Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cum stiu ca vrea doar banii mei ?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#19
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Intr-un fel e bine ca si femeile castiga banii lor, nu mai e asa de mare presiunea pe barbat in casa, dar parintii sau fratele tau pot zice ca insoara-te pentru un venit in plus in casa sau aia face banul greu din meditatii etc.

E buna o partenera cu bani daca nu-ti place munca, cum nu-mi place mie. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 28 July 2018 - 17:59.


#20
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

 Neaceasca85, on 28 iulie 2018 - 17:56, said:

Nu, febletea mea chiar a fost proasta, nu are serviciu, nu a fost in stare sa termine facultatea, bacul il picase de 3 ori, s-a maritat cu un muncitor si face cu ala copii pe banda rulanta, e la al doilea.

proasta, proasta dar are ceva ce tu nici macar nu poti cumpara. daca erai tu mai destept luai pe gratis, daca erai mai prost la fel. uite d'aia initiatorul n-o sa stie ce vrea fata de la el, pentru ca muncitori si feblete.

Edited by morenno, 28 July 2018 - 18:04.


#21
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

 maccip, on 28 iulie 2018 - 17:53, said:

Asta cu barbatul care aduce banul in casa nu mai e de actualitate.
Femeile castiga mai bine decat barbatii.


N-as accepta asa ceva in veci!

 Neaceasca85, on 28 iulie 2018 - 17:56, said:

Nu, febletea mea chiar a fost proasta, nu are serviciu, nu a fost in stare sa termine facultatea, bacul il picase de 3 ori, s-a maritat cu un muncitor si face cu ala copii pe banda rulanta, e la al doilea.

La al doilea muncitor?

#22
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Halfie ... nu stim niciodatã de ce place lumea . Putem sã intuim  câteodatã de ce ne urãsc unii oameni ( în special cand le facem rau ) dar de ce ne plac, niciodatã.

#23
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

 maccip, on 28 iulie 2018 - 17:53, said:

O femeie singura se descurca cu mult mai bine. Asta-i adevarul,

Si barbatul la fel

 Neaceasca85, on 28 iulie 2018 - 17:56, said:

Nu, febletea mea chiar a fost proasta, nu are serviciu, nu a fost in stare sa termine facultatea, bacul il picase de 3 ori, s-a maritat cu un muncitor si face cu ala copii pe banda rulanta, e la al doilea.

Ai luat-o pentru bani sau sa o faci de ras?

#24
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
La a doua sarcina, al doilea copil in nici 2 ani de la primul.

#25
halflife

halflife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 31.05.2015

 neagu_laurentiu, on 28 iulie 2018 - 17:43, said:

Hai bre ca nu te mai crede nimeni cu succesul asta. A ajuns ca-n povestea cu Petrica si lupul.
Vrei sa spui ca nu o sa am niciodata succes ? De unde stii ? Altii au ridicat giganti in IT si nu au terminat facultatea. De ce nu as putea si eu ?

#26
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

 Tsunnnami, on 28 iulie 2018 - 18:07, said:

Ai luat-o pentru bani sau sa o faci de ras?
Ma facea ea de ras poate. Bani ea nu are, deloc, sta numai in chirie. Si ce daca nu are bani si mie imi urla ca nu face copii, cu muncitorul face pe banda rulanta.

#27
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

 Neaceasca85, on 28 iulie 2018 - 18:09, said:

Ma facea ea de ras poate. Bani ea nu are, deloc, sta numai in chirie. Si ce daca nu are bani si mie imi urla ca nu face copii, cu muncitorul face pe banda rulanta.

Atunci nu mai bea inainte sa te insori, :lol:

#28
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Neaceasca85, on 28 iulie 2018 - 17:56, said:

Nu, febletea mea chiar a fost proasta, nu are serviciu, nu a fost in stare sa termine facultatea, bacul il picase de 3 ori, s-a maritat cu un muncitor si face cu ala copii pe banda rulanta, e la al doilea.
Ti-e ciuda, asa-i ? :D

#29
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

 Neaceasca85, on 28 iulie 2018 - 17:56, said:

Nu, febletea mea chiar a fost proasta, nu are serviciu, nu a fost in stare sa termine facultatea, bacul il picase de 3 ori, s-a maritat cu un muncitor si face cu ala copii pe banda rulanta, e la al doilea.
E viril bre, e dotat, e potent, e sexos, e ... Să mai pun ”calități”?
Indiferent de sex, oamenii nu caută parteneri în mod rațional, ci pe criterii sentimentale, fiziologice, de compatibilitate, de ..., arătați și voi că puteți s-o protejați, s-o faceți să se simtă iubită, dorită, bine, importantă, împlinită, s-o satisfaceți, e simplu bre, parol. Sex murdar de 20-30 ori pe săptămână în primii 10 ani, p-ormă-i moft, doar de 5-6 ori.   Posted Image

#30
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
cere-i bani cu imprumut

#31
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,266
  • Înscris: 06.01.2007

 Tsunnnami, on 28 iulie 2018 - 18:07, said:

Si barbatul la fel
Eu cunosc mai multi barbati singuri, mai multe femei singure si pot sa sun ca nu-i asa. Nu stau sa discut motivele, nici eu nu inteleg de ce aleg respectivii sa stea singuri. Desi se cunosc si intre ei si ar putea sa "se cupleze" aleg sa n-o faca. Dupa o anumita varsta devine mai greu sa intemeieze o relatie, nu-mi dau seama.
Dar..
Barbatii se neglijeaza in toate aspectele vietii, mananca ce apuca, cand apuca, isi spala hainele cand si le spala, daca si le spala.
Femeile se aranjeaza, au curat impecabil in casa, totul miroase bine. Nici cu mancarea nu se neglijeaza, au grija de ele. Au o tendinta "naturala" sa zicem de a creste mâțe sau câini sau.. macar un papagal, ceva, dar totul e curat, ingrijit, impecabil. Nu asta e problema lor. Nici vorba sa se neglijeze, asa cum fac barbatii singuri.

Edited by maccip, 28 July 2018 - 18:25.


#32
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

 JurasikMan, on 28 iulie 2018 - 18:05, said:

Halfie ... nu stim niciodată de ce place lumea . Putem să intuim  câteodată de ce ne urăsc unii oameni ( în special cand le facem rau ) dar de ce ne plac, niciodată.

wrong!
daca vrei iti arat, eu stiu.

Edited by morenno, 28 July 2018 - 18:23.


#33
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

 shogun1, on 28 iulie 2018 - 18:16, said:

E viril bre, e dotat, e potent, e sexos, e ... Să mai pun ”calități”?
Indiferent de sex, oamenii nu caută parteneri în mod rațional, ci pe criterii sentimentale, fiziologice, de compatibilitate, de ..., arătați și voi că puteți s-o protejați, s-o faceți să se simtă iubită, dorită, bine, importantă, împlinită, s-o satisfaceți, e simplu bre, parol. Sex murdar de 20-30 ori pe săptămână în primii 10 ani, p-ormă-i moft, doar de 5-6 ori.   Posted Image
Pai asa vreau eu in mod irational, ori cu sanii mari ori lipsa, degeaba mi-a propus maica-mea in 2010 o tipa profesoara de engleza educata, de treaba si care face banul gros din meditatii, nu-mi place de ea si gata (mi-e si antipatica, nu-mi place moaca ei si evident ca si cupa A e o mare dezamagire), m-am uitat la stoarfa descrisa mai sus care nu m-a placut si 3 ani am incercat sa gasesc ceva bun la ea si nu am gasit, toti in jurul meu o urau si imi ziceau sa-mi iau gandul, nu mi l-am luat pana nu m-am convins 100%.

Ah, fiziologic? Tipele cu sani mari doresc doar baieti slabanogi. Posted Image

Am mai iubit o vecina in liceu si aia era invers, ea bogata si eu cam paduche pe vremea aia. Dar fara sa stiu, era luata demult si era sa iau bataie de la un fost coleg ce era in gasca ei (nu era iubitul ei dar mi-a fost mie bully in gimnaziu). E din 2001 cu actualul, nu vrea nici casatorie nici copii, ea are serviciu, el lucreaza doar pe acasa. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 28 July 2018 - 18:26.


#34
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

 halflife, on 28 iulie 2018 - 17:34, said:

Cum stiu ca o femeie ma vrea doar pentru bani si nu o intereseaza succesul meu viitor ?

Prima data trebe sa-ti faci rost de bani, dupaia de femeie.
Abia cand is ambele conditii indeplinite are rost sa-ti pui intrebari de genul asta.

Pont: majoritatea femeilor, chiar si cele care par mai "putin dotate" la cutia ucrainiana, intuiesc destul de bine ce succes o sa aiba x sau y in viitor.
Intuitia asta ii de pe vremea cand barbatii mergeau la vanatoare si femeile trebuiau sa-si alega un partener care nu se intoarce acasa cu mana in c#r de fiecare data si bineinteles, unul dispus sa imparta cu ea (si copiii) iepurele, mistretul sau mamutul.
Tu prima data ar trebui sa vanezi macar un şoldan pentru a avea "momeala" la povestea pe cand o sa mergi in viitor la vanatoare de mistret.

Edited by gabyxm, 28 July 2018 - 18:45.


#35
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

 maccip, on 28 iulie 2018 - 18:21, said:

Barbatii se neglijeaza in toate aspectele vietii, mananca ce apuca, cand apuca, isi spala hainele cand si le spala, daca si le spala.
Femeile se aranjeaza, au curat impecabil in casa, totul miroase bine. Nici cu mancarea nu se neglijeaza, au grija de ele.
Stereotip. Majoritatea persoanelor pe care le cunosc sunt pe dos.

#36
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,266
  • Înscris: 06.01.2007

 vimann, on 28 iulie 2018 - 18:25, said:

Stereotip. Majoritatea persoanelor pe care le cunosc sunt pe dos.
Eu vorbeam despre barbati, nu despre dosnici.
De astia nu cunosc prea multi sa-mi fac o idee.
:D

Edited by maccip, 28 July 2018 - 18:26.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate