Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

Tara nepregatitilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004
Azi am plecat de la lucru la 17:00. Stau la vreo 5 km de job...Pe scurt, am ajuns acasa la 19:00.

N-a fost asta o chestie placuta....dar macar m-am distrat ascultand un post radio, habar n-am care. Rezumat:

a) discutie cu seful "comandamentului de iarna". Sa vedem:
1. situatia e sub control
2. nu sunt victime umane
3. sunt 150 de accidente cauzate de neatentia soferilor DOAR AZI
4. nu exista nici un drum blocat.

B) in polonia a nins super crunt, dar se circula normal, pentru ca autoritatile au avut grija sa dea cu nu stiu ce substanta pe jos cu 2 zile inainte de ninsoare, ca doar de-aia exista "meteo"

c) primaria declara ca a fost luata prin surprindere de ninsoarea de azi, dar situatia e sub control

d,e,f) other crap

In spiritul romanului (barfa), sa comentez stirile, asa cum le-am injurat eu....

a) Sub care control or fi? Sub al cui? Sub controlul cerului? Al zapezii?
Ce dracu', daca ninge, trebuie sa moara oameni?
Neatentia soferilor? Mie imi fugea masina-n toate partile, mai-mai sa iau premiul pentru cascadorii pana sa ajung acasa.
Blocat, nu stiu daca era vreun drum. Dar daca 5 Km in 2 ore (pe ceas, fara exagerare) inseamna "ok", cred ca-i timpul sa-mi fac abonament RATB/Metrorex

b & c) Cum naiba polonezii stiau ca va ninge peste 2 zile , iar romanii nu? Doar polonezii au si rubrica meteo la stiri? Fara a ajunge la "the grass is always greener on the other side of the fence", pentru ce naiba zbiara o baba obosita dimineata la radio cum va fi vremea? E angajata acolo doar pentru mine, nu si pentru restul tarii? Nu m-am mai uitat la TV de multa vreme, dar ultima data cand am vazut "meteo" la TV, era prezentat de Gianina Corondan (sau geanina, nu stiu) si prezenta ceva de genul prognoza meteo cu o saptamana inainte. Sa nu aiba nici responsabilii din Romania bani de TV? Sau poate nu le place nici lor...

Faza cu adevarat draguta: dupa vreo 10 minute de stat pe loc, cu un tramvai in fata mea, blocat si ala, cobor din masina, ma chinui sa-i bat in geam, il deschide un pic..si intreb vatmanul "nu va suparati...da' de ce mergeti asa de incet? nu pot depasi 1 km de-aici incolo si ma tineti in spate de aproape o ora". Raspuns "ce sa-i fac , mai pustiule (haha), nu am stergatoare la tramvai, tu nu vezi? nu ma asteptam sa ninga". Ce sa mai spun? Nici vatmanul nu verifica "prognoza meteo".

Una peste alta, mi-am adus aminte de inundatiile de la inceputul noii guvernari. E prima data cand ninge? E primul an in care sunt inundatii? Nu vreau sa leg politica de ninsoarea de azi, dar trebuie sa observ ca inundatiile iau intotdeauna guvernul (indiferent cine-l conduce) prin surprindere, ninsoarea ia primaria prin surprindere, faptul ca ma spal dimineata ia Apa Nova prin surprindere, de fiecare data cand se intampla ceva absolut normal, ceva care se repeta in fiecare an, toata Romania e luata prin surprindere. Romania devine (daca nu este deja) tara oamenilor vesnic nepregatiti, oameni care sunt luati prin surprindere mereu....

Ce sa mai spun? Sunt curios daca domnul comandant al "comandamentului de iarna" (la dracu', numai la noi se baga armata cand ninge, cred) se asteapta la victime umane cand vine primavara, ca uneori ploua, ba chiar bate si vantul...

De "autoritati" nu mai zic nimic...nu are nici un sens si chiar as amesteca politica..o curva destul de omorata chiar si cand sunt 20 de grade afara.

Edit: ca o intrebare tampita si complet nelalocul ei...la scoala (liceu sau facultate, nu conteaza), de fiecare data cand eram prins "nepregatit", eram penalizat, intr-un fel sau altul. Asa e si la serviciu. Cine dracu' trebuie sa-i penalizeze pe incompetentii care "conduc" tara asta si de ce nu o face?

Edited by Manowar, 28 February 2006 - 22:18.


#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
LOL .... e greu cu pregatirea man, necesita resurse dar - mai ales - INTERES! :|

#3
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
eu consider ca e un privilegiu sa stai in mijlocul intersectiei strazilor kiselef cu aviatorilor jumate de ora unde sa poti manca nestingherit o shaorma :w00t:(rareori imi deranjam mainile de la sustinerea shaormei sa mai bag masina in viteza sa mai merg un metru spre sfarsitul intersectiei) cumparata de la obor care astepta de vreo ora sa fie mancata

"ba, o mancam aici sau o mancam inainte sa intram la curs?"
"lasa ba, mancam inainte sa intram, undeva intr-o sala"
"ok"
dupa 50 de minute de stato-mers pe strazi
"ba? o mancam acum sau mancam inghetata de shaorma la fuckultate?"
"hai ba s-o mancam ca si-asa stam degeaba si mai avem si priveliste, si ia uite cat de marfa se duce indicatoru de turatie cand claxonez :w00t:"
(la sfarsitul intersectiei"
"ba, a fost buna rau ba"
"ti-am zis ca shaorma de la obor e geniala"
"ba, ce facem?"
"ba, hai sa o parcam"
"unde ba?"
"pai ia da-te tu jos si da parcarea aia rezervata la o parte, ba"
:w00t:

#4
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 12.03.2003
Si cu aceasta ocazie urez un sincer  :death:  prietenilor de la deszapezire care contribuie la tonusul nostru fizic in general lasindu-ne placerea sa mutam noi stim cum mormanele de zapada cu care blocheaza ei masinile in operatiunea "pseudodeszapezirea".

#5
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
Si eu vreau sa multumesc celor care ar trebui sa aibe grija de drumurile din orasul Marelui Gospodar ca mi-au dat ocazia sa smulg niste ropote de aplauze autentice trecatorilor, cu ocazia demonstratiei involuntare de maiestrie la manevrat masina pe polei in derapaj controlat si cu evitarea unui idiot oprit aiurea. Nu vreau bis-uri :death:  :death:  :death:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate