Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cantar corporal cat mai precis

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#127
MariaAmalia

MariaAmalia

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 17.07.2018
Șiiiii.... L-am comandat p-ăsta eventually :D Cam scumpicel, ce-i drept... Da' nu-i bai. Nu mă deranjează să investesc într-un cântar mai performant; sau fitzos, cum ar zice unii.

https://m.youtube.co...eature=youtu.be

Hehe, acum să vedem cum se "comportă", am citit multe reviewuri pozitive despre el pe gugăl.

Attached Files



#128
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Celalat era mai bun

#129
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,672
  • Înscris: 24.11.2015
Ce cantariti cu ele de dati 360 lei pe un cantar ? Posted Image Posted Image

Edited by TruculMagic, 26 July 2018 - 22:05.


#130
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018
Cele 100 postari.

#131
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017

View PostTruculMagic, on 26 iulie 2018 - 22:05, said:

Ce cantariti cu ele de dati 360 lei pe un cantar ?
Pretul cantarului este 60-80 lei , restul e aplicatia , daca vei lua si smartwatch de al ei ai kit , vreo 10-12 mil totul .

#132
crstn

crstn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 05.06.2005
Astia care v-ati luat cantare corporale super extra mega precise, poate ma luminati si pe mine cat cantareste o basina. ( flatulatie pentru aia care nu stiu, sau au uitat ce-i aia basina).

#133
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
daca e in tine sau in afara ta?

#134
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostMariaAmalia, on 24 iulie 2018 - 18:53, said:

Imi puteți recomanda un cântar corporal electronic cat mai precis? Pret: între 100-200 lei.
Ce cantare ati folosit/aveti pe acasa si vi s-au parut a fi cat mai precise?
(Am 48 de kg la 1.71 (m-am cantarit pe un cantar mecanic cu taliometru intr-un spital) si as vrea sa mai pun cateva kg, fiindu-mi necesar un astfel de cantar pentru a-mi monitoriza greutatea; am un cantar acasa vechi de la Tefal, însă da niste masuratori total aiurea...)
Oricare cantar : cantaresti o halba de bere plina si apoi tu cu halba in mana si faci diferenta !

#135
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007

View Postcrstn, on 27 iulie 2018 - 19:39, said:

Astia care v-ati luat cantare corporale super extra mega precise, poate ma luminati si pe mine cat cantareste o basina. ( flatulatie pentru aia care nu stiu, sau au uitat ce-i aia basina).

Bre! Ca sa fie clar: besina e un gaz. Un gaz mai usor ca aerul. Si daca este mai usor ca aerul, inseamna ca pluteste. Cand o tii in tine, ai, sa zic, 100 de kile. Cand o slobozesti, o sa ai 99,9999 kile. Concluzia este ca besina te slabeste. Capisci?

View PostBaxon, on 27 iulie 2018 - 19:41, said:

Oricare cantar : cantaresti o halba de bere plina si apoi tu cu halba in mana si faci diferenta !

Mai bine metoda cu besina inclusa si cu besina slobozita! :)

#136
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
Trebuie sa cauti dieta de halterofil , calorii etc in cateva saptamani dai peste cap ceasul la cantar .
Dimineata carnat de casa prajit, la amiaz papara din 4 oua , cas ras, 4 feli fleica prajita si daca mai intra si o ciorba de burta cu 2 linguri mari de smantana plus jumatate de paine iar seara 250 grame jumari cu sare si un pahar de smantana slaba , asta in loc de iaurt .
Ca sa te ingrasi trebuie sa mananci mai mult decat consumi si eventual sa stai toata ziua intins in pat ca o linghina .
La slabit e simplu , vice versa Posted Image, mananci iarba si te zbengui toata ziua .

#137
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007

View PostMariaAmalia, on 26 iulie 2018 - 21:35, said:

Șiiiii.... L-am comandat p-ăsta eventually Posted Image Cam scumpicel, ce-i drept... Da' nu-i bai. Nu mă deranjează să investesc într-un cântar mai performant; sau fitzos, cum ar zice unii.

https://m.youtube.co...eature=youtu.be

Hehe, acum să vedem cum se "comportă", am citit multe reviewuri pozitive despre el pe gugăl.

cam overpriced pt ce stie sa faca, macar wifi daca avea.

View PostChifteluta, on 27 iulie 2018 - 20:33, said:

Bre! Ca sa fie clar: besina e un gaz. Un gaz mai usor ca aerul. Si daca este mai usor ca aerul, inseamna ca pluteste. Cand o tii in tine, ai, sa zic, 100 de kile. Cand o slobozesti, o sa ai 99,9999 kile. Concluzia este ca besina te slabeste. Capisci?
Mai bine metoda cu besina inclusa si cu besina slobozita! Posted Image

n-ar trebui sa fie invers daca gazul e mai usor decat aerul? Posted Image

Edited by _-livio-_, 29 July 2018 - 10:35.


#138
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
tind sa cred ca toate astea de sticla digitale sunt balarii, problema pare sa fie de la faptul ca se folosesc 4 senzori de presiune ce in timp ori o iau in balarii ori naiba stie; nu mai vorbim ca unele dau valori diferite daca te asezi 1cm mai la dreapta/stanga/jos/sus.

#139
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,672
  • Înscris: 24.11.2015
https://www.emag.ro/...75ef9a4daa039d1

E bun de ceva ? Merita banii ? Vreau un cantar precis... nu prea ma intereseaza functiile ca nu sunt asa obsedat.

#140
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
ce parere aveti de cantarele inteligente (cu impedanta bioelectrica cica) care iti arata masa musculara etc? cat de exacte credeti ca sunt?

eu am 2, ultimul, cel mai ieftin, este de la LIDL, silvercrest spwd 180 g1 (targa.de..). ce observ e ca daca iau o gantera in mana automat se schimba toate masuratorile si ma face mai gras, nu mai musculos. :/ e vreo explicatie de ce masuratoarea impendantei bioelectrice ar deraia in sensul grasimii cand iei o bucata de fier in mana? sau nu masoara defapt mai nimic ci are presetate niste valori in functie de greutatea totala si varsta/sexul introduse? chiar si dupa ce am mancat si baut ceva s-au schimbat un pic toate valorile, si tot inspre mai gras. oare dupa o friptura ar trebui sa ma arate mai musculos?!

subiectiv, mie imi spune ca am asa: ca sunt overfatPosted Image , masa musculara 44,2%, 23,7% fat, 11,7% masa osoasa?, 57,9% tbw- apa.

si e sensibil cum il asez pe mocheta, ba chiar si pe alte suprafete mai plate teoretic, celalalt cantar nu e asa sensibil.

cantarul cel scump masoara si mai multe dar am probleme cu aplicatia care se blocheaza, sper sa revin despre el.

Edited by 41ex, 19 December 2018 - 04:04.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate