Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 

Construirea templului in ierusalim

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016
Stie careva cum stau demersurile in ce priveste construirea templului din ierusalim...cand vor incepe constructia?

Edited by Destini, 11 August 2018 - 12:24.


#2
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
vrei sa ne comunici ceva si nu stii cum sa incepi? Posted Image

#3
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016

View PostDude_2nd, on 11 august 2018 - 12:33, said:

vrei sa ne comunici ceva si nu stii cum sa incepi? Posted Image
Am scris gresit si am corectat cu edit.

#4
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View PostDestini, on 11 august 2018 - 12:17, said:

Stie careva cum stau demersurile in ce priveste construirea templului din ierusalim...cand vor incepe constructia?

Da, cica nu le dau autorizatie ca nu au depus toate actele in copie si original si puse in dosar cu șină.

Edited by Kaffir2018, 11 August 2018 - 13:06.


#5
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Salomee e cea mai in masura sa ne tina la curent cu aceasta chestiune.

Pe de alta parte, intre noi fie vorba, nu e nevoie de nici un Templu acolo: oricum lumea se inchina Ierusalimului ca si Sfintelor Moaste. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 11 August 2018 - 13:08.


#6
adrian_efa

adrian_efa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 01.12.2007
@ Destini cumva vrei sa stii daca a venit sfarsitul lumii? Posted Image

#7
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,290
  • Înscris: 05.06.2002
parca era Domul Stancii pe locul ala si daca se ating de el cred ca toata lumea araba nu mai considera ca-i cale de convietuire cu evreii in orientul mijlociu.

Edited by Fane, 11 August 2018 - 13:40.


#8
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostFane, on 11 august 2018 - 13:38, said:

parca era Domul Stancii pe locul ala si daca se ating de el cred ca toata lumea araba nu mai considera ca-i cale de convietuire cu evreii in orientul mijlociu.
nu-i chiar asa. Posted Image

in Noua Ordine arhitecturizata de catre Imparatul Babilonului, exista planul de pace: SA ramane cu Mecca ca fiind polul religiosilor arabi, pol care va umple conturile  SA pe seama credinciosilor ce vor da buzna in singurul loc ramas lor, iar Ierusalimul ramane in intregime al evreilor. Si toata lumea-i multumita. Posted Image

Singurii care ar mai putea da astazi dintr-un picior daca Israelul s-ar atinge de Basica aia de pe Muntele Templului ar fi Turcia si Iranul. Ambele luate la foc incrucisat de catre Imparatul Babilonului la cererea Concubinei. Posted Image Restul potentialilor dusmani care ar avea obiectii valide la aceasta schimbare, au fost nivelati preventiv si trimisi in Epoca Pietrei de catre Imparat. Posted Image

ps: oricum, dpdv religios, pentru natiunea Israel, Templul nu mai reprezinta nimic, peste 3/4 din populatie imbratisand valorile umaniste. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 11 August 2018 - 13:55.


#9
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,290
  • Înscris: 05.06.2002
ori ai fumat ceva bun ori te exprimi cam codificat pt mine.

#10
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016
Vrea careva sa ne intalnim face to face pentru a vorbi despre anumite aspecte spirituale?

Edited by Destini, 11 August 2018 - 14:16.


#11
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostFane, on 11 august 2018 - 14:14, said:

ori ai fumat ceva bun ori te exprimi cam codificat pt mine.
Posted Image

ai nevoie de un studiu biblic aprofundat.(sau de una de buna calitate ca sa pricepi si tu) Posted Image pare-se ca frecventezi cam rar inspre defel Sfanta Biserica...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 11 August 2018 - 14:23.


#12
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,290
  • Înscris: 05.06.2002
mai stiu si eu ce scrie prin biblie cu toate ca nu-i punctul meu forte. si cred ca imi dau seama ce zici tu acolo, dar nu-mi place sa discut pe presupuneri. oricum, ar fi tare bine sa fie asa simplu cum zici tu acolo. nu cred ca arabul de rand, eventual fundamentalist religios accepta asa usor sa fie mutat (ca de daramat nici nu cred ca poate fi vorba) Domul Stancii.

#13
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
"arabul de rand" NU are nici un cuvant de spus. Vezi cazul statului Palestina. Posted Image LA 7 dimineata primesc amaratii ordinul de evacuare, dupa care intra in peisaj D11R si il remodeleaza . Posted Image
Imparatul Babilonului nu discuta cu amaratii de rand, el discuta cu Imparatii pamantului, care-i recunosc domnia/autoritatea si-i sunt supusi. Posted Image Pe restul ii face zob, ii trimite in Epoca Pietrei. Posted Image

asadar, daca s-ar intampla astazi sa demoleze Basica, ar mai sari in sus de cur Turcia si Iranul[deja luate in colimator de catre Imparatul]. Restul, din epoca Pietrei in chiloti, ce-ar mai putea face?Posted Image
De aceea Planul noii Ordini impuse de Imparat implica distrugerea Iranului. Si a Turciei, chiar daca beleaua asta nu era pe Ze List:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9RC1Mepk_Sw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image

Edited by Dude_2nd, 11 August 2018 - 14:51.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate