Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Discutii camera auto 2018 (car DVR)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#127
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Nu vad pe aici scris, dar mai nou a apărut viofo A119 mini, ce e un V3 intr-un corp mai mic și în plus are wifi 2.4ghz și 5ghz. Am vrut sa iau anul trecut V3, dar sunt foarte bucuros că am așteptat. Wifi era ceva ce îmi doream, dar nu eram convins de A129 plus prețul mai mare.

Am fost plăcut incantat de tot kitul de montat și faptul că vine cu acea folie ce se pune pe geam și pe care lipești apoi modulul GPS.

Prețul camerei a fost 580 de lei + modul parcare + filtru CPL + Transport= 775 de Lei total.

Nu sunt sigur cu modul parcare de am făcut setări corecte, se activează de fiecare dată când trece cineva pe strada, iar în zone aglomerate aproape că filmează constant. E pus pe low la sensibilitate, nu am văzut opțiune de off.

Attached File  IMG_20220713_131519.jpg   197.46K   36 downloads
Attached File  IMG_20220714_112249.jpg   501.01K   40 downloads
Attached File  IMG_20220714_112238.jpg   296.82K   39 downloads

Edited by t-balt, 21 July 2022 - 11:26.


#128
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Salutare ,
Am de gând să iau o camera duo pentru monitorizat in primul rand parcările ce variază că locație  în timpul zilei . De aceea caut ceva care sa meargă ireproșabil , fara rateuri . Nu știu dacă se poate seta ceva low bitrate combinat cu buffered impact / event - mai degrabă "set and forget it".
La Viofo nu îmi dau seama încă daca pot găsi cu ușurință "posibilele" accidente înregistrate în parcare sau trebuie sa caut prin tot cardul la fișiere .Ceva notificări , push, ar fi de dorit .
Așa că nu îmi dau seama daca pot sa obțin acest luccruri cu un Viofo duo sau am nevoie de camere din categoria Thinkware/ Blackvue : aici nu prea mi-e clar dacă merita diferența de preț între cele două categorii - Viofo și cele 2 firme coreene.
Nu o sa stau zilnic sa fac inspecția mașinii și poate îmi scapă la un moment dat ceva .
Aștept pareri și sfaturi . 😊

Edited by Alcatraz, 25 July 2022 - 16:48.


#129
mariustpz

mariustpz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 30.03.2019
Iti zic eu ca nu merita diferenta. In primul rand ca la daune mici gen o zgarietura n-o sa ai notificare pentru ca nu se simte foarte rau, poate chiar deloc. Iar daca e deja lovitura mare, e imposibil sa nu o vezi si automat verifici filmarile.
Eu am testat viofo si am viofo de mult timp. Am si xiaomi pe alta masina, dar nu stiu in timp cum se comporta, insa viofo nu da deloc rateuri, e o camera foarte buna.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate