Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Discutii camera auto 2018 (car DVR)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#109
dan1001

dan1001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.05.2017

 dixie, on 12 octombrie 2021 - 22:19, said:


Am bagat in priza folosind incarcatorul camerei, si priza din portbagaj.

Priza se opreste cand opresti motorul, sau toate prizele merg in continuare ?
Priza din portbagaj banuiesc ca ar trebui sa se opreasca dupa cateva minute sau secunde dupa ce opresti motorul. Dar nu e neaparat valida banuiala mea. Ar trebui sa verifici daca are curent in continuare sau nu.  Scoate camera, conecteaza telefonul acolo si vezi daca se incarca. Daca se incarca ....trebuie sa gasesti alta solutie de conectare - poate la cea din fata. Nu merita sa o modifici ca sa se opreasca ca cea de la sofer - cand o sa ai nevoie de ea .... o sa ai alta problema.

#110
dan1001

dan1001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.05.2017
Pun si eu aici filmuletele cu camera mea Viofo 119V3 pe care am cumparat-o si instalat-o luna trecuta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/A2Msqrtw8vE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/57-6cRQpjSw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#111
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,187
  • Înscris: 07.01.2007
Vezi că se aude un zgomot pe filmare, din cauza jocului pe care-l are camera  prinsa in modulul GPS, cand treci peste denivelari se aude ca o trepidație, asa aveam si eu, eu am lipit cu scotch o bucată de hârtie chiar acolo langa contacte sa stea fixă sa nu se mai miște, cu grija încât sa nu acoperi contactele.

#112
dan1001

dan1001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.05.2017

 Danosul, on 14 octombrie 2021 - 16:31, said:

Vezi că se aude un zgomot pe filmare, din cauza jocului pe care-l are camera  prinsa in modulul GPS, cand treci peste denivelari se aude ca o trepidație, asa aveam si eu, eu am lipit cu scotch o bucată de hârtie chiar acolo langa contacte sa stea fixă sa nu se mai miște, cu grija încât sa nu acoperi contactele.
se poate - nu te contrazic. Am vrut sa arat doar cum e in conditii total defavorabile si ideale

#113
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,133
  • Înscris: 05.08.2005
Ai și filtru CPL?

#114
dan1001

dan1001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.05.2017

 t-balt, on 16 octombrie 2021 - 10:15, said:

Ai și filtru CPL?
Are ca am cumparat tot pachetul.

#115
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
Am o camera auto care salveaza filmuletele on format .mov intr-un folder DCIM, daca scot cardul si-l bag in telefon android, telefonul sterge automat folderul DCIM. Stie cineva cum as putea rezolva problema asta?

#116
mariustpz

mariustpz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 30.03.2019
La Viofo A129 a mai avut problema cu vibratiile cineva? Vibreaza in ultimul hal de la un timp, cred ca din cauza ca o tot scoteam din suport sa ii iau cardul s-a facut joc la prindere. Eu baiat destept am montat-o langa senzori si nu pot scoate cardul altfel.
Momentan am pus un cheder de la dedeman, dinala de usa, pare ca s-a oprit dar o scot greu din suport.
Am citit ca ar fi ceva dedicat anti-vibratii de la Viofo, dar nu gasesc, ori nu e pentru modelul asta?

#117
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Pentru A129 nu există ci doar pentru A119. Materialul ăla anti-vibrații seamănă cu un leucoplast mai gros, de tip textil. Poți încerca 2-3 benzi una peste alta.

#118
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
Salutare tuturor!

Pentru a nu mai deschide alt topic cu privire la camera auto, as dori un sfat de la voi cu privire la camera VIOFO A119 V3 GPS Cameră auto DVR Quad HD cu senzor de imagine Sony Starvis IMX335 sau daca exista o varianta mai buna din punct de vedere calitate/pret. Modelul acesta costa 495 lei + 69 lei alimentator mod parcare + cardul de memorie. As dori sa stiu daca am de ales ceva mai calitativ in jurul acestui pret.

Multumesc anticipat!

#119
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 29.01.2008
Cu același senzor găsești la Emag cu 470 lei XIAOMI 70mai Dash Cam Pro+ GPS, tot cu ecran de 2”, dar puțin mai compactă și DDPai Mini 5 GPS,  cu senzor SONY IMX415 (filmează 4K) fără ecran, foarte compactă la 500 lei, tot la Emag.

#120
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
Camerele enumerate de tine sunt mai calitative decat Viofo A119 v3?

#121
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 29.01.2008
Poți vedea diferența doar dacă vei căuta filmări pe internet pentru comparație. IMX415 vs. 335 am mai găsit comparativ și are imagini mai clare, dar filmarea efectivă depinde și de lentile, nu doar de senzor sau chipset. Am dat doar niște exemple pentru a fi mai ușor de căutat teste și comparații.

#122
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 29.01.2008
Review Viofo A119 V3:
https://dashcamtalk.com/viofo-a119-v3/

Review 70Mai Dash Cam Pro:
https://dashcamtalk....i-dash-cam-pro/

#123
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
Din cate vad și in acest videoclip, dintre cele doua, Viofo A119 v3 are o calitate mai buna (noaptea, calitatea este net superioara). Cel putin pentru ochiul meu, Viofo pare o alegere mult mai buna.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SuVANO4Jcow?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#124
rebbelul

rebbelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 09.05.2008
Ma gandesc sa imi cumpar o camera de masina duala si oscilez intre Ddpai z40 si Viofo A229. Cu toate accesoriile Z40 costa aprox. 100 de euro iar A229 vreo 250. Ambele au senzor Sony Imx335. Ma gandesc ca Viofo ar fi mai calitativa, dar oare merita diferenta dubla de bani? A folosit careva dintre voi unul dintre aceste modele? Ce parere i-a lasat?

#125
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Salutare ,
Caut sa achiziționez o camera sistem dual care să îmi permită alimentarea la o baterie externa dedicata  ( a producătorului camerei eventual ) pentru a folosi camera auto in primul rand pentru monitorizarea parcării pe timp de noapte (parbriz și luneta - incident și detecția mișcării active ).

#126
mariustpz

mariustpz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 30.03.2019
O camera cum vrei tu e destul de scumpa, cred ca trece de 2000 lei.
Sunt camere mai ieftine care fac același lucru doar ca nu pe acumulator extern, dar dacă folosești mașina măcar odată la 2 zile nu ai treaba.
https://idealbuy.ro/...uto-accesibile/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate