Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Reclame care vă enervează vs. reclame care vă plac

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1946 replies to this topic

#127
UnixMarius

UnixMarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.03.2006
Cred ca cele mai bestiale reclame sunt cele la ciocolatele Milka , cu marmotele si ursii.  :D

#128
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

View PostUnixMarius, on Sep 17 2006, 03:33, said:

Cred ca cele mai bestiale reclame sunt cele la ciocolatele Milka , cu marmotele si ursii.  :D
Aooleoo...mi-a placut prima! Acum ma enerveaza marmota aia imbecila de imi vine sa-i bag pe gat 1000 de ciocolati milka si sa le plateasca ursu!

#129
1234

1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.05.2006
Milka deja a sarit calul! Si reclamele de la Danone m-au agasat! Parca numai marca asta exista pe piata! E bine ca au venit vacile commando sa le mai darame sandramaua! Noroc ca nu ma inghesui la raftul cu iaurt de plastic!

#130
Lowhigh

Lowhigh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 26.08.2005
O reclama excelenta - "Sosetele" - pentru Orange

O porcarie de reclama - "Pui proaspeti de parca-s vii" - pentru Transavia. Cand vad reclama asta imi vine sa ........ Cine a putut crea asa un cretinism?

#131
Muncesc

Muncesc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.09.2006
Votez + pt reclamele de la bere..in special Bergenbier si - pentru tot ce e ieftin...gen puiu care zboara  :death:

#132
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostLowhigh, on Sep 17 2006, 20:47, said:

O porcarie de reclama - "Pui proaspeti de parca-s vii" - pentru Transavia. Cand vad reclama asta imi vine sa ........ Cine a putut crea asa un cretinism?

Uneori ma intreb daca nu asistam la un exces de creativitate cu orice pret.
Parca cineva si-ar bate joc de "creativi" .

#133
zoro2

zoro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.05.2006
ca tot ii vorba de pui, mai pui si eu una, aia cu pui gatiti sau prajiti (nu mai stiu) nu-ti fac rau. Ce-mi place cel mai mult cand ii fu.e ala un pui dupa ceafa la baba aia surda.

#134
1234

1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.05.2006
rate reclame mai facem! Am senzatia ca au fost dati afara toti creativii din agentii!

Da' aia cu "zboara puiule, zboara" ati vazut-o? E ceva mai veche dar vad ca au inceput din nou rularea ei! Nu cumva e la Transavia de care pomenea cineva mai devreme?

Este de-a dreptul HADA! :cursing:

#135
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

Quote

Nu cred ca a scazut nivelul advertising-ului romanesc dar a crescut piata de reclame. Si odata cu extindere gradinii inevitabil apar si mai multe buruieni.

Sunt de acord ca nu a scazut, nici nu avea cum sa scada ca mai jos de atât nu se poate.

E catastrofal si advertisingul international, darmite cel românesc care imita cu ochii beliti pe cataloagele participarii la festivaluri straine.

Cred ca un inginer sau taran ar face reclame mai suportabile decât acesti asa-zisi creatori care s-au uitat la "Marca Înregistrata" si au început sa creada ca au ceva în legatura cu publicitatea.




Quote

Si daca cu ani in urma toti speram ca si romanii din multinationale vor capata curaj sa mearga pe mana creativilor si sa-i lase sa gandeasca liber pentru a crea lucruri deosebite pentru marcile lor, ei bine, la ce vedem la televizor sau auzim la radio ne arata ca mai e mult pana acolo!

Îmi vine rau când aud cliseul acesta în gura vreunui amarât care crede ca daca a intrat la o agentie înseamna ca reprezinta ceva. Acesti oameni nu-si dau seama ca oricine se pricepe la reclame mai bine ca ei, mai ales clientii care stiu exact ce urmaresc si ce le îndeplineste obiectivele.

#136
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Eu nu pricep reclama de la Adria. Poate cineva sa imi explice ce se intampla acolo si ce relevanta are pentru cumpararea respectivei pişorci? :huh:

Btw, aia de la Zaraza chiar mi'a facut placere sa o urmaresc. :D

#137
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Reclama de la adria zici? Si de ce vrei sa o intelegi? Pe piata advertising-ului exista doua categorii aparte : reclamele frutifresh si reclamele otv. La astea te uiti doar daca ai ramas fara baterii la telecomanda (cazul primei categ) sau daca vrei sa vezi cat de idioti sunt unii (categ a doua- patronii care isi filmeaza singuri spotu` ca sa se vada la teve).

Ideea pe care vrea sa o transmita Adria prin spotul "Familia Adria"  (ala cu stul,sotia si doi copii) e de bautura populara...pt toata familia... E, oarecum, echivalentul reclamelor la bere la PET.

Edited by raducutzzu, 21 September 2006 - 01:10.


#138
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006
Reclamele de la OTV sunt facute de niste cameramani de duzina pe preturi de nimic.


La Adria chiar nu vad cum ar putea fi facuta o reclama ca lumea atât timp cât bautura e otrava curata.

#139
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
FFS, reclama aia de la Adria e o anti-reclama. Adica "bei dinasta si ajungi ca noi". :scared:

#140
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
AlexIP: nu cred ca te apartii target-ului Adria. :)

Ramunc: de acord... dar ceea ce ma face pe mine sa ma uit la reclamele alea e aparitia printre actori a patronilor firmelor respective. mi se pare de o tampitenie rara!

#141
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004
Ma scoate din sarite reclama de la Scandic, cu blonda buna care de la atata vodca il primeste pe betivul de prietenu-su in casa. Lucrul indestructibil din relatia lor este sticla de vodka.

Imi place reclama de la Dodge Caliber cu creaturile dragalase care vorbesc despre masina care este anything but cute

#142
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
da.. reclama aia la scandia cred ca e reclama la betivi nu la bautura :lol:

O reclama destul de tampitica in contextul romanesc mi se pare cea la noua colectie logan, cand arata prima transformare. Prima data am crezut ca e rugina :lol: , au cam gafat creativii dupa parerea mea , mai ales ca sunt destui sensibilosi cu capitolul asta la dacia :)

#143
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postromaximusro, on Sep 26 2006, 00:39, said:

O reclama destul de tampitica in contextul romanesc mi se pare cea la noua colectie logan, cand arata prima transformare. Prima data am crezut ca e rugina :lol: ,

tot pățitu...

#144
ion_cta

ion_cta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 18.08.2006
Cel mai tare spot romanesc:
http://www.iqads.ro/..._buticarul.html
Am ras de m-am p**at pe mine :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate