Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sunt asexual?

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
Vitamina001

Vitamina001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 30.06.2018
Salut, am 18 ani, și nu am avut o relație /sărut niciodată, nu că nu aș putea , doar că sunt mai introvertit și vreau să am o primă și ultimă relatie cu o singură persoană și nu risc să îmi încalc principiile. Iar , așteptările mele în materie de relație nu implică latura sexuală , pur și simplu vreau o fată lafel ca mine virgină dar nu aș putea vreodată să o privesc ca o persoană cu care să fac sex, aș simții că o "umilesc că dispare romantismul, inocența pe care o vreau în relație, din punctul meu de vedere săruturi/îmbrățișari pentru mine este suficient , dar o să trebuiască să fac sex, că deh slabe șanse să fie o fată ca mine, but i don't know, sunt asexual? sau ceva romantic incurabil

Edited by Vitamina001, 07 August 2018 - 10:34.


#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Ti se trage de la plictiseala.
Ia cauta-ti un loc de munca (pe perioada verii daca esti elev) si vei vedea cum iti dispare cheful de trolleala.

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
Dupa ce o sa te hatzani prima data, "sexmachine" o sa scrie pe tine.
Esti doar unu care nu poate sa agate o fata, din diferite motive. Unu ar fi ca esti introvertit.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8mjQ1i5V7qA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Vitamina001

Vitamina001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 30.06.2018

View PostHider141, on 07 august 2018 - 10:37, said:

Ti se trage de la plictiseala.
Ia cauta-ti un loc de munca (pe perioada verii daca esti elev) si vei vedea cum iti dispare cheful de trolleala.
Ce ti se pare troll? lol

#5
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Stai linistit. Pana dai de gust :)).
Te-ai impacat cu ideea ca nu te pricepi la fete/relatii, asa ca nu ai asteptari.
Putin mai mult efort si o sa vina cineva si la tine.

#6
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
"o fată lafel ca mine virgină"

Poate doar la gradinita sa incerci.

Pt. restul nu ma pronunt, este peste puterea mea de intelegere.

LE: Ti-o f*t altii daca tu ai indoieli, fii linistit.

Edited by paco rabanne, 07 August 2018 - 10:47.


#7
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sper sa nu gresesc, asexualitatea inseamna lipsa de chef pentru sex. La 18 ani sa vrei ceva de acum 100 de ani e foarte greu (nu zic imposibil). Sa ai o singura relatie cu o singura fata pentru toata viata se gasesc in povestile cu Feti Frumosi si Ilene Cosanzene.

Pe masura ce trece timpul, va trebui sa iei decizii importante: daca vei continua relatia respectiva, daca vei face sex cu persoana respectiva, daca va intelegeti, daca va completati, etc

Intreaba-te ce vrei de la tine si daca vei gasi asa ceva.

PS: ne mai vorbim peste 5-6 ani, daca vei fi (fost) student care a calcat pe la gainuse (sau puicute).

#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
1. Cauta in pantaloni.
2. Atarna sau nu?
3. Daca o zgandaresti da sa muste?

Viata sexuala e de milenii bunicele pe aceasta planeta, iar cei care au dubii dispar.
Cand *uti, o faci personal, nu principial!

Romantismul nu e ceva care dispare dupa sex, ci e real daca ramane dupa sex!

Sexul e ceva normal, placut!
Protejeaza-te si practica-l!

Societatea romaneasca arhica se duce pe suflet, tocmai pentru ca viata bate filmul!

Vezi numarul de divorturi, ca sa intelegi despre ce e vorba.
Multi au crezut ca dupa primul act sexual gata, si-au gasit pereche sclav vesnic.

P.S. Primul tau act sexual va dura probabil maxim 30 de secunde! Secretul sta in exercitiu.

#9
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostVitamina001, on 07 august 2018 - 10:32, said:

Salut, am 18 ani, și nu am avut o relaţie /sărut niciodată, nu că nu aș putea , doar că sunt mai introvertit și vreau să am o primă și ultimă relatie cu o singură persoană și nu risc să îmi încalc principiile. Iar , așteptările mele în materie de relaţie nu implică latura sexuală , pur și simplu vreau o fată lafel ca mine virgină dar nu aș putea vreodată să o privesc ca o persoană cu care să fac sex, aș simţii că o "umilesc că dispare romantismul, inocenţa pe care o vreau în relaţie, din punctul meu de vedere săruturi/îmbrăţișari pentru mine este suficient , dar o să trebuiască să fac sex, că deh slabe șanse să fie o fată ca mine, but i don't know, sunt asexual? sau ceva romantic incurabil
De la romantic la asexual e drum lung. Cand o sa tii o fata in brate si dupa cateva saruturi asa cum trebuie o sa iti dai seama dupa un anume indiciu Posted Image  ca esti suficient de sexual. Romantismul e minunat, atentia e minunata, inocenta la fel dar senzualitatea are rolul ei. Si nu te gandi ca vei face sex, gandeste-te ca vei face DRAGOSTE. Vezi diferenta?

#10
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostHider141, on 07 august 2018 - 10:37, said:

Ti se trage de la plictiseala.
Ia cauta-ti un loc de munca (pe perioada verii daca esti elev) si vei vedea cum iti dispare cheful de trolleala.

Din pacate, nu cred ca trolleaza.

Edited by don_dannielo, 07 August 2018 - 10:45.


#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
@Vitamina001
1. Nu înţeleg de unde şi până unde nick-ul ăsta.
2. 3/4 din postarea ta este un şir de contradicţii. Nu ai sărutat niciodată, dar ştii că poţi. Cum ai aflat că poţi? Există deosebire între pupic şi sărut, dacă vorbim de sărut adevărat.
3. Dumnezeu, sau cum se numeşte creatorul rasei noastre, a stabilit ca noi să ne reproducem prin act sexual, ca orice animal. Fiind, însă, fiinţe cu un anumit dram de inteligenţă, am făcut din sex o artă. Ba chiar o profesie. Evident, nu toţi sunt artişti (nici profesionişti) şi mereu e loc de mai bine. Dar, dacă acel creator al nostru a decis ca între un bărbat şi o femeie să existe obligatoriu sex, cum de vii tu cu derogare?
4. Îţi recomand ca prima ta experienţă sexuală să nu fie cu o fată novice în domeniu (deşi, cam greu de găsit azi aşa ceva la adolescente), ci cu o femeie matură, care să îţi predea materia capitol cu capitol.
5. Romantismul exact asta înseamnă: sex.

Edited by PSC, 07 August 2018 - 10:47.


#12
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
admin,tare de tot acele 3 pct enumarate
initiator,cumpara o papusa pe gustul tau

#13
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
cauta o fata conform asteptarilor tale (virgina, introvertita etc...).  Sunt destule, nu sunt toate ca in filmele americane cu adolescenti; problema e sa stii unde sa cauti. Poate o fata care merge la biserica din cand in cand si viseaza sa ramana imaculata pana in noaptea nuntii.

#14
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
cauta o introvertita si incercati sa va introvertiti impreuna, poate iese ceva, dar cu grija, sa nu iasa cu ochi ...;)

#15
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
vitaminule, esti doar rupt de realitate si visezi cai verzi pe pereti. inca nu ai dat piept cu viata reala, ai stat ca un huhurez in casa in fata calculatorului, nu ai prieteni, nu socializezi, nu iesi cu gasca ,etc.
zici ca ai 18 ani, inca esti la liceu sau ai intrat deja la facultate ? stii deja ce iti doresti sa faci/ajungi sau te lasi purtat de curent in virtutea inertiei ?

ai avea o mica-mica sansa sa gasesti o fata asa cum doresti, daca incepi cautarile in cercurile in care se intalnesc persoanele religioase.
intotdeauna m-am intrebat carui curent religios apartin acele tinere de se imbraca cu fuste lungi, au basma/batic pe cap, au parul lung, nu se fardeaza, nu poarta tocuri sau decolteuri, merg cu ochii in pamant - sa fie pocaiti sau adventisti ? o fata din asta ti-ar trebui tie.

#16
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Poate se gaseste aici pe forum o fata, care sa te ajute cu situatia ta, sunt multe care ajuta oameni ca tine.

#17
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Baneaza cineva acest trol?
A mai scris tâmpenia asta odată

#18
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006

View Postcorinadaniela, on 07 august 2018 - 11:04, said:

intotdeauna m-am intrebat carui curent religios apartin acele tinere de se imbraca cu fuste lungi, au basma/batic pe cap, au parul lung, nu se fardeaza, nu poarta tocuri sau decolteuri, merg cu ochii in pamant - sa fie pocaiti sau adventisti ? o fata din asta ti-ar trebui tie.

Cred ca se imbraca asa numai cand se duc la biserica lor.

In rest se pocaiesc si alea cu cine au chef si pe unde apuca. (na, unele, fara sa generalizez)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate