas, cu cerbul :huh:
2.-aia cu sosetele  :huh:  
3.-aia la ulei, cu fata care-l trage de urechi pe bucatar ca de ce nu foloseste nu stiu ce ulei, cu care poti sa prajesti mai multi cartofi...

nu le-am inclus aici pe cele de la detergenti sau cele de pe OTV fiindca alea sunt deja de referinta.

una care e relativ noua pe piata si care m-a surprins placut prin subtilitatea ei, e cea de la zaraza

#156
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
aaa .. mi-am adus aminte. Reclama la nu stiu ce iaurt danone facute probabil in romania , cand (daca tin bine minte) o tinerica  explica unei mamae de ce e bun iartul :lol:

#157
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005
Reclama cu producerea gordon blue sau cum s-o scrie. Producerea acelor semifabricarte e o poezie...
Cei doi care citesc reteta rup foile din cartea de bucate, etc...

E o reclama la produsele S'avor. Chiar nu inteleg pe cei care dau banii. Reclama e frumoasa, dar sa platesti 40 de secunde de reclama, pentru a arata o fractiune de secunda marca S'avor, scrisa pe un fundal nasol cu un font si o culoare cu care de abia vezi ce scrie acolo.

Sunt destui *** la firmele care produc reclamele , dar si mai limitati sunt cei care platesc reclamele si le accepta.

Parerea mea , Hic :cheers:

Edited by $eb, 06 October 2006 - 16:01.


#158
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

 romaximusro, on Oct 6 2006, 16:48, said:

aaa .. mi-am adus aminte. Reclama la nu stiu ce iaurt danone facute probabil in romania , cand (daca tin bine minte) o tinerica  explica unei mamae de ce e bun iartul :lol:

PArcă îi și vezi pe cei care fac MLM (sau cum s-o chema genul ăsta de vânzări Amway ș.cl) cum se instruiesc despre cât de bune sunt produsele lor. :death:
Dar cum în RO a mers genul ăsta de comerț, pesemne că se impune o asemenea reclamă.

#159
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
Mie imi placea una de anul trecut, la vinul murfatlar, avea ca tema ceva melodie cu Mama Leone, si in jurul unei mese mai multi tipi care cica erau directori.

Acum imi  place ce de la cafeaua Elite cu efectele de gheata. Mai erau cele de la apa Dorna, super fain facute, mai ales cea care avea tema piesa lui Sonique ..I'm alive.

Si inca una la cafea in care aparea un arab, mie mi s-a parut frumos, si ii oferea unei tipe o cana de cafea. Din pacate nu mai stiu la ce cafea facea reclama, dar reclama mi-a ramas in minte.
  
La cele proaste...cam tot ce ati zis voi, inclusiv tot ce e Danone, mai ales la Activia si Casa buna. Ai zice ca tipa aia are o soacra care ii socoteste fiecare 500 ROL, cheltuiti.

#160
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Îmi place aia la "Peugeot" 106, când înțeapă cu antena cauciul acelui monster-truck și monster-truck se desumflă :coolspeak:
Mai era una tare, tot la o mașină (nu mai știu la care). Un tip se așează lângă o mașină ce pare a fi o rablă. Se uită în sâtnga și în dreapta să vadă dacă e cineva și ridică husa ce făcea o mașină de ultimă generație să arate a rablă.  :D
Aia de la "Zaraza" nu e prea reușită, dar îmi place dedicația. :coolspeak:

#161
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Aia de la Zaraza mi se pare super reusite tocmai mesajului pe care il exprima.

#162
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Reclama care ma enerveaza cel mai tare ii aia cu puiu in care arunca un copil un pui congelat si ii zice zboara puiule :P reclama mai tampita ca aia nu am vazut

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate